yaşasın sonunda emziriyoruumm

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve paradises tarafından 10 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : paradises
  1. paradises

paradises Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bir aydan beri sütümü sağıyor mamada veriyodum sağa sağa meme ucunu çıkardım.silikon oç takıp per setmeden aç kala kala biberonu bıraktırdım..bikaş gündür hiç mama vermiyor sağmıyorum..emzirmek ne güzel şeymiş...ama kızlar bişiy sorcam..benim bebeğim bir aylık mememi veriyorum sadece 5 dk dolu dolu emiyor sonra uyuya kalıyor bazen zorla 10 dk emziriyorum ama ikinci memeye geçiremiyorum uyuyor...acaba yetiyomudur okadar süre emmek...sütüm bol ama...siz kaç dk emziriyosunuz çok tecrübesizim bu konuda...:sinifsinif:

2. 10 Ağustos 2009
  3. nonis

nonis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım tebrik ederim kolaya kaçan o kadar insan var ki.bebeğin emme süresine de çok takılma bence canı istediği kadar emsin ama gıdısını elinle uyararak uykuya dalmasını erteleyebilirsin güle güle büyüt bebeişini

4. 11 Ağustos 2009
  5. paradises

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    sağol canım..keşke herkez pes etmeden uğraşsa...okadr sabırlı anneler varkı burda onları okudukça inat ettim.

6. 12 Ağustos 2009
  7. kxixymetlim

kxixymetlim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim de bebeğim 1 aylık ama biz 1 ay erken doğduk.benimde kızım 5- 10 dakika emiyor bırakıyor.ama arkasından biberonla ya da kaşıkla mama veya süt takviyesi yapıyorum çünkü erken doğduğu için acıktığını bilmiyor ağlamıyor doktor 2 saatte bir beslemen gerekir dedi.sen nekadar zamanda bir emiriyorsun?bide bizm biberon tutmama gibi bi olayımızda var zorla veriyorum resmen.

8. 12 Ağustos 2009
  9. paradises

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende ek mama veriyodum..ama mama gaz yaptı biberonuda beninide alıyo ..ağzına ne versen emiyo maşallah ama biberon çok gaz yapıyor..acaba deliğindemi sorun var yada ucunu beyenmiyor olabilir başka uç al dene bakalım...benimkide almadı ucunu değiştğrdim şapır şupur aldı...mama vermek istemediğim için kestim mamayı 2 saatte bir emzirmiyorum saatte bire indirdim 5 dk emdiği için..sende mama verme daha çok minik sütün yeter...sende öyle yap..en azından bir hafta dene..emzir bir satt sonra yine emzir arkasından az mama yap bak içiyormu..ben mamadan böyle kurtuldum...doktorum sağolsun..

10. 13 Ağustos 2009
  11. asiye1985

asiye1985 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım yoruluyor emerken daha çok küçük olduğu için onun için uzmanlarda diyorya sık sık emzirin diye.
    ben emziremedim canım onun için sütün varken üşenmeden bol bol emzir.en rahatı ve sağlıklısı o canım.

12. 14 Ağustos 2009
  13. kxixymetlim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım sen hangi biberonu kulandın ben chıcco nınkini ullan dedi doktor bana anne memesin bırakmasın diye.benimkinin de çok gazı var ama ben herşeye rağmen besliyorum çünkü kilo almamız gerekiyor.seninki kaç kilo?

14. 14 Ağustos 2009
  15. paradises

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben markaya inanmıyorum..bebedor ama benimki.4kilo 520gram benim bebeğim.birde gaz olmaması için ben karnını doyurur doyurmaz ağzından gazını çıkarınca gece çok rahat edersin..

16. 18 Ağustos 2009
  17. kxixymetlim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

bizde artık sadece anne memesi veriyoruz bakalm cumartesi dr gittiğimizde kilo almış olacak mı?senin bebeğinin kilosu iyiymiş maşallah benimki 3 lerde.şimdi emziriyorum ama benim de 5 10 dakika emiyor çok nadir 15 dakika emiyor.o da 2 saatte bir uyanırsa 15 dakia.1 saatte bir verirsem 5 dakika umarım yetiyodur da aç değildr bebişim.

18. 30 Ağustos 2009
  19. Temizhayalim

Temizhayalim gecemin güneşi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benimde bebeğim hiç uyanmazdı sarılık olduğu için 2 aya kadar ama ben zorla uyandırıp emzirirdim tabiii buda sonra size uyumama olarak geri dönüyo ama bari kilo aldı hı birde benim oğlumda kalp sorunu vardı sık emzirmem gerekiyordu çok uğraştım çok şükür allahıma geçti
    hanımlar uğraşın pes etmeyin daha çok küçükler emzirdikçe sütünüz gerçekten artar sütü arttıran şeyler yiyin en azından 4 ay sadece anne sütü verin derim benim oğlum şimdi 18 aylık 15 ay emzirdim ama 4 aydan sonra takviyeli