yaşayan bilen varsa akıl verin kzılar

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve tatli.cadi tarafından 27 Haziran 2008 başlatılmıştır.

27 Haziran 2008
    Konu Sahibi : tatli.cadi
  1. tatli.cadi

tatli.cadi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    mrb kızlar ben bu ay ikinci kez klomen kullandım geçen ay yumurtalıklarım ii gelişmişti ama bu ay klomen bende kistcikler yapmış...dr um bana düzenli ilişkiye girin belki önümüzdeki ay hamile kalabilirsin dedi sizler arasın da bu konuyu bilen yada başına gelen varmı?gerçekden önümüzdeki ay bebiş olurmu ben yumurtladığım günü nasıl bilicem kist adeti bozmayacakmı kızlar bilgilerinize ihtiyacım var.....:uhm:

2. 27 Haziran 2008
  3. tatli.cadi

tatli.cadi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eyvahhhhhhhhh hapı yuttumm hiçbirinizin bi bilgisi yok sanırım desenize işim bitik:KK43:

4. 27 Haziran 2008
  5. Needababy84

Needababy84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    valla bekarım keşke bilgim olsa arkdasım yardımcı olmak isterdim.artık ilerde senin bana bir yardımın olur belki...İnşallah hayırlısıyla bir bebişin olur canım...

6. 27 Haziran 2008
  7. tatli.cadi

tatli.cadi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aminnnn saol bitanem saol allah sanada hayırlı evlilikler nasip etsin cnm sonrada bebiş tabiki elimden gelen bişey varsa ve olursa yardım ederimmma.s.

8. 27 Haziran 2008
  9. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    kistler adeti bozmaz diiye biliyorum..kistin bulunduğu bölge hamile kalmanız için önemli sanırım..ve ilaçtan dolayımı oldu kesin araştırmanızı tavsiye ederim...
    sevgiler..

10. 27 Haziran 2008
  11. tatli.cadi

tatli.cadi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet ilaçdan olmuş dr um söyledi 6 gün önce herşey çok iyiydi 6gün sonra kistcikler çıktı ultrasonda ama çalışmalara devam et dedi bilmiyorum valla sizlerden yardım bekliyorum:)

12. 27 Haziran 2008
  13. ALXIXN

ALXIXN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Benim klomenden dolayı kistlerim oluşmuştu. Adet ile atamadım ve boşaltma işlemi ile onlardan kurtuldum. Ama genelde bu tür kistler adet döneminde atılıyor ve önemsiz kistler olduğu için doktorun önemsememiş. O kistler ile de hamile kalabilirsin.

14. 27 Haziran 2008
  15. mavi_ay

mavi_ay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle geçmiş olsun.
    Önemli olan kistlerin yoğunluğu canım eğer kistlerin çok az ve ufacıksa adetini etkileyeceğini sanmam etkilemez
    ama kistelrin yoğunsa fazlalaşırsa adetinde gecikmeler hatta adet olamama gibi durumlar yaşayabilirsin.Ve buda gebeliğe engel tabi.
    Sanırım senin kistlerin ufak ve az.Bi sorun olsaydı sanırım dr ün söylerdi
    Aslında mantıklı olanı kistlerin yok edilmesidir..

Klomenle hamile kalanı pek duymadım ama (bende kullandım hemde 4 defa) hiç belli olmaz bakarsın inşallah hamile kalırsın.Burada önemli olan gebeliği önleyen sorununuzun ne olduğu açıkcası.

Yumurtlama zamanına gelincede;Benim doktorum bana Adetinden 14. gün sonra gebelik şansı daha yüksek oluyor dedi
    Yani adet olduğun günüde sayarak 14. gün hangi güne denk geliyorsa 14. gün ve sonrasındaki 10 gün gebe kalmak için daha fazla şansınız olur demişdi..
    Çünkü adetin son günlerine doğru yumurtlama olayı başlayıp 14. günü falan tam olgunluğa erişiyormuş.
    Yardımcı olabildiysem sevinirim canım Allah yardımcın olsuna.s.

16. 27 Haziran 2008
  17. beyaz46

beyaz46 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu tür ilaçlar kist yapıyor ve genellikle regl döneminde atılıyor. Hamileliğide engel değil diye biliyorum. İlişki zamanına gelince bunu genlede doktor söylüyor ama söylemediyse gün aşırı tavsiye ediliyor. Sevgiler...

18. 27 Haziran 2008
  19. tatli.cadi

tatli.cadi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    alin -mavi ay ve beyaz hepinize tşk ederim kistlerim şu ebatta aynen dr un yazdığı şekilde sağover 38*25mm boyutunda mm kistler solover 40*25mm boyutunda mm kistler mevcut büyükmü küçükmü bilmiyorum valla yazan bu bende biraz önce hayıt tohumu aldım içmeye başladım sizce bana yumurlamama yardımcı olurmu?tok karnına günde 2 kere içicem zararı olmaz demi?kızlar iyiki varsınız sağolun tekrar