Yaz aylarında burun estetiği olunabilir mi?

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve nrsnkma39 tarafından 27 Haziran 2007 başlatılmıştır.

27 Haziran 2007
    Konu Sahibi : nrsnkma39
  1. nrsnkma39

nrsnkma39 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Sıcak günlerin başladığı şu günlerde kış aylarına göre insanların boş günleri daha çok.
    26 Haziran 2007 Salı 12:45
    Sıcak günlerin başladığı şu günlerde kış aylarına göre insanların boş günleri daha çok.

Kışın yapamadıkları bir çok şeyi yazın yapmaları için yeterince vakitleri var.Burun estetik ameliyatları da bunlardan biri.

Öğrenciler, çalışanlar yaz döneminde ameliyat olup kışa yeni burunları ve yüzleri ile girmek istiyorlar.

Bu noktada karşılarına yaygın olarak duyulan yazın burun ameliyatı yapılmaz diye şehir efsanesi çıkıyor.

Burda kaygılar özellikle iki noktada yoğunlaşıyor.

-yazın ameliyat esnasında kanamaların çok alacağı

-ameliyat sonrası uzun süre güneşe çıkılmaması gerektiği ve buna bağlı tatil yapamam kaygısı.

Acaba gerçekten bu kaygılar sebebi ile yazın burun estetik ameliyatı yapılmaz mı?

EN SICAK GÜNLERDE BİLE ESTETİK AMELİYAT OLMANIN HER HENGİ BİR MAHSURU YOKTUR

Ameliyathane dışındaki ortamın sıcak olması ameliyatın seyrini kanama açısından olumsuz etkilemez.Şöyle ki dış sıcaklıktan bağımsız olarak ameliyathane ısısı 17-20 derece kadardır.Yani soğuk bir ortamdır.
    Ameliyat sonrası süreç için ise yazın kışın yapılan ameliyatlara göre dikkat edilmesi gereken noktalara özen gösterilirse herhangi bir sorun çıkmaz.Bu noktaları kısaca anlatmak gerekirse ameliyat sonrası 3 hafta kadar bronzlaşmak amacıyla güneşlenilmemeli ya da solaryuma girilmemelidir.

Yine 3 hafta saat 10 ile 15 arası güneşli ortamlarda uzun süre kalınacaksa şapka kullanılmalıdır.

Plajda kum ve deniz ultraviyole ışığı yansıttığından 2 misli UV’ye maruz kalmamak için yine aynı saatlere plajda bulunulmamasını öneriyoruz.

Güneş gözlüğü 3. haftadan itibaren kullanılabilir.

Ameliyat sonrası 14. günden itibaren denize girilebilir, ancak denize girilecek saatler 10-16 arasındaki zaman diliminin dışında olmalıdır.

Deniz suyu özellikle bu dönemde burun içi kabukların düşmesini hızlandırarak fayda bile sağlar.

2. 27 Haziran 2007
  3. asya642

asya642 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

4. 13 Temmuz 2007
  5. alew_t

alew_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    en az 2-3 ay gözlük kullanmayın dıyolar

6. 28 Ocak 2009
  7. adanaadana

adanaadana Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ben amelıyattan sonra gozluk taktım cunku doktorum uyarmamıstı ve burnum suan karga

8. 6 Aralık 2009
  9. __fstk

__fstk єη вüуüк тü&#11 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bende yaz aylarinda olmayi düsünüyorum aslinda kis olmayi tercih ederdim ama durumum anca yaz ayina müsait insallah bi sorun cikmaz:uhm:

10. 8 Aralık 2009
  11. deno88

deno88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben mayis 27de oldum yaz sayilir yani yok o kdr cok fark etmiyor sadece gunesten korunmak gerekiyor ben tatile bile gitim yani korkmayin:)

12. 2 Mayıs 2014
  13. toprak18

toprak18 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Kanamanında daha çok olacağını duymuştum?

14. 2 Mayıs 2014
  15. THhALiA06

THhALiA06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    157
    Ödül Puanları:
    103
    burunda tampon varken,burun içindeki akıntı, kan vs. kokusu inanılmaz bir hale dönüşüyor....:KK47:

sırf bu bile yazın ameliyat olunmaması için büyük bir nedendir...

16. 2 Temmuz 2014
  17. elanie

elanie Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben 28 haziranda ameliyat oldum bugun ameliyatimin besinci gunu bende yazin ameliyat olunmamali gibi seyler duydum iki gundur bakiyorum hic bakmamistim artik cok rahatsizdim cunku yazda olsa dayanamiyodum geceleri agzimdan nefes aliyodum uyuyamiyodum.yorumlarin cogunun olumlu olmasi beni dr rahatlatti . Ya evet biraz sıkinti oluyo o da klima nefes almakta gucluk cekmene neden oluyo bi de ikinci gun cok sislik oluyo sonucta burnundan ameliyat oluyosun

18. 2 Temmuz 2014
  19. Figen33

Figen33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    185
    Ödül Puanları:
    78
    yazın ameliyatı önermemelerinin sebebi hastanın konforuymuş canım. İlk 2 günü atlatmışsın yani zor günlerin geçmiş morluklar açısından. Artık hızla iyileşirsin. Geçmiş olsun.