Yasmin Mİ? Desolett Mi?

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve ozge_nur tarafından 7 Haziran 2008 başlatılmıştır.

7 Haziran 2008
    Konu Sahibi : ozge_nur
  1. ozge_nur

ozge_nur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar dogum kontrol hapı suan desolett kullanıyorum fakat içerigindeki oranın yasmine gore çok fazla oldugunu gordum ve yasminin en az yan etkili illaç oldugunu duydum bilen arkadaslar varsa sizce hangisi iyi???????????

2. 7 Haziran 2008
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.531
    Ödül Puanları:
    363
    Arkadaşım doktorunuza danışsanız daha iyi olur..:sm_confused:
    Her insanın bünyesi farklı olduğu için her hap her insanda aynı yan etkiyi göstermez..
    Siz doktor tavsiyesi ile ilaç kullanıyorum zaten derseniz,değiştirmeyin bence..yerimseniben

4. 7 Haziran 2008
  5. seherim

seherim MELEKLERİM BENİMLE Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende lalecıme katılıyorum bunyeye göre degışıyor banada ılk yasmın vermıştı doktor ama bende cok yan etkı yaptı daha sonra gınera kullandım oda cok kötü yaptı ve ben bu ılacları hep yarıda kesmek zorunda kaldım en sonda desoletı kullandım bana en ıyı o geldı onunda yan etkısı oldu ama dıgerlerı kadar degıl hatta bugun tekrar desolete başlıycam

6. 7 Haziran 2008
  7. gelincik_01

gelincik_01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım laaleye katılıyorum ben doktor tavsiyesiyle yasmini kullandım ama dediğim gibi doktorum önerdi..
    ilaçlar tavsiyeyle olmaz. bir hekimin vermesi gerek...

8. 8 Haziran 2008
  9. iremeren

iremeren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende desolett kullanıyorum ama korunmak için değil kist tedavisi içinsenağlama

10. 10 Haziran 2008
  11. ozge_nur

ozge_nur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    doktorum once yasmin vermişti hiç yan etkisi olmadı ama bu sefer doselett verdi ve yan etkileri var ben bu kutu bitince yine yasmine donmeyi duşunuyorum

12. 10 Haziran 2008
  13. diller

diller Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben daha önce ginera kullandım ancak hiçbir yan etkisini görmedim daha sonra bıraktım ve 4 ay sonra hamile kaldım şimdi ise miranova kullanıyorum doktor tavsiyesiyle ama felaket baş ağrısı ve mide bulantısı yaptı bir hafta oldu ama çok kötü

14. 10 Haziran 2008
  15. pufpuf06

pufpuf06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar... ben de ginera kullanıyorum. 1.5 sene oldu kullanalı. 1-2 ay sonra bırakmayı düşünütyorum. hamile kalabilmek için ne kadar zaman öncesinde atmam gerekir? yani ilaç bünyeden ne kadar zaman içinde atılıyor. yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar...

16. 10 Haziran 2008
  17. duygu seli

duygu seli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrhb arkdşlr bn ilk olarak diane kullandım kist tedavisi için ğeçmişti ama şimdi yine var doktor bu sefer yasmin oldu 2gün oldu atalı bn öle bi yan etki görmedim diane de gögüs ağrım çok kötü oldu ve yasminde de gögüslerimde sızı yürürken bile acı hissediyorum aza indirmek için ne yapmak gerekir bnmle aynı durumda olanlar varsa yazarlarsa çok sevinirim

18. 11 Haziran 2008
  19. ozge_nur

ozge_nur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadasdlar bende once yasmin kullandım evt acayip gogus acısı yapıyordu ama başka hiç yan etkisi olmadı goguslerimdeki acıda 1-2 ayda geçti ama desolett kulanıyorum 1 aydır mahvetti beni ben yasminime geri doncemmmmmmmmmmm