yasmin kullanıyorum ve sigarada içiyorum,lütfen yardım

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve yasmin7 tarafından 6 Kasım 2010 başlatılmıştır.

6 Kasım 2010
    Konu Sahibi : yasmin7
  1. yasmin7

yasmin7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar ben yasmin kullanıyorum ama 35 yaş üstü sigara içenler kullanmamalı diyor,ben 35 yaşın üstünde degilim ama günde 1 paket sigara içiyorum bunun ne gibi bir zararı olur?hapın etkisini azaltma gibimi?sigara içenlere pek tavsiye edilmiyor diye duydum.

2. 6 Kasım 2010
  3. n__a__z

n__a__z allahım sana emanetiz.... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    101
    cnm yaşın kaç bilmiyorum ama bn 24 yaşındayım we 3.5 sene aralıksız yasmin kullandım we bnde sigara kullanıyorum hiçbirde an etki fln yapmadı bnde

4. 6 Kasım 2010
  5. hel_in

hel_in Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    153

sonuc olarak yasmın ben 3.4 sene oluor kullanalı hala dewm etmekteyım

adet duzensızlım polısıtık ower ws bu tıp selerde dogum kontorl we yasmın onerlıor

sonuc olarak koruma amacı harıc bı rahatsızlın warsa '''belkı yumurtalıklara zarar werıo bı yan etkısı olabılır belkı de tuplerı tıkıo

mesela sıgara ıctımde gecen sene bende bı paket ıcıordum gunde 20 tane belkı agrım we mıde bulantılarım hlee mahwedıodu benı bu sekılde olabılır:KK19::KK19::KK19:

6. 22 Kasım 2010
  7. yasmin7

yasmin7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    23 yaşındayım bende canım yeni başladım zaten 2. kutudayım,acaba etkisini falanmı azaltıyor diye düşündüm ama öyle birsey yok dedigine göre çok teşekkürler.

8. 22 Kasım 2010
  9. yasmin7

yasmin7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    evet haklısın sigara zaten bas agrısı yapıyor bazen, birde hapı kullandıgımdan beri bulantılarım ve bas agrım fazla oldu bu tür yan etkileri var sanırım.

10. 23 Kasım 2010
  11. oguzhanna

oguzhanna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Doğum kontrol hapının sigara kullanan bayanlarda damar tıkanıklığı yaratma riski vardır. Yaşım 32 ve normalde d.kontrol hapı kullanmıyorum ama geçen ay myralon kullandım ve içtiğim sigara sayısı günde bir paketi geçiyor. Ancak tesadüfmüdür bilemem hapım bittikten sonra gözümde oluşan bir şikayetten dolayı doktora gittim ve gözümün arkasındaki damarlarda kanama oluşmuş. Sebebi hap ve sigaramı bilmiyorum ama yine de tedirgin oldum açıkçası.

12. 23 Kasım 2010
  13. atlanta

atlanta Nedenböyleolduk Üye

Beğenildi:
    80
    Ödül Puanları:
    148
    sigara ve yasmin birlikte kullanıldığında damarda pıhtılaşma riskini arttırıyor. hayati tehlike arzedebilir. 35 yaşüstü için geçerli tabi. ama bu gençlerde hiç yanetki yapmıycak anlamına gelmiyor