Yasmin doğum kontrol hapı kullanırken ilişki aralığı ne ollmalıdır ?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve haticeustaoglu tarafından 1 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1 Haziran 2011
    Konu Sahibi : haticeustaoglu
  1. haticeustaoglu

haticeustaoglu Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :KK43::KK43:Şimdi ben yasmin adlı doğum kontrol hapı kullanıyorum yeni evliyim adetimin ilk günü kullandım suan 9 gundurde kullanıyorum benım sorum su ne zaman sonra ılskıye gırılebılır bazı yerde ılk kullanan 30 gun kullanmaları gerek falan yazmıs ne kadar dogru yardım hamıle kalmamalıyım daha cok erkenn

2. 1 Haziran 2011
  3. ozge0818

ozge0818 Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    canım bende bu ayın 25 inde evlenicem ben geçen ay doktoruma gittim ve ilk ay yani 30 gün doğum kontrol hapının koruyucu olmadığını ve hemen başlamam gerektiğini söyledi. ben 17 mayıstan beri yasmin kullanıyorum. yani doktorum 1 ay önceden başlattı beni. 30 gün koruyucu olmadığını ilişkiye giriceksemde hapı kullanırken ilk 30 gün başka bi yöntemle de korunmam gerektiğini söyledi.

4. 1 Haziran 2011
  5. vuralbia

vuralbia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benım dugunum temmuzun ılk haftası mayısın 6 sında doktora gıttım...adetımın son gunuydu hemen baslamam gerektıgını soyledı ılk ay korumadıgını ama benım dugunume daha oldugu ıcın ek bı korunma yontemı gerekmedıgını soyledı...dugunden 2 ay once kullanılması gerekıyor..bı tablet ın bıtmesıne 2 hapım kaldı fakat ılac bana dokundu
    tansıyonum 80 e 40 oldu ben artık kullanmıyorum...bana jerbera dıye bı ılac vermıstı ...yasmıne kullananlar varsa etkılerını yazabılırmı??

6. 1 Haziran 2011
  7. haticeustaoglu

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben şimdi ilşkiye girdim o zaman koruyuculugu yok yanı oylemı :KK43: o zaman ben sımdı ertsı gun hapımı almam gerekıyo

8. 1 Haziran 2011
  9. haticeustaoglu

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben şimdi aldıgın ezcaneylede konustum adetın ılk gunu kullandıktan sonra 9 gunde koruma ozellıgı olur dedı ama

10. 2 Haziran 2011
  11. ecedemir

ecedemir Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o hatayı yapma ben yaptım şubat ayından beri adetim bozuldu ve en son 60 gündür de yok artık gelmiyor asla asla ertesi gün hapı alma nasipse de hemen olucağını da sanmam

12. 2 Haziran 2011
  13. yarenka

yarenka KIZ'ım geliyor:) Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hamile kalma ihtimalinin yüksek olduğu günlerde değilsen korkma canım ama ben de 1 kutu bitince koruma başlıyor diye biliyorum

14. 2 Haziran 2011
  15. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tam koruyuculuğu 2. kutuda başladığı için bu hapa evlenmeden 1 ay önce başlanılıyor...
    Sen geç kalmışsın. İkinci kutuya geçene kadar ek olarak prezervatif kullan...

16. 2 Haziran 2011
  17. edda1985

edda1985 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BEN SIRF EŞ RAHAT VE MUTLU OLSUN DİYE SADECE İLAÇ KULLANMAYI DOGRU BULMUYORUM..
    egerki bebek istemiyorsanız sen korunuyosan eşinde korunsun çünkü yüzde yüz kesinliği yokki bu ilaçların..
    ama anladıgım eşin bu yükü sadece sana devretmiş durumda...

evlenmeden önce bende başlamıştım ilaca ama 2-3 ay üzerine bıraktım çünkü boşuna vücuda hormon veriyosun.. düzenini bozuyo..
    sen bu sıkıntıyı çekeceğine doğal yollardan eşin çeksin.. inan dikkatli olduktan sonra bişey olmuyo..

Son düzenleme: 2 Haziran 2011
  18. 2 Haziran 2011
  19. haticeustaoglu

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında bana bırkamıstı basta kullanmadım ama ben oyle cok huzurlusz oluyoruz esım preztf. kullanmıyo gerı cekılme yontemıylede mıdem bulanıyo napim ::2::2: