yaz bebeği anneleri tavsiyede bulunur musunuz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve marmellata tarafından 2 Nisan 2010 başlatılmıştır.

2 Nisan 2010
    Konu Sahibi : marmellata
  1. marmellata

marmellata Che sarà, sarà Üye

Beğenildi:
    71
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar giysi alışverişi yapıyorum. ama kafam karıştı.
    yeni doğanlar çabuk üşür diyor herkes. ama bir yandan da yaz ve sıcaklar var.
    hep uzun kollu patikli tulumlar mı almak lazım?
    yoksa şort tshirt yada kısa paçalı tulumlar da almalı mıyım?

cevaplarsanız çok sevinirim

2. 2 Nisan 2010
  3. kopuz

kopuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    aynı şeyi bende merak ediyorum bebeğim şuan 41 günlük ve önümüz yaz neler almalıyım nasıl giydirmeliyim açıkçası bilemiyorum,tecrübeli anneler lütfen bize bişey söyleyin..

4. 2 Nisan 2010
  5. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    ilk 40 gün ince uzun kollu takımlar giydirin çünkü bebek kendini anne karnında zannediyormuş,aynı ortama ihtiyaç duyarmış.başını ve ayaklarını yaz-kış koruyun(çorap ve şapka)40 günden sonra evde kısa kol body ve ince tulumlar ayağına çorap yeterli...

6. 2 Nisan 2010
  7. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    40 ı çıkana kadar bebeği sıcak tutmak lazım uzun kollu giydirin, özellikle kafaları çok üşürmüş o yüzden bere takın çocuğa. Ben haziran annesiyim temmuz ağustos gibi kısa kollu giydirdim, çıtçıtlı badileri kısa kollu ve kolsuz alın diğerlerini uzun alın.

8. 2 Nisan 2010
  9. marmellata

marmellata Che sarà, sarà Üye

Beğenildi:
    71
    Ödül Puanları:
    153
    diğerleri uzun kollu derken tulumları mı kastediyorsunuz?

forumlarda okuyorum. çıtçıtlı body yeterli diyorlar?
    üzerine ayaklı tulum giydirmeye gerek yok mu?

10. 2 Nisan 2010
  11. NisaNurum

NisaNurum Canım Kızım Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    cnm çok sarmalama ama genede çokda açma bebeğini yeni doğanlar gerçekten üşüyor benim kızım 4 aya kadar elleri ayakları yüzü buz gibiydi bende ne çok açtım nede çok giydirdim bide çok sıcaklarda tulum vs giydirebilirsin ince tulumlardan çok sarıncada isilik oluyo çocuklar dengeli giydirirsen sorun olmaz

12. 3 Nisan 2010
  13. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    ben 20 gün kadar ince uzun kollu giydirdim,sonra kısa kollu çıtçıtlı badiler,altına da ayaklı pijamalardan giydirdim.

14. 13 Nisan 2011
  15. katinamu

katinamu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba benim kızım da ağustosta doğdu hastane odası klimalı olunca yazlık battaniyeye sardık hastane çıkışlarımızı giydik bir hafta sonra kontrole gidene kadar üzerinde uzun çıtçıtlısı ve ayaklı ince pantolonu vardı umarım doğru tarif ettim. ama vücudunda sanki sinek ısırığı gibi lekeler çıktı özellikle bacağında doktora bir hafta sonra gidince bu çok kalın dedi hepsini çıkarttırdı bir çıtçıtlıyla 2 ay gezdi çocuk 2 güne rahatladı lekeleri kalmadı. yalnız soğuk geceler olurdu o zaman altını giydirirdik yani bizimki hiçbir şey giymedi ama bizimle temas edeceğinde yastık kılıfı olur ya onun gibi bezlerle kucağımıza alırdık rahatsız olmasın diye.ama ben bunu mersine göre anlattım ağustos ayında gece afyondaysanız bunları SAKIN YAPMAYIN ÇOCUK DONAR akdenizdeyseniz sorun olmaz bence.