Yatak istirahati almış tüp bebekle ikizleri olan anne adayları

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve cipcon tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

10 Şubat 2010
    Konu Sahibi : cipcon
  1. cipcon

cipcon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar

ben 20.haftamdayım ve bu haftadan itibaren doktorum bana yatak istirahati verdi.hiçbir sorunum olmadığını yanlız ikiz bebek taşıdığım için şimdiden yatmam gerektiğini söyledi.bu benim için çok erken şok bir haber oldu.

Böyle tecrübe yaşayan varmı daha önce?

2. 10 Şubat 2010
  3. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    evet canım hemen hemen herkes istirahatle geçirdi bu dönemi..... erken doğum tehlikesi nedeniyle tedbir alıyorlar...tabiii yatmayanlarda oldu çalışmak zorunda olanlarda var..ama hiç engelin yoksa en sağlıklısı bu.... acı tecrübeler yaşayanlarda var.. onedenle dikkatli hareket etmek gerek..benim doktorumda 20 haftadan sonra bana yatakta geçir artık demişti... sadece yemek yapmak için ve yemek yemek için kalkıyorum..dışarıda kendi arabamızla doktora ve evinde rahat edebileceğim kişilere gidiyorum... annem kayınvalidem ve abim gibi...

4. 10 Şubat 2010
  5. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    hayırlı olsun bebeklerin cnm ....
    ben gebeliğim boyunca yattım...
    yatmak en doğrusu cnm ikiz gebelik tek gebeliğe göre risklidir cnm
    doktorun haklı yani cnm

6. 10 Şubat 2010
  7. umut3

umut3 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kişiden kişiye değişiyor istirahat bana 28. haftadan sonra istirahat demişti, ama onu da yatarak değil de ağır tempodan kacarak yapman bile kafi demişti doktorum.. şimdi 37. haftadayım doğuma son 4 gün kaldı bu hafta işe gitmedim sadece. ve hala dışarıda yemeğe bile çıkıyoruz çok şükür. İnşallah kolay atlatacağın bir süreç olur, sağlıkla gelir bebekler..

8. 10 Şubat 2010
  9. ikoncan85

ikoncan85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ben doğum yaptım ama bana durup dururken yat dememişti tam tersi gündelik hayatına çok fazka yorulmadan devam edebilirsin demişti daha sonra 32.haftadayken rahim açılması yüzünden istirat verdi hep dinlendim sen yinede doktorunu dinle canım ikiz hamilelik dönemi diğerlerine nazaran maalesef biraz daha özen istiyor ben dinledim doktorumu ve kendimi yormadım ve tam vaktinde doğum yaptım sanada hayırlı olsun bebişlerini sağlıkla kucağına al canım

10. 11 Şubat 2010
  11. cipcon

cipcon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hiç yormuyorum kendimi evde yardımcım var zaten ama yatağa hapis kalma hissi moralimi bozuyor..:KK43:(

12. 11 Şubat 2010
  13. cipcon

cipcon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    umut3 senin çok güzel geçmiş kesinlikle..asşında çalıştığım iş kendimizin dolasıyle gitsem bile hiç ayağa kalkma zorunluluğum yok..bilmeiyorum tabiiki herşeyden önemli bebklerim ama daha çok var doğuma çok sıkılıyorum

14. 11 Şubat 2010
  15. cipcon

cipcon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    verdiğiniz moral için çok teşekkürler

16. 11 Şubat 2010
  17. windy

windy Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende 12 haftadan bu yana yatak istirahati verdi doktorum. Halada bittikçe uzatıyor.. Ama bizde ufak bir tehlike atlattık kanamam oldu 3 gün sonrasındada lekeye çevirdi oyüzden verdi.. Doguma kadarda işi unut dedi direk.. Bende evde çok sıkılıyorum. Vakit geçmiyor bazen ama mecburen bu sürecimizi hayırlısıyla atlatalım diye bol bol dua edip sabretmeye çalışıyorum. Sanada doktor tavsiye ettiyse dinlen bencede.. Böyle böyle geçecek bizim hamileligimizde demekki

18. 12 Şubat 2010
  19. kadesa

kadesa Manyak Mıknatısı! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    bana doktorum istirahat vermedi,üstelik ben 40 dklık yola gidiyorum.kendimce,burda okuduklarımdan yola çıkarak rapor alıyorum sürekli ve yola gitmiyorum.bende evde çok sıkılıyorum,zaten ev işide yapamıyoruz.iyice bunalıyorum.birde bişey sorcam bu istirahat olayında hep yatıyor musunuz,neler yapıyorsunuz?