Yasmin kullanırken..

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve gizzem tarafından 25 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

25 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : gizzem
  1. gizzem

gizzem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    958
    Ödül Puanları:
    188
    Adetlerim çok düzensiz ve yumurtalıklarda da kistik bir görüntü var diye doktorum yasmin verdi.yeni kullanmaya başladım.son 2 adetim çok sancılı geçmişti ve bildiğim kadarıyla doğum kontrol hapı adet ağrılarını da azaltıyor.ama ablam bende azaltmadı deyince kafam karıştı.yasmin kullanan bayanlar ,adetinizin süresi,sancısı,kanama miktarı azaldı mı?:sm_confused:

2. 25 Ağustos 2009
  3. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    kist nedeniyle değil ama evlilik nedeniyle yasmine başladım bu adetimde
    adetlerim zaten fevkaladenin fevkinde sancılı geçerdi
    yasmin sağolsun tuz biber oldu komaya soktu, 3gün yataktan kalkamadım neredeyse
    içtigim hiç bi ağrıkesici fayda etmedi
    oysa yasminden once sadece ilk gun yogun agrım olur o da ağrikesiciyle geçerdi
    doktora sordum yasmin ağrı yapmaz, aksine adet sancılarını hafifletir dedi
    bi dahaki aya sakladık ümitleri
    kesecekmiş bakalım...

4. 25 Ağustos 2009
  5. gizzem

gizzem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    958
    Ödül Puanları:
    188
    gurbaa ilacı almaya başladığın adet mi sancılı geçti?benim adetim 4 gün önce başladı ve ben de ilacı almaya başladım,4.günüm ve hala ağrım var.belki de alınmaya başlandığı adette etkili değildir veya ters etkilidir dicem ama...:çok üzgünüm:

6. 25 Ağustos 2009
  7. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    canım adetimin birinci günü aksam başladım
    ertesigün uyandıgımda kabus da başlamış oldu
    yani yasmini kullandıgım ilk adetimde alabora oldum kaydirigubbakcemile3

8. 25 Ağustos 2009
  9. gizzem

gizzem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    958
    Ödül Puanları:
    188
    inanır mısın şimdi internete baktım aynı bizim bu yaşadığımız yaşayanlar var ve doktorlar hep olmaz öyle şey demişler,bence kesin ilk adetle ilgili bir durum var bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.bugün 4.günüm kan yok ağrı var yani,ben 2 ayda 1 adet olurdum ama böyle olmazdım.yine de umutluyum gelecektenkaydirigubbakcemile3

10. 25 Ağustos 2009
  11. ist.1982

ist.1982 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım doktor verdiyse bi bildiği varki verdiCADIARZU...ayrıca herkes yasminin en iyi ilaçlardan olduğunu söylüyor bende 7-8 ay kullandım adetlerim çok iyi geçti hiç sancısız normalde bende kasık ve bel ağrısı olurdu onu kullandığım sürece hiç ağrım olmadı, adet kanamalarım çok azaldı ayrıca kistlere de çok iyiymiş ama bana yan etkileri çok fazla oldu örneğin migrenim vardı azalmıştı yasminden sonra yine aşırı migren krizlerim başladı bıraktığım anda kilo aldırdı 10kiloya yakın kilom arttı şimdi spor ve diyet sayesinde 8 kilo verdim bi daha yasmin kullanırmısın diye sorarsanız cevabım kesinlikle HAYIR:1no2: olur kafamçokkarıştı dengemi hormonlarımı altüst etti şimdi hamile bile kalamıyorumbenneyaptımki

12. 25 Ağustos 2009
  13. semamehmet

semamehmet Umuda yolculuk Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Kızlar bende 5 ay kullandım kilo almamın dışında herşey yolunda idi ama şimdi hamile kalamıyorum...:kızgın:

14. 25 Ağustos 2009
  15. ssheker07

ssheker07 inşaat mühendisi Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    88
    yasmin acaip kilo yapmıştı bnde 6 ay kullandım 8 kilo aldım..dikkat edin die söylüorummm

16. 25 Ağustos 2009
  17. gizzem

gizzem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    958
    Ödül Puanları:
    188
    semaahmet,ist1982 aslında yasmin hamile kalmayı geciktirmez diyorlar.sadece progesteron içeren haplar geciktiriyormuş ama bilemyrum.:1no2:,inş en kısa zamanda bebişleriniz olur :CüvCüv:

bugün bir de mide bulantısı başladı,anlatamam sanki hamileler gibiyim,her kokudan midem bulanıyor.onu da araştırdım ilk ay yapabiliyormuş.ooof almasam dert alsam dertmafoldumben

18. 26 Ağustos 2009
  19. beyel

beyel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de yaklaşık 10 aydır kullanıyorum...oldukça büyük kistim vardı ve ameliyattan önce bir deneyelim ilacı dedi çocuk sahibi olmadığım için...yaklaşık 6 ay kullandım ve dediğin gibi ağrılarım oldu adetten bir hafta önce hala da ara ara oluyor.ve doktora gittiğimde kistimde küçülme olduğunu söledi..
    yanlız ben de hiç kilo yapmadı ..gerçi ben kilo konusunda dikkatliyim ama bilemiyorum yani kendi elimde olmayan sebeplerden dolayı kilo almadım ...opuyorumnanaktan