Yaşam Dersleri-4

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve TUANAY tarafından 9 Şubat 2008 başlatılmıştır.

9 Şubat 2008
    Konu Sahibi : TUANAY
  1. TUANAY

TUANAY Allahım şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Yeniden Merhaba,iki Günlük Aradan Sonra Bugün Dördüncü Dersimizle Yeniden Biraraya Geldik...

Bugün Biraz Genel Duyarlilik Aliştirmalari Yapacağiz...
    Yaşam,uzun Soluklu Bir Süreç...yaşamin Mücadeleden Ibaret Olduğuna Inanirsan,senin Için Aynen öyle Olur:herşeye Ve Herkese Karşi Zorlu Bir Savaş.tadini çikarttiğin Birkaç Mutluluk Aninda Kendini Galip Gibi Hissedersin,ama Geniş Anlamda Kadere Karşi Hep Yenildiğini Sanirsin.seni Bu Duruma Yönlendiren Ve Orada Saplanip Kalmana Neden Olan şey Kader Değildir Halbuki.o,senin Kendi Fikrin,kendi Deneyimlerinle şekillendirdiğin Durumlara Ait Aldiğin Kararlardir.

Yaşami Savaş Gibi Değil De,oyun Gibi Görmeye Karar Verirsen
    Bir Kaç Dakika Içinde Muazzam Bir Rahatlama Ve Hafiflik Hissedeceksin.
    Bir Oyunu Kaybetmek,savaşta Yenik Düşmek Kadar Insani üzmez çünkü.eğer Oyun Olduğunu Bilirsek,bu Oyunu Kazanmak Için Elimizde Pek çok Firsat Olduğunu Da Bilmemeiz Gerekir.buna Karşin Yaşama Acimasiz Bir Savaş Gözüyle Baktiğimiz Anda Bu Mücadeleye Baştan Korku Yüklü Olarak Başlariz Ve Kazanma şansimizi Daha Baştan Bloke Ederiz.

Bütün Enerjiler Serbestçe Akmak,boşalmak Ister.bir Gül,ya Başaramazsam Diye Korku Dolu Bir Savaş Vererek çiçek Açmaz.
    öylesine çiçeğe Durur,çünkü Bu Yetenek Onun Yaradilişinin Bir Oyunudur.her Varlik Neye Ihtiyaç Duyuyorsa Onunla Donatilmiştir,aksi Halde Yaşamini Sürdüremez.
    Yalnizca Biz Insanlar,hakkimizi Elde Etmek Için Güç Kullanmamiz Gerektiğini Düşünür,hata Yapariz.dişimizi Sikar,kafamizi Duvardan Duvara Vururuz.bu Arada Duvarin Orada Olduğuna Inandiğimiz Için O Duvar Vardir,başka...

Ipin Ucunu Birak,koyver Gitsin,ne Olacaksa Olsun.yaşama Evet De.beyaz Bir Bulut Ol.bulut Nereye Sürükleneceğine Aldirmaz,çünkü Kendisi Neredeyse Hedefinin De Orada Olduğunu Bilir.

Karşilaştiğimiz Tüm Problemlerin,direnç Sonucu Ortaya çiktiği Bile Söylenebilir.direnç Sürtüşme Yaratir Ve Sürtüşme Tahripkardir,yikicidir.

Savaşmayi Unut.bir Hedefe Varmak Için Ne Kadar çok Enerji Harcarsan,o Hedefe Giden Yolda Karşina O Kadar çok Engel çikar.

Arzularinin Gerçekleşmesine-şaka Değil-izin Ver.hedefe Giden Yoldaki Engelleri Gidermek Için Yapilan Bilinçli Her Eylem Yeni Engeller Doğurur,bunu Sakin Unutma....

Mücadele Etmeye Ihtiyacin Yok.yaratici Gücünün Bilincinde Ol Yeter...tanri Da Evreni Yaratmak Için Fazla Mesai Yapip,deli Gibi çalişmadi.o Düşündü Ve Evren Oldu.

Eğer Düşünce Ve Inancin Tamsa,onun Gerçekleşeceğini Biliyorsan Ona Bir Enerji Akitirsin-gerçeğe Dönüşmek Için Ihtiyaci Olan Enerjidir Bu.

Bugün Dördücü Olumlamamizi Veriyorum.aynen Diğerleri Gibi Günde 3 Kez önce Yüksek Sesle,ardindan Içimizden Okuyacağiz...haykirin Ki Evren Isteklerimize Karşilik Versin.isteyin Sadece Ve Birakin Kendinizi....

Sorumluluk

En Birinci Sorumluluğum Kendim Olmaktir.

Ben öncelikle Ve Sadece Kendi
    Sorumluluklarimi Yüklenirim.

Ve Benim Diğer Insanlar Karşisindaki Asil Sorumluluğum,onlara öncelikle Kendi Sorumluluklarini Sevinçle
    Yüklenebilmeleri Imkanini Sağlamaktir.

Sorumluluğumu Sevinçle Yüklenirim.
    çünkü Onlar Beni Büyütür Ve Güçlendirirler.

Görevlerimi Sevinçle Yüklenirim,çünkü
    Onlar Beni Ben Yaparlar.
    En Büyük Görevim,kendimi Mutlu,
    Sağlikli Ve Başarili Yapmaktir.

En Büyük Sorumluluğum Ise,kendi
    Hayatimin Tamamen Benim Tarafimdan
    Oluşturulmuş Olduğunu Kabul Etmek
    Ve Ona Göre Yaşamaktir.

Kendi Yaşama Sorumluluğumu
    üzerime Alma Görevimi Hiçbir Koşul
    Ve Sebeple Ertelemem.

Günümü Nasil Planlayacağima,neyi Tercih Edeceğime
    Ben Karar Veririm.
    Her Düşüncemin,davranişimiz Sonuçlarindan Ben
    Sorumluyum.

çevremdeki Insanlar Ve özellikle Sevdiklerim Için
    Herşeyi Yapmaya Hazirim,
    Onlar Istediklerinde Ve Almaya Hazir Olduklari Sürece.onlarin Hayatlari Ile Benimkiler Arasindaki çizgiyi Net Olarak Farkederim.

Onlara Yardim Etmeye çalişirim,ama Onlara
    üzülüp-kahrolarak Kendimi Faydasiz Hale Getirmem.

Sorumluluklarim Beni Geliştirir Ve Olgunlaştirir.

Beni Büyütür Ve Güçlendirir.
    Sorumluluklarim Bana Neşe Ve Canlilik Verirler.

Ama şunu Unutmam Ki
    En Büyük Sorumluluğum

Kendim Olmaktir......

2. 9 Şubat 2008
  3. EU3

EU3 Guest

Canım evde seslik vardı şuan yüksek sesle bu dersimide anlayarak okudum.Şimdi 2 kez daha tekrarlıycam sağol canım a.s.:nazar::nazar::nazar:

4. 9 Şubat 2008
  5. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım güzel bir paylaşım ama konunu yanlış yere açmışsın, buraya sadece gebelik ile konular açılabilir

6. 9 Şubat 2008
  7. TUANAY

TUANAY Allahım şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    insanların ne kadar umutsuz olduklarını ve olayları ne kadar çok taktıkça gebe kalma şanslarının ne kadar azaldığını düşününce hiç de yanlış bir yere konu açtığımı sanmıyorum arkadaşım

8. 9 Şubat 2008
  9. EU3

EU3 Guest

Canım çok güzel kelimelerle ifade ettin.Bu konu bence gerektiği yerde açılmış.Bize umut ışığı oldu bu yaşam dersleri artık gebe kalamama stresini üzerimizden atıcaz bu olumlamalar sayesinde.

10. 9 Şubat 2008
  11. nur82

nur82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben de dersime calıştım :))) tuanay cok tesekkürler bu paylaşımların için.
    bu dersler sayesınde kendımı daha güçlü,daha hayata dönük hissedıyorum.bu sabah cok neşeli uyandım ve bu neşem eşime de yansıdı.
    hayatta en önemli şey insanın kendını oldugu gibi sevmesi.kendimizi seversek etrafımızdaki kişileri ve hayatı daha fazla sevıyoruz.hayatla olan baglarımız daha da kuvvetlenıyor.perdeler arkasından seyretmek yerine hayatı, kendimize mutlu bir rol vererek oynamak gerek bu oyunu :)))
    yeni dersi sabırsızlıkla beklıyorum....

12. 9 Şubat 2008
  13. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    tuanay derse geç kaldım yaaaaa. ama dersimi çalışıcam .....hayat çok güzel.........

14. 9 Şubat 2008
  15. gxuxl@end

gxuxl@end Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar işte geldim burdayım geç kaldım biraz kusuruma bakmayın sayfa yöneticileri lütfen bu konuya engel olmayın biz gebe kalmak için hayatı kendimize zindan ediyorduk şimdi bu yolla inşallah sağlıklı bir şekilde gebeliği elde edicez lütfeeeeeeeeeeeeen

16. 9 Şubat 2008
  17. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196

Bende katılıyorum.Gebe kalmak isteyenlerin morale ihtiyacı var.Bu konu diğre sayfalarda olunca hepimize ulaşamaz.

Ama yine de tabiki site yöneticilerinin bileceği iş.Ne desem yalan olur :KK66:

Tuanaycım ellerine sağlık canım.İyiki girdin hayatımıza.Ben kendime Motivasyon istiyordum bak sen geldin,demekki istediğimiz şeyleri çekiyoruz cidden a.s

Balsurat bu ne pozitiflik böyle maşallah çok iyiysin.Walla bu motivasyonla ikiz,üçüz doğurursun sonunda sen :hooray:

......Hayat BenimLe güzel :dance:

18. 9 Şubat 2008
  19. EU3

EU3 Guest

canım bende merak ettım gelmedin diye ne kusuru olcak canım.Evet arkadaşım çok güzel anlattın inşallah kaldırmazsınız bu başlığı.Bizler inanıyoruzki bu yolla sağlıklı anne adayları yetişecek:teytey::enbuyukkk: