yaz anneleri temmuz ve ağustos ayında bebekleri nasıl giydirmeliyiz gündüz ve gece

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve cryptic tarafından 16 Haziran 2010 başlatılmıştır.

16 Haziran 2010
    Konu Sahibi : cryptic
  1. cryptic

cryptic Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.452
    Ödül Puanları:
    288
    tecrubeli anneler sizden ricam biz tecrubesiz annelere fikir vermeniz temmuz ve ağustos aylarında bebeği olacak annelere nasıl kıyafetler almasını nasıl giydirmesini tavsiye edersiniz teşekkürler

2. 16 Haziran 2010
  3. denisim13

denisim13 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ilk Eylüle kadar olan dönemde tulumlar yeterli olacaktır. gerisi de kışa geldiği için 3-6 aylık, 6-9 aylık daha kalın birşeyler tercih edilebilir.

4. 16 Haziran 2010
  5. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benim ikinci doğumum olacak ama ben bile kara kara düşünüyorum nasıl giydireceğimi. ilk kızım nisanda doğmuştu ne çok sıcak ne soğuktu o zaman kolaydı ama şimdi bu sıcaklarda zor. yenidoğan bi bebek yine uzun kollu zıbın takımı giyer herhalde bilmiyorumkismile

6. 29 Haziran 2010
  7. gulcinc

gulcinc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    evet arkadaşlar bende merak ediyorum 3 hafta sonra 21-22 temmuzda doğumum var ne giydireceğimi düşünüyorum evde klima açsammı çok sıcak olursa belli bi derecede mesela sonuçta ızmir sıcağı bilen bilir ama nasıl yapıcam bilemiyorum off allah kurtarsın nerde varsaa

8. 29 Haziran 2010
  9. haziranx

haziranx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    benim de temmuz sonu doğacak. gündüz cıbıl cıbıl giydiririm ama gece uzun kollu giydiririm die dşnüyorum. yani uyuduğu zamanlarda. çoğu zaman uyuyacağı için:)

10. 29 Haziran 2010
  11. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canlarımmm ben 18 agustosda doğum yapmıştım ve alanya da yasıyorum.. ortalama 35-40 derece tahmin edersinizki sıcaklık. neyse.. ben alısveriş yaparken dediler ki aman yeni dogan bebek hava sıcak olsa bile vücut ısısı düşük olur uzun giydircen. bende alt-üst ince penye takımlar falan almıştım haliyle.. ama gelin görün ki ekim ayına kadar kızım sadece askılı cıtcıtlı badi giydi sadece :))) sadece yeni dogsa bile ayağından corabı eksik etmeyin. cıtcıtlı badi ve corap favorimizdi ekim ayına kadar...

baldamlasxixmelis bunu beğendi.
  12. 1 Temmuz 2010
  13. Allegra

Allegra Rüya'm gerçek oldu :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bu konu benim de hep kafamı kurcalıyor... Ama ızmir gibi sıcak biryerde yaşayan birisi olarak ben de hep kısa kollular aldım, askılı olarak da 2 body aldım sadece... Uzun kollular da var ama sadece hastane çıkışı olarak (ilk günler anne karnındaki sıcaklığa alışık olduklarından öyle giydirmen lazım dediler ama bu sanırım maximum birkaç gün için geçerli). Tecrübeli arkadaşlardan yorumlar alalım da içimiz rahat etsin bende de hala net olmayan bir konu bu...

14. 3 Temmuz 2010
  15. benmeltem

benmeltem kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ben 3 dogumumu yaptım asırı derecede kansızım çok üşüyorum yazın geldıgının farkında bıle degılım

kızımıda kendıme göre gıydırıyorum 3 -5 kez anca gıydırdım kısa kollu nısanda dogdu
    dıgerlerı kıs bebegıydı 6 ayda badyle yatıyodum gecelerı bıle zor oluyo yaz bebelerı
    bıda yazın dogurmayın kısın dogurun
    tabı bu espırı bı gıydırın kusarsa ellerı ayakları soguk olursa bıseyler daha gıydırın kusarsa ve kustugu kokuyosa üşümüştür
    çorap önemlı tabıkı
    ne demıs atalar basını serın tut ayagını sıcak

Son düzenleme: 3 Temmuz 2010