Yaşlılık alzheimer doğal taşlarla tedavi

Konusu 'Taşlarla Alternatif Tıp' forumundadır ve nurdi19 tarafından 22 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

  22 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : nurdi19
 1. nurdi19

  nurdi19 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  24
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  RUTİL KUVARS (GOLDEN RUTİL)
  FİZİKSEL ETKİLERİ

  Saçları güçlendirir ve özellikle saç dökülmesini engeller.Hücreleri yenileyerek yaşlanma sürecini yavaşlatır.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Beyin fonksiyonlarını uyarır.Uyumaya yardım eder.
  RUHSAL ETKİLERİ
  Telepatik iletişim için kullanılır.Resim yapma ve yazı yazma gibi yetenekleri güçlendirir.Genel olarak fiziksel kabiliyetlerin geliştirilmesinde faydalıdır.Duyguları,düşünceleri ve iç güçleri dengeler,bu suretle zıt güçleri birbiriyle uyumlu hale getirir.Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok eder ve pozitif enerjiyi toplar.Ruhsal ve akılsal denge oluşturur ve bunların bir bütünlük içinde sağlıklı olmasını sağlar.

  TURKUAZFİZİKSEL ETKİLERİ
  Tansiyonu düzenler.Kalp hastalıklarına iyi gelir.Öksürüğü azaltır.Hücreleri yenileyerek bedeni güçlendirir, yaşlanmayı geciktirir.Cinsel cazibeyi ve kadınlık özelliklerini artırır,cinsel sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olur.Sindirim sistemi için faydalıdır.
  RUHSAL ETKİLERİ
  Kişinin kendine güvenmesini sağlar.Huzur,sükunet ve duygusal denge verir.Kederleri gidermede ya da bir olayın şokunu yaşayan kişileri bu durumdan kurtarmada faydalıdır.Nazara karşı korur.Kaygıyı yatıştırır. Kendisini taşıyan kişilerin iyileştirici güçlerini artırır ve bilgeliklerini artırmalarına yardımcı olur.Gümüşle beraber kullanıldığında etkisi artar.Geleceği görme yeteneği sağlar.  AVENTURİNBedendeki eril ve dişil enerjiyi dengeler.Uykusuzluk çeken, uykusu zor gelen kimselerin uyumasını kolaylaştırır. Zira sakinleştirici, dinginlik verici özelliğe sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendirir.Endişe, korku, kuruntu ve huzursuzluğu ortadan kaldırır.Kolesterolü dengeler.Sinüzit için yararlıdır. Fiziksel gücü ve canlılığı artırır.Özellikle kalp sağlığı için olumlu etkileri olan bir taştır.Strese karşı kullanılabilir , sırtı, böbrekleri güçlendirir. Organların uyumlu çalışmasını sağlar. Kireçlenme, romatizma vb. eklem ve kemik hastalıklarına bronşit ve astıma iyi gelir.Kan dolaşımını düzenler, midenin asit salgısını, aybaşı sancılarını, menapoz dönemi rahatsızlıklarını azaltır.Alerjiler, deri, sivilce ve aknelere, koltuk altı terlemeleri, kaşıntılar, manik depresif davranışlara iyi gelir. Korkuları yenme ve yaşlılıkla mücadelede etkilidir.

  JASPER
  FİZİKSEL ETKİLERİ
  Hormonal sistem için yararlıdır,hormonları dengeler.Kişinin kendisini sağlıklı ve güçlü hissetmesini sağlar ve fiziksel direncini artırır.Bağışıklık sistemini harekete geçirir, yaşlanma etkilerini yavaşlatır.Erkeklerde, erkeklik özelliklerini artırır.Güçlü ve tedavi edici özelliklere sahiptir. Sindirim sistemini ve safra kesesini güçlendirir.Karaciğer,dalak ve mesaneyi kuvvetlendirir.Mide ve böbrekler için faydalıdır.