yavrum ölecek diye çok korkuyorum(Allah Korusun)

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve iremim tarafından 11 Eylül 2008 başlatılmıştır.

11 Eylül 2008
    Konu Sahibi : iremim
  1. iremim

iremim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bunu sizlerle paylaşmak istedim,bebeğim şuan 8buçuk aylık ve 7buçuk aylık doğmuştu ve 1-2 aylıktan bu yana hep ağlayınca yada birşeyi ağzında geveleyip yutamayıp midesi kalkınca heyecan yapıp tükrüğünü nefes borusuna kaçırarak tıkanıyor ve son 3 aydırda geniz akıntısı olduğu kanatine varıldı, yavrum öyle tıkanıyorki mosmor oluyor çaresizce çırpınıyor eğer (tabi önce Allahın izniyle) eceremesek açmayı çocuk gitti.. kaç defadır yavrum öldü ölecek sanıyorum ne yapacağımı bazen şaırıp titrmeye başlıyorum, geçen mesela ben salondaydım kızım uyuyordu bir öksürük sesi geldi bir de geldim ki;mosmor olmuş gözleri yerinden fırlamış kıpkırmızı çırpınıyor Allahım ölüyor s<andım hemen elime alıp parmağımı soktum ağzına olmadı ters çevirdim olamadı sırtına vurdum parmağımı sokup iyice doladım içerde sonra balgam çıkarmaya başladı ve rahatladı,ve enson dün akşam babaanesindeydik iftarda ve kayınvalidem kızıma patates verirken biraz büyük kaçırmış, tabi o da yutamayınca içi kalktı ve yine ağlamaya başlayıp tıkandı ve dün akşam hepsinden daha da kötüydü ben malesef karşıdan izledim kaldım yavrumun sesi soluğu kesildi babaannesi irem yavrum yavrum,eşim kızım gitme ,kayınpederim kızm kendine gel diye bağrışmaya başladılar bir yandanda açmak için çaba sarfettiler ,bense bayılcak gibi oldum ve inanırmısnız,hiç bir harf bile çıkmadı ağzımdan kilitlendim yavrum gözlerimin önünde gididyor sandım ve onu taşıdığım günler ve onu doğurduğum an, onu emzirdiğim anlar ,ve onunla geçen her zmanaım bir anda gözümün önünden geçti ...........senağlama. Allahım sana çok şükür kendine geldi... ve hepimiz mafolmuştuk ve dün gece bebeğimi yanımdan bir an olsun ayırmak bile istemedim, ona baktıkça o an aklıma geliyor ve yavruma sımsıkı sarılıyorum,ALLAHIM HEPİMİZİN EVLATLARINI BAĞIŞLASIN..... anne baba olmak ne zor ama ne kutsal ve güzel birşey...............a.s..

2. 11 Eylül 2008
  3. minikiz

minikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle geçmiş olsun.Allah sabır ve sakinlik versin.tıkanması durumunda yapılacakları zaten öğrenmişsin.ama ağzına elini sokmak yerine hafifçe sırtına vur olmazsa koluna yatırıp aşağıya doğru tutarak yine sırtına vur.ve sakin ol.ağzına parmağını sokarak yaralanmasına sebep olursun.eğer çok sıkışırsan sertifikalı bakıcıyım uygun bir günde gelip bildiklerimi seninle paylaşırım.

4. 11 Eylül 2008
  5. beyaz toprak

beyaz toprak çirkin ama tatlı cadı=) Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    okurken tüylerim diken diken oldu canımyaa çok çok geçmiş olsun umarım en yakın zamanda düzelir bir daha böyle kötü anlar yaşamazsınız rabbim evladına çooooooook uzun sağlıklı sevdikleriyle beraber hayırlı bir ömür versin

6. 11 Eylül 2008
  7. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim yanlis anlama insallah bebisinde problem yoktur ama benim kuzenimin bebeginde de soluk borusuna kacan seyler sebebiyle tikanma bogulma meyda geliyordu megerse midesinde yedigi yemeklerin yukari cikmasini engelleyen kapak bozukmus ve yedikleri yukari cikip soluk borusuna kaciyormus. o hastanede yatti durum ciddi oldugu isin. bi tane alet vardi. vakumlu. kucuk bir hormunu bogazina sokup tkaindiginda onunla cekiyorlardi bogazina takilan seyi. pipet vs ile de olabilir mi acaba? tutup cekseniz

8. 11 Eylül 2008
  9. patik

patik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ah canım kardeşim..ana olmama allhın izniyle sayılı günler kaldıı..içimdeyken mudahelede edemıceğim için evhamlı yapımdan ötürü 10 ayımın 9u kabus gıbı gectı..eşim soğukkanlı ve bu hallerıme kızdıgından cogunu ıcıme yutkunarak uykusuz gecelerde kendı kendıme konuşarak atlatmaya çabaladım..bundan sonrada sağlıkla yavrumu kollarıma alırsam başka evhamlarım korkularım başgösterecek..nedyım..allah kalbımıze esenlık ferahlık versın...sende yavrunu mumkunse unı hastanelerının önde gelen hocalarından bırıne göstermeyı dene..belkı daha farklı bı çözumun olur..allah kımseyı kaldıramıyacagı elemle sınamasın...

10. 11 Eylül 2008
  11. minikiz

minikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar gerçekten mecbur değilseniz veya ilkyardım eğitiminiz yoksa lütfen bir bebeğin ağzına hele de boğazına kesinlikle parmağınızı sok-ma-yın.yırtılma,yaralanma,kanama vb.sebep olursunuz

12. 11 Eylül 2008
  13. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    canım geçmiş olsun inan gözlerim dolarak okudum allah bir daha yaşatmasın sağlıkla büyür inşallah

14. 12 Eylül 2008
  15. iremim

iremim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canlarım hepinize çok teşekkür ederim,sevgili minikız tavsiyeni göz önünde bulunduracağım,sevgil patik umarım hayırlısı ile yavruna kavuşurşun , eğer durum dahada ilerleyecek olursa ünv. hocaya gideceğim,sevgili kibele umarım öyle bir problemimiz yoktur, (yeğeninede çok geçmiş olsun) sevgili beyaz toprak ve elifnaz anne olmak işte böyle birşeymiş zor ve güzel.a.s.s.

16. 12 Eylül 2008
  17. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canııım çok geçmiş olsun.valla annelik zor zanaat,gözlerinin içine bakıyoruz yavrularımızın.heleki bu tıkanma problemi ise,insanın omründen ömür gidiyor.canım ihmal etmeden tam teşekküllü bir hastanede güzelce kontrollerini yaptır yavrunun,tam olarak anlaşılsın,hem ona zor hem sana.her dakika diken üstündesin anlaşılan.umarım bir problem çıkmaz.RABBİM saglıcakla büyütmeyi nasip etsin inşaallah.ALLAH ım hepimizin yavrularını korusun.onları bizsiz,bizleri onlarsız bırakmasın.

18. 12 Eylül 2008
  19. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    Çok geçmiş olsun... Okurken içim bir acayip oldu... Bende bebekler nefessiz kalınca çok korkuyorum ve panikliyorum....