yavrucuğum'a

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve semaaa29 tarafından 28 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : semaaa29
  1. semaaa29

semaaa29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Tek bir gece var benim hayatımda
    Ömür boyu nöbeti sürecek olan tek bir gece. hayatımın en karanlık,en çaresiz gecesi.öncesi yok sonrası hiç olmadı

“Anneciğim”seni gördüğüm hayatımın en uzun en kısa saniyelerinde dudaklarımdan dökülen tek sözcük.
    Anneciğim duydunmu sana seslenişimi
    sende anneciğini gördünmü. Tanıdınmı anneciğini…hissettin mi hissettiklerini

Meleklerin kanatlarını annesinin kollarına tercih eden yavrucuğum, Bir saniye dahi kokunu duyuracak kadar da mı sevmedin anneciğini. Coşkuyla beklenen vuslatı çok mu gördün anneciğine.Cennette kavuşacaksınız diyorlar.Cennetin kapısında beklerken annemi almadan cennete girmem diyecek diyorlar.Sahi beni de alacakmısın yanına.tanıyacakmısın anneciğini.
    Kalp kalbe karşıdır diyorlar. Doğrumu bu anneciğim?
    Sende seviyormusun beni, benim seni sevdiğim gibi.
    Seninde yüreğin sızlıyormu hasretin acısıyla.

Anneciğim sen hayata merhaba derken, Ben kaybolmayı öğrendim maalesef Kaybederek. Şimdiyse silik hayalin durur hep, yitirdiğim aklımda.yüreğimde ise sırılsıklam özlemin.bu özlem nasıl anlatılır ki,bilenler bilir, meleği olan anneler bilir bunun sızısını.isterim ki başka anneler öğrenmesin yaşamasınlar karanlık geceleri.

kavuşma ümidim bilinmeyen bir zamana ertelenen yavrucuğum, sende beni seviyorsan
    beni de yanına al. Kavuştur beni sana…

2. 28 Mayıs 2009
  3. Emine

Emine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim , Allah sana sabir versin bebisin ise ne güzel bir melek olmus ...o seni cennetin kapisi önünde bekliycek sana sarilip senin koklamak icin .. üzme canini dua et bolca
    sabirli olmaya calis.....
    yazini okuyunca insan kendisini tutamiyor.....
    canim melegini dogumdami kaybettin ? acini cogaltmak istemem.....

4. 28 Mayıs 2009
  5. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    Allah sabırlar versın .. bu sayfaları her okudugumda gozyaslarıma hakım olamıyorum ..
    bız bebeklerımızın burnu aksa yuregımız sızlıyorken sız nasıl dayanıyorsunuz.. hayranım sızlere..

Allahım yenı melekler versın hepınıze.. herkesı takıp edıyorum hamıleyım yada bebegım oldu yazılarını beklıyorum .. bu acı baska turlu hafıflamaz cunku...

6. 28 Mayıs 2009
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Başın sağolsun arkadaşım.ne diyimki başka. Biliyorumki söylenecek hiçbirşey senin acını hafifletemez.:teselli:

8. 28 Mayıs 2009
  9. semaaa29

semaaa29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    allah razı olsun canım sizin sözleriniz acımı çoğaltmıyor.aksine kimseyle paylaşamadıklarımı paylaşabildiğim için rahatlatıyor.

9 ay boyunca çok sağlıklı bir hamilelik geçirmiştim.bebeğimizde bende son derece sağlıklıydık.herşey inanılamayacak kadar güzel gidiyordu.
    o kadar büyük bir heyecanla beklemiştikki yavrucuğumuzu.eşim yerinde duramıyordu.kalan günleri sayıyorduk günler geçmek bilmiyordu.oğlumuzun herşeyi hazırdı
    hele bir doğsun bakalım sonra alırsınız diyenlere inat hazırlıyorduk odasını.ailelerimizin ilk torunu olacaktı hepimiz yolunu gözlüyorduk.
    doktor kontrollerimizi hiç aksatmadık en iyi hastaneye en iyi doktora gidiyorduk güya.doktorumuz ayda bir gel diyordu ben ancak 3 hafta bekleyebiliyordum.artık bizi gördüklerinde gülüşür olmuşlardı.bazen özlüyorduk bekleyemiyorduk 3 haftayı bile.
    doğumla ilgili olarak yaptığımız konuşmalarda doktorumuz hep normal doğuma yönlendirdi.
    ama ben korkuyordum.

sancım başlayıp hastaneye gittiğimizde doktorumda hemen geldi muayene etti.normal doğum yapabileceğimi herşeyin uygun olduğunu gerektiği anda sezeryana dönebileceğini söyleyerek normal doğuma ikna eti.daha sağlıklı olur diyordu.bende korkaklık etmeyim madem daha sağlıklı olacak, normal olsun o zaman diyerek normal doğuma karar verdim.doğumhaneye de güle oynaya girdim.bebeğimizin doğumu çok zor oldu.doğduğu ilk anda ağlamadı neler oluyor diye sordum "yok bişey annesi yorgun bebeğin" dediler poposuna vura vura ağlattılar.yarı baygınken1-2 saniye gördüğüm yüzü gerçekmiydi hayal miydi bilmiyorum. eşim yanımda elimi tutuyordu.sonra bayılmışım.çok kanamam varmış çok uğraşmışlar durdurmak için.ben daha ayılmadan doğumundan 6 saat sonra bebeğimizi kaybetmişiz.doğumda oksijensiz kalmış.bana küvezde olduğunu söylediler birkaç gün sonra öğrendim ben daha ayılmadan kaybettiğimizi. benim durumumda kritikmiş cesaret edememişler söylemeye.hiç anlayamadım tahmin edemedim. eşim nasıl dayandı anlayamıyorum hiç belli etmedi sürekli yanımdaydı.
    hastaneden eve dönüş bir yıkımdı.odasının kapısının süslerini bile çıkarmışlardı herşeyi toplayıp kilitlemişlerdi odayı.o kilit bir daha açılmadı.gelir gelmez bilgisayarı açtım.bilgisayarda ultrason videoları vardı.eşim tabiki onları da çoktan kaldırmıştı.ben rüyamı görmüştüm hiç olmamışmıydı bebeğim.yüreğimdeki yangından başka izi kalmamıştı.
    Dayanması çok zor,yükü çok ağır.zaman zaman aklımı nasıl kaybetmedim diye soruyorum kendime.ama mecburum başka çarem yok.onu benden alan onu bana verendi biliyorum.rabbim cennetinde kavuştursun dilemekten başka çarem yok.
    vuslatı bekliyorum...

10. 28 Mayıs 2009
  11. semaaa29

semaaa29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cemredeniz allah bebeğine sağlıklı uzun ömür versin.bende yeni bebek istiyorum inşallah birkaç ay sonra bunun müjdesini de veririm.yeni bir bebek acımı hafiletmeye yetecek mi bilmiyorum.

anne bebeğinin ağlamasına bile kıyamaz biliyorum.bebekler hep gülsünler ağlamasınlar isterim ama herkes sizler kadar düşünceli değil ki.geçen gün bir yakınım doğum yaptı cesaretimi toplayıp gittim.alışmalıyın dedim kendime.bebeğinin topuğundan kan alırken dayanamadığını ağladığını anlatıyordu.benim yüreğim bebeğim hayata gözünü iğnelerle serumlarla açtı diye yanarken.böyle insanlara da alışmalımıyım

12. 28 Mayıs 2009
  13. semaaa29

semaaa29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

sağol canım.birilerinin beni anlamasını istiyorum bu bile bana yetiyor.etrafımdaki herkes normal yaşantısına döndü,ben dönemiyorum. eşim bile geçen beni ağlarken gördü ne oldu diye soruyor.bilmiyor benim uykularımı yitirdiğimi gözyaşlarımı durduramadığımı.ne oldu diye soruyor.herkes üzüldü biliyorum.ama herkes unuttu herkes için geçti.benim için geçmiyor.anne değil ki onlar. beni ancak anneler anlar.ne çok yazdım içinizi kararttım.ne olur anlayın.bu yük bana ağır geliyor taşıyamıyorum.ancak paylaşarak hafifletebiliyorum

14. 28 Mayıs 2009
  15. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Evlat acısını rabbim düşmanımın başına vermesin, dünyadaki en büyük acı bir annenin evladını yitirdiği zamanki acıdır.

Ama hayat devam ediyor, öyle yada böyle. kendine gelmelisin bir an önce. Zor belki ama imkansız değil. Toparlanmalısın. nereye kadar böyle devam edebilirsinki. Yeniden bir aile olmak için çabala lütfen.Unutma anneler güçlüdür ve sende gücünü göster.:teselli:

16. 28 Mayıs 2009
  17. yaz34

yaz34 ALLAHIM SEN KORU BİZİ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim allah sana sabır ve güç versin.acın çok büyük ama sen umudunu kaybetme.ben anne değilim ama seni emin olki anlıyorum.başın sağolsun.senağlama

18. 28 Mayıs 2009
  19. Zehra_s

Zehra_s Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Canım geçmiş olsun, Allah sabırlar versin... Bende 10 haftalıkken kalp atışı olmadığı için kaybettim meleğimi. Çok iyi anlıyorum duygularını. Unutulmuyor elbette ama zamanla toparlanıyorsun. ınşallah Allah tekrar evlat sahibi olayı göstersin, güç versin sana.. Başın sağolsun canım..