Yasmin kullanımı sonrası lekelenmem oldu

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ruya. tarafından 19 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Mart 2010
    Konu Sahibi : ruya.
  1. ruya.

    ruya. Guest

    Mrh,yasmin doğum kontrol hapını kullanmaya başladım adetimin ilk günü.7. gün bitti 2 gün arayla yine adet gördüm lekeli-kanamalı olarak bir hafta daha sürdü.Tabi böyle olunca bıraktım bende.19 gün sonra yine lekelenmem oldu hapı kullanmadığım halde 2 gün lekelenme sürdü ve sonrasında kanamam oldu ama her zamankinden az şekilde ve kısa sürdü. Üstüne görmemidir bu yoksa hapın etkisimi oldu?? Geçen aylarda dr a gittim ulturasona girdim ve gebelik testi yapmıştı.Her hangi bir sorun veya hastalığım olsaydı ulturasonda ve teste bir şekilde çıkarmıydı acaba?? Son birşey aktif bir cinsel yaşantım yok 15 günde bir yaşıyorum ama ilişkide ağrım çok oluyor sanki bir yere değiyor ve canım çok yanıyor. Garip olan anal bölge de zorlanma hissediyorum tuvalete çıkmak istiyorum bu neden oluyor? Cinsellikten kaçar oldum bunu her yeni cinsel yaşamı başlayan bayanlar yaşıyormu bilmiyorum. Cvplarsanız çok sevinirim!
     
  2. 19 Mart 2010
    Konu Sahibi : ruya.
  3. Bahceci

    Bahceci Yeni Üye Üye

    Katılım:
    2 Mart 2010
    Mesajlar:
    7.574
    Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ilk sorunuzdan başalayalım böyle düzensiz adet görmenizin tek nedeni ilaçlarınızı bırakmış olmaktan kaynaklanıyordur. çünkü ilk aşamada ilaç lekelenme yapsa da devam etmek gerekir. doktora başvurmadan kendi başınıza ilaç başlayıp bırakırsanız gene sonunuz oktora gitmek oluyor:)) ikinci soru için ise kesinlikle muayene öneririm. çünkü bir enfeksiyon varda bundan kaynaklı ağrınız oluyorsa tedav aldıktan sonra çok rahatlarsınız. sevgiler.
     
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.