Yay - Temmuz Ayı Burç Yorumunuz

Konusu 'Yay Burcu' forumundadır ve deryainci tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : deryainci
 1. deryainci

  deryainci bebek geldi :)))) Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2008
  Mesajlar:
  2.021
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  146
  ALINTIDIR

  Yay Burcu

  Yay Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler

  Sevgili Yaylar öncelikle Temmuz ayının sizlere arzuladığınız güzellikleri getirmesini, şansın yanınızda olmasını, olumlu mutlu bir yaz geçirmenizi temenni ederek yorumunuza başlamak istiyorum. Her zaman olduğu gibi ilk ele alacağımız konu, aşk ve ilişkiler. Bu konuda en etkili gezegen hareketi, karşıt burcunuz İkizlerde transitine başlayacak Venüs gezegenidir. Şimdi yaşanabilecek gelişmelere birlikte göz atalım.

  5 Temmuz – 1 Ağustos Venüs ve 12 Temmuz- 25 Ağustos tarihleri arasında Mars gezegeninin İkizler burcundaki seyirlerinin ilişkisi sağlam temellere oturmuş çiftler açısından gayet olumlu olduğunu söyleyebiliriz. Bu enerjiler, bir elmanın yarısı misali bütünleştirici, partnerinizle bilgi alışverişinde bulunmanızı sağlayıcı, arkadaşlık olgusu içinde hareket etmenizi destekleyici, böylece dönemi gayet hoş bir şekilde geçirmenizi müjdeleyicidir. Bu süreçte dağınık olan parçalar yerine oturur, böylece ilişkinizdeki sağlamlık ve güvenlik olgusu kökleştirilir. Kimi zaman ciddi meseleler ele alınır, kimi zaman hayata esprili şekilde bakılır. Sonuçta, birbirinin kişisel özelliklerinin bilincinde olan bu çift, ortak bir noktada buluşmayı başarabilirler.
  İlişkisinde sorun olanlar açısından dönemin anlamı tabi ki dikkat edilmesi gereken noktalarıyla ele alınmalıdır. Hani bir söz vardır. Zıt kutuplar birbirini çeker, aynı olanlar iter diye. İşte Venüs gezegeninin İkizler burcu seyri, doğru manada kullanıldığında, birbirinize doğru yönelmenize, tam tersi durumda ise, birbirinizden uzaklaşmanıza neden olur. Çünkü karşıt burcunuzda oluşan tüm enerji hareketleri bir tahterevalliye benzer. Bir uçta siz varsınızdır, diğerinde partneriniz. İlişkiniz ortak sorumluluğunuzdur. Yani bu ilişkide inişler ve çıkışlar olması doğaldır. Kimi zaman siz gerginsinizdir, o mantıklı yaklaşımlarla sizi sakinleştirir. Bazen o, duygusallaşır, siz destek olursanız. Sonuçta aynı hayatı paylaşan iki kişisinizdir. Biriniz hakimiyet kurmaya kalksa bile, bunun zevkli olduğunu söylemek mümkün değildir. O zaman dengeyi kurmanın yolu, belli noktalarda sabırlı olmaktan geçer. Gücünüzü birbiriniz üzerinde deneyerek, lider benim diye haykırmak yerine, gücünüzü, hayatın zorluklarıyla savaşmak adına birleştirmeniz çok daha faydalıdır. Ayrıca, bu dönemi huzurlu ve uyumlu bir şekilde geçirmenin bir diğer sırrı, ortak zevklerinizi paylaşmaya çalışmanız, birlikte aktivitelerde bulunmanız, birbirinizin üstüne fazla düşmeden hareket etmeniz, duygusal bağlılık istememeniz ve en önemlisi sabırlı olmanızdır. Bir Yay daima özgürlüğünü önemsediği için, bu dönemin yukarıdaki noktalar dikkate alınarak hareket edilmesi halinde gayet hoş geçeceğini düşünmekteyim.
  İlişkisi olmayanlar için bu süreç tanışmalar açısından etkili olabilir. Bazılarınız bu tarihler arasında yeni bir beraberliğe başlarken, kimileriniz var olan bir arkadaşlığı, aşka dönüştürebilirsiniz. Bunun dışında, yazışmalar, yolculuklar açısından da etkili bir zamandır. Kimileriniz için bu çift kısmetlilik olabilir. Aynı anda iki kişi birden talibiniz olabilir. Biraz kararsızlık yaşamanız mümkündür. Venüs ve Mars gezegenlerinin partner evinizdeki etkinliği altında, sizden çok farklı kimlik yapısına sahip bir kişiyle karşılaşma olasılığınız fazlasıyla yüksektir. Yaşamınıza girmesi muhtemel kişi, sizi kendinizle yüzleşmeye davet edicidir. Yani daha önce beraber olduğunuz kişilerden daha farklıdır. Sizi toparlar, onun mantığı sizin sezgileriniz, onun deli halleri sizin bilgeliğiniz, onun genç ruhu sizin olgunluğunuzla öylesine örtüşür ki, bu sayede aşkın derinliklerinde heyecanlı bir zaman geçirebilirsiniz.

  İş ve Kariyer

  31 Mayıs- 11 Temmuz tarihleri arasında çalışma hayatınızla ilgili yaşam evinizde ilerlemesini sürdüren Mars gezegeni, Temmuz ayının ilk on günü içinde etkili olmaya devam edeceğinden tekrar hatırlamamızda fayda var. Gündelik temponuz içinde, sorumluluklarınızla başa çıkabilmek adına çaba sarfetmeniz gereken bir dönemin de göstergesidir. Dokunabildiğiniz ve gerçekleştirebilecek olduklarınızın peşinden gitmeniz gereken bu dönemde, bir yandan detaylarla ilgilenirken diğer yandan geleceğiniz adına planlamalarda bulunmanız son derece önemlidir. Bu sürecin sizin gibi özgürlük duygusu içinde hareket etmekten, kendi gerçeğini yaratmaktan yana olan burç mensupları için kolay geçmeyeceği aşikardır. Amacınız herşeyden önce kendi gerçeğinizi yaratmak ve bu gerçek doğrultusunda özgürce hareket etmektir. Fakat bu enerjiler altında bu pek mümkün değildir. Bilakis yerleşik düşünmeli, toplum içindeki yerinizin bilincinde olmalı, ona göre hareket etmelisiniz.

  Emniyet olgusunun ön planda olduğu, yenilikte bulunmak yerine, olanı verimli hale getirme çabası içinde hareket edeceğiniz bu dönemde, iş hayatınızla ilgili yerine getirilmeyen bazı sözler, çevrenizdeki kişilerin ihanetleri güven duygunuzun sarsılmasına neden olabilir. Bu durumda şiddetli tepkiler göstermeniz mümkündür. Hatta size bunu yapan kişilere bir daha şans vermemeyi bile düşünebilirsiniz. Bu durum sizin gibi iyi niyetli elindekini başkasıyla bölüşmeyi seven ve bunun karşılığında sadece takdir edilmeyi bekleyen bir kişi için hayal kırıklığı anlamına gelir ki, yaralanmanıza kırılmanıza sebep olabilir. Bilinenin aksine affetmeniz pek mümkün olmayabilir.

  Bu süreç değişime direnilmesi anlamına gelebilir demiştik. Çünkü risk almak yerine, elinizdeki korumak ihtiyacı daha yoğundur. Döneme pozitif açıdan bakarsak, size olan en önemli faydası, dağılmanızın önüne geçmesi böylece işlerinizi yaparken zaman kazandırması, ayrıca hedefleriniz konusunda kararlılık vermesi şeklinde özetlenebilir. Bu dönemde kendinize güvenmek ve inanmak isteğiniz yoğundur. Sevecen ve sabırlı tavırlarınızla özellikle çevrenizdekilerle olan iletişiminiz güçlüdür. Fakat tek arzunuz takdir edilmek, prensiplerinize karşı çıkılmaması ve liderliğiniz kabul edilmesidir. Bu olmadığı takdirde üzülmeniz mümkündür. Genel olarak bütün bu enerjiler altında benim öngörüm, dönemin gayet olumlu geçeceği yönündedir. Planladıklarınızı uygulamak için fırsat tanınması, ayrıca size daha geniş bir zaman tanınması halinde başarılı çalışmalarda bulunmanız mümkündür. Sanatsal konulardaki çalışmalar, parayla birebir alakalı meslekler, hizmet olgusu, moda ve güzellik endüstrisi, artistik kabiliyetleriniz bu dönemde yoğunlukla ön plandadır. Hırslı ve tutkulu bir şekilde çalışmanız halinde tüm ince işleri başarılı bir şekilde halledebilir, ustalarınızın dikkatini çekebilirsiniz.
  4 Temmuz – 18 Temmuz tarihler arasında Yengeç burcunda ilerleyecek kariyer evinizin yöneticisi Merkür gezegeni, iletişim konularında belirleyici bir faktör olarak dikkat çekmekte. Bu enerji, sizler gibi sabırsız, ateşli enerjilere sahip, çoğu zaman düşünmeden girişimde bulunabilecek kadar deli cesarete sahip kişilerde yavaşlatıcı bir yansıma yaratsa da, bu arada bir üst paragrafta ele aldığımız Mars gezegenin enerjisiyle uyumlu olduğundan herhangi bir sorun yaratmayabilir. Sadece daha hassas, sahip olduğunuz değerleri daha koruyucu, iletişimde dikkatli konuşmanızı sağlayıcı bir durum yaratabilir ki, bu bana göre bir Yay için bazı açılardan faydalı olabilir. Yalnız bir noktayı aydınlatmak isterim. Yaylar astrolojik olarak, dediğim dedik tiplerdir. Yani inandıkları değerler ve bakış açısı konusunda pek taviz vermezler. Böyle bir durumda biraz önce sözünü ettiğim tarihlerde, iş yaşamınızla ilgili konularda kendinize özgü düşünmeniz, dışarıdan uyarılar geldiğinde dinlememeniz mümkündür. Yani hatalı olduğunuz halde, bunu kabullenmeye pek yanaşmayabilirsiniz. Bilinçaltınızdaki bastırılmış hatta çocukluk koşullanmalarına dayalı herşey bu dönemde açığa çıkabilir. Bulunduğunuz konumda daha fazla ilerlemeniz mümkün olmadığı halde, inatla kalmaya devam edebilirsiniz. Otoritelerle olan görüşmelerde, kendinizi ifade etmekte zorlanabilir, olanla yetinmeniz gerektiği söylendiğinde karşı koymak yerine susmayı tercih edebilirsiniz.
  18 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasındaki Aslan burcunda ilerleyen Merkür etkisi altında, yabancılarla olan iletişim, yurtdışı bağlantılı işler, bilgilenme, araştırma, yüksek okul, mesleki uzmanlık ve her türlü bağlantınızda düşünceleriniz ve algılayış biçiminiz kendinize dönük, ifade tarzınız oldukça ateşlidir. Sizin gibi aynı anda birden fazla şey düşünen ve çoğu zaman dağılan kişiler için, Merkür gezegeninin Aslan burcundaki seyri bazı açılardan faydalıdır. Dağılmanın önüne geçer ve amaçlarınızda kararlılık göstermenizi sağlar. İşinizle ilgili meselelerde kafanızın içinde ilginç fikirler oluşmasında destekleyicidir. Bunları sanatsal veya farklı yollarla hayata geçirmek adına isteklilik yaratabilir. Projeleriniz için veriler toplama, planlarınız için araştırmalarda bulunma zamanıdır. Hatta bazılarınız bu dönemde yolculuklar yaparak bunların sunumunu nasıl daha iyi yapabileceğiniz üzerinde düşünebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken noktaları da belirtmeden geçemeyeceğim. Bunlardan ilki kararlı olduğunuz konularda ve planlarda devamlılık yaratmak, düşüncelerinizi iletirken, ben bilirimcilikten uzak durmak, kibirli davranmamaktır.

  Para Durumunuz

  21 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında başkaları kaynaklı gelirler evinizde transitini sürdürecek olan Güneş gezegeni, sahip olduğunuz değerleri koruma ve kollama içgüdünüzün yükselmesi ve geleceğinizi garanti altına alma ihtiyacınızın yoğunlaşması anlamına gelebilir. Bu dönemde aile kaynaklı gelirler görüleceği gibi, içgüdüsel açıdan maddiyata daha fazla önem vermeniz mümkündür. Size sahip çıkan, yardımcı olan kişilerle bağınızı güçlü tutmanız, duyarlılık göstermeniz mutlaka gereklidir. Muhafaza etmek, elinizdeki parayı biriktirmeye çalışmak dönemin hissedilebilecek etkileri arasında yer alır. Oysa bilirsiniz Yaylar, harcamayı severler. Eğer ihtiyaçları veya hoşlandıkları şeyler söz konuysa, para harcamaktan pek çekinmezler. Fakat bu enerjiler altında çok daha dikkatli olmanız mümkündür.

  4 Temmuz – 18 Temmuz tarihleri arasında etkili olacak Merkür gezegeninin Yengeç burcu seyri, maddiyatla ilgili konularda duygusal tepkilerde bulunmaya yönelik olduğunuzun göstergesidir. Hassasiyetiniz özellikle partnerinizle veya ortaklarınızla ilgili meselelerde daha fazla ortaya çıkabilir. Yaylar elindekini başkasıyla paylaşıma hazır insanlardır. Bu süreçte ise, benim size önerim, paranızı dikkatli harcamanız ve tutumlu olmanızdır. Ayrıca kimlerle maddi bağlantınız varsa takıntılı davranmak yerine, öncelikle olayların gerisinde yatan nedenleri saptamalı, ortak kaynaklar ve değerler konusunda akılcı sorgulamalarda bulunmalısınız. Temmuz ayındaki tutulmalar son derece önemli. Kafanızın karışmaması için günlük yorumlarda ele alacağım 22 Temmuz tarihindeki tutulma, parasal kaynak evinizde oluşacağından, borçlarınız, kredi, vergi ve sigorta gelirleriniz konusunda etkili olacağından size yepyeni kazançlar olarak geri dönebilir. Ailenizle ilgili bir emlak veya bir satış işi rahatlamanızı sağlayabilir.

  Pozitif Enerjili Günler : 1-2-3-9-10-14-15-22-23-26-27-31

  Zayıf Enerjili Günler :11-12-13-18-19-24-25

  Aşkta En Şanslı Günler :14-15

  Yeniay :4-5-31
  (Ay gezegeninin Yay burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :18-19
  (Ay gezegeninin İkizler burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Mutlu ve başarılı bir Temmuz ayı geçirmeniz dileğimle,