Yaşasın Zayıflıyorum Çorbası:))

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve the_mor tarafından 17 Nisan 2010 başlatılmıştır.

17 Nisan 2010
    Konu Sahibi : the_mor
  1. the_mor

the_mor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Doktorum programına katılan Beslenme ve Diyet Uzmanı Berrin Yiğit çok özel yaşasın zayıflıyorum çorbası tarifi verdi…

Malzemeler:
    ¼ orta boy beyaz lahana
    1 orta boy kereviz (sapı ve yaprakları ile)
    1 adet pırasa
    1 adet kabak
    ½ demet ıspanak
    1/2 demet maydanoz
    1 yemek kaşığı yağ
    ½ çay bardağı maş fasulyesi
    1 yemek kaşığı bulgur
    Taze fesleğen,
    Limon ve pul biber.

Hazırlanışı:
    Tüm sebzeleri lahana, kereviz, sırasıyla kabak,pırasa, ıspanağı ekleyip üzerini örtecek kadar su ile maş fasulyesi ve bulgur da katarak düdüklü tencerede pişirin. Maydanozun bir kısmını süslemek için ayırın. Tüm malzemeyi blenderdan geçirin. Taze fesleğen yaprağı, maydanoz, limon ve pul biberle yiyin. Kahvaltı ve ara öğünleri normal yiyorsunuz, öğle ve akşam ana öğünlerinde doyana kadar bu çorbayı içebilirsiniz.
    Arkadaşlar bence çok mantıklı.Tek tip beslenme de değil. bol sebzeli bir menü
    haftada birgün de etinizi yersiniz. sporunuzu da yaparsınız.ohh mis gibi:))) ne dersiniz

2. 17 Nisan 2010
  3. natii

natii nazlı&tibet Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    valla allah derim ne deyim ama tadı nasıldır ki mideyi bozmayalım kaydirigubbakcemile3 yaaa 10 kilo versem 50ye düşşem daha ne.offf offf bi deneyim çorbayı umarım tadını beğenirim.hep yapar içerim o zaman.paylaşım için teşekkürler.opuyorumnanaktan

4. 17 Nisan 2010
  5. asl35

asl35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    maş fasulyesi ne acaba anlamadım:çok üzgünüm:

6. 20 Nisan 2010
  7. the_mor

the_mor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    cnm bende bilmiorum:) koymadım da zaten. blendrdan geçirince zaten mercimek çorbası gibi oluyor. ben dolurdum limon ve kırmızı biberi yedim, gayet güzel.

8. 20 Nisan 2010
  9. turamm

turamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    acaba fasulye falan blendırdan geçermi el blendırından biraz zor bende tadı gerçekten güzelmi lahana çorbası yapmıştım onu yiyemeden dökmek zorunda kaldım inş buda öyle olmaz kilo verdiriyormuymuş

10. 21 Nisan 2010
  11. Kumdeniz

Kumdeniz Oğluşum geliyor Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba bu çorba tarifini tv da doktor verdi. Ben yaptım içtim ama tek çorba içerek yapamadım. Maş fasulyesini anlamadım, koymadım. Kereviz de bulamamıştım. Yapıldığında yemek gibioldu. Mikserle karıştırdım çorba oldu. Tadı kötü değil. Kırmızı biber ve biraz tuz koyarak içtim. Lahanam arttı lahanayı başka bir çorba ve kapıska yemeği yapıcam. Kapıskayı severim :))

12. 22 Nisan 2010
  13. the_mor

the_mor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    valla aynen bende de ööle oldu.kereviz ve fasulye yok. ben tartılmaktan korktuğum için çevremdekilerin tepkisini bekliorum kılar. kilo veren olursa yazsın. ben sadece öğlen içebiliorum. akşam da 8de evde olduğum için gelir gelmez yemeğe oturuyorum üstümü bile değiştirmeden. cokacimcoook