yasmin kullanıyorum adet dönemim yoğun ve uzun geçiyor

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve sevvi tarafından 21 Aralık 2009 başlatılmıştır.

21 Aralık 2009
    Konu Sahibi : sevvi
  1. sevvi

sevvi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar adet düzensizliği ara kanama nedeniyle gittiğim jinekolog dr um yasmin adında bir ilaç verdi.İlaç doğum kontrol hapı ve adet dönemimin ilk günü içmeye başladım yani aralık 16 da. Kanamam çok yoğun sürüyor bu gün 6. günüm fakat halen parça parça et gibi kan geliyor.Daha önce ki adetlerim 5 gün sürerdi ilk 3 gün yoğun sonraki günler az olurdu.Nette araştırdım regl döneminin üst sınırı 7 günmüş.Çok korkuyorum yardımcı olabilecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum şimdiden çok ]teşekkürler.

2. 21 Aralık 2009
  3. hel_in

hel_in Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    153
    korkma bakıree oldun ıcın wajınadan dırek akmıyooo olabılır kann yada sana rahat bı adet ıcın ada cayıı ıcmenı tawsıe ederımmm yanlız hazır ada cayı dıl aktardan
    100 gr cıvan percemı .defne.ada cayı. papatya al harmanla karıstırrr gunde bı bardak ıc ıse yararrrr..... bıdeee

yasmnı yumurtalıklarında bı sorun varsa yada duzensızlık warsa cok ıse yarıcakk bılgın olsunnn

4. 21 Aralık 2009
  5. sevvi

sevvi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    helincim öncelikle teşekkür ederim cevabın için.nişanlıyım ve nişanlım 2 aydır askerde. adet döneminin uzaması yoğunluğunun devam etmesi durumunda ne gibi komplikasyonlar gelişecek bilmiyorum bunun tedirginliğini yaşıyorum.acaba yasmin mi yoğunlaşmasına ve uzamasına neden oldu.benzim tamamen sarardı kendimi çok halsiz hissediyorum.

Son düzenleme: 22 Aralık 2009
  6. 21 Aralık 2009
  7. hel_in

hel_in Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    153
    yasmın kullanman eee kanamalarının duzenlı oluca anlamına gelmıo yasmını 3 yıla yakın bı sure kullandım duzene soktu bende bole et parcası gbı gelıodu kanamalarım ama artık normal gelmee basladı kanalarım... bende bazen ı2. 3 ay adetım olmuyordu we dr bana fatural sokturucu werdı.... kullandım hasta oluyordum ama bır ayda ıkı keszzzz hasta oluyordummmm yane kullanmak ıstemedım bıdahadaa.... bıdeeeee mumkunseee ımkanın varsa saglık ocana sosyal guvencen varsaa bı vıtamın yazdırr gunluk taze meyve suyu ıc kanamalarının gecıkmesııı strese baglı oldunu fılan unutmaaaa
    yasmıını ne zamandır kullanıyorsun 5 6 ay kadar kullanman vucudun alısması lazımm mıde bulantısı yapıodu bendede delı gbıı sımdı yenı yaz 20+4 cıktı onu verdı bu sıralar dr lar onu onerıyorr bence kendıne we once psıkolojıne ıyı bakkkk moral onemlı cunkuuuu bıdeee ultrasanda yumurtalıklarına baksınlarrr ............... duzensılık yada kanama nın seyrı yada uzunlu bı ıdrara sıkısık gıt polıkıskıt_over olabılırrr yane korkmaaa bazen benım ılac kullanmadan ara kanamalarım oluyorduuuu dr ona bız o ara kanamalra normal adet kanaması dıoyoruz dıordu dusun yane ____________________ yasmını ne amacla kullanıyosn

8. 21 Aralık 2009
  9. sevvi

sevvi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benimde ara dönemde kanamam vardı onun dışında adet dönemlerim düzgündü her ay oluyordum bu yüzden dr gittim hormon testleri ve jinekolojik muayenede bir şey çıkmadı.yasmin adlı ilacı verdiler işte.ben daha bu ay başladım yasmine adet döneminin ilk günü iç dediler 16 aralık ilk günümdü içmeye başladım ama hayatımda bu kadar kan kaybetmemiştim bu gün 6 .günüm ve halen haldır haldır geliyor.parça parça hemde.normalde en üst düzey 7 gün diyorlar ama sanırım bu gidişle benim 7 günü geçicek.ben normalde 5 gün olurum adet ilk 3 günü yoğun geçer sonra azalır ve biterim.ama ne olduysa bu ay bu ilaçla birlikte bir türlü azalmadı kanamam.

10. 21 Aralık 2009
  11. sevvi

sevvi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu gün dayanamadım dr ye gittim evet tahmin ettiğim gibi yasmin adlı ilaçtan kaynaklanıyormuş adet dönemimin uzun ve yoğun kanamalı geçmesi.kan testlerim düşük çıktı hemen başka bir hapa cyclo-progynova başlamamı söyledi birde demir B12 folikasit karışımı bir ilaç verdi.zaten adet dönemimin 6. gününde olduğum için ve yasmin adlı ilacı 5 gün kullandığımdan sorun olmayacağını söyledi,bu gün aldım ilk ilacımı bakalım kanamam azalıp bitecekmi.haftaya tekrar dr kontrole gelmemi söyledi inşallah o zamana kadar bitmiş olur.

12. 21 Aralık 2009
  13. hel_in

hel_in Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    153
    janım benım doktora gıtmene cok sewındımmm ..... benım walla doktor bana dedı yasmını bırakma dıe ben kendım bıraktımmm ... dogum kotorol haplarının bı yrede okumustumm cocuk yapmak ıstedınde bıraz zor oluyor gbı bırseyy yazıyordu ondan sonra ben bırakmaya kadar werdım yasmını we dogum kontorl sokturucu ws kullanmıcam dedımmmm veeeeee ben bıtkı cayımı her gun ıce ıce duzene gırdı cok sukurrr :) hem rahatlatıoo hemde vucut dırencı acısından her seye ıyı gelen bı bıtkı sende ıc ıcınde kusku kalmadan o yuzden ıc menı tavısye ederım ben_______________bıde ara donemde kanaman ne kaadar kac kere oldu onuda da dr hemen yasmını yapıstırdı sana kaydirigubbakcemile:dance::enbuyukkk:a.s.

14. 21 Aralık 2009
  15. hel_in

hel_in Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    153
    janım benım ben uzun zaman ıctım o yasmın bende mıde bulasntısı yapıdyy hepp sona ıctım 3 seneye yakın artık yter yane dedım ılacı bıraktım bellı bı sure mıde bulanıtm oldu ama artık olmuyodu sona bı gun bı yerde bı yazı okudum cocuk olmasını zorlastırıyor dıeeee bıaktım ne sokturucu kullandım ne dogum kontorl hapı hepsını bıraktım sona bıtkı karsımımı cıwan percemımı,ada ccayımı. papatyamı defnemı ıctım cok sukur duzene gırdı hem rahatlıyormdaaaaıkı uc gun adetım bazen gec oluyo ama eskısı gbı 2 ay gecıkmıyo yada ada ıkı kez kanamam olmıuyorr.. ws sana tawsıyem bıtkı sende kullan bır ayyy .... bu arada doktora gıtmene cok sewındımmm:nazar:

16. 22 Aralık 2009
  17. sevvi

sevvi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canımcım denicem şu mucizevi çayını ama önce şu yoğun kanamam bir geçsin arkasından mutlaka denicem.benim söktürücüye falan ihtiyacım yok bana kanı durdurucu bir ilaç lazımdı onuda bu gün gittiğim dr yazdı gerçi henüz bi etkisini göremedim ama zamanla azalıcağını söyledi umarım da azalır.ama bu yasmin denilen hap mahfetti beni iyiki bırakmışsın sende, ne biçim ilaçmış anlamadım.Allah bayanların yardımcısı olsun ne zor bayan olmak doğmadan önce seçme şansım olsaydı kesin erkek olurdum :eek:klava:

18. 22 Aralık 2009
  19. hel_in

hel_in Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    153
    janım benım yasmıne en az 3 -6 ay arasında alısman lazım dedım gbı ılk zamanlar benımde oleydıı ama sımdı ıyım cok sukrrrr ınsallah sende ıyı ollll....