yaz geldi, memlekete gitmek şart; ama...

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve esther tarafından 16 Haziran 2009 başlatılmıştır.

16 Haziran 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bebeğimin düzeni bozulacak kesin. 1 aydan fazla kalacağım annemlerde ve sonra eşimin ailesinin yanına gideceğiz. tabi millet yolumuzu gözlüyo bebek sevcez diye. sizlerden tavsiye almaya ihtiyacım var. mesela yatma saati bozulacak kesin. şimdi 9da yatıyo. orda tabi kapı kapı akraba gezicez. sizce saati gelince bi odaya çekip uyutayım mı? sonra... hani geliniz ya millet iş güç yapmamı bekler mi? yoksa sen bebeklisin diye anlayış mı gösterirler. neler yapmalı? sizlerin de bu konuda yaşadığınız sıkıntıları paylaşmanızı bekliyorum.

2. 17 Haziran 2009
  3. yerda

yerda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence mıllet anlayıs gösterır die bekleme.mutlaka duzenı bozulabılır ama bunu en aza indirgemek lazım.evde nasıl ise o alışkanlığı sürdürmeye çalış.uyku saatı mama saatı olsun.sona çok hzursuz olur gittin yerde de rahat edemessın zaten

4. 17 Haziran 2009
  5. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    aynı dertten muzdaribim,canım sen götür yatır,hiç düşünme onları.Ben ne zaman annemlere veye kayınvalidemlere gitsem oğluşumun huyu değişir,yemesi,uyuması,eve dönünce tekrar düzen oturtmaya çalışırım.Bir de yemesine karışırlar,offf.Ama gitmeden de olmaz,kolay gelsin

6. 17 Haziran 2009
  7. minnosum09

minnosum09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bizde yeni geldik oğlumun huyu çok değişti hep kucak istiyo yalnız kalmak istemiyo yemesinde bi değişiklik olmadı pek kucağa aldırma diyecem ama kime dinletebilirsin kii

8. 17 Haziran 2009
  9. ocean_girl

ocean_girl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    off benim korkulu rüyamm..
    bizde bugün uçak biletimizi aldık 8.nde gidicez
    bebğim cok ufak 3 ay ordayız huyu kesin değişcek eşim taviz verme sakın dio ama
    kayınvalide kayınpeder halalar amcalar hangi birine bişe diycem bide ailelerinde hiç kız yok hep erkek
    ilk kız ee deli oluyo hepsiii biz şimdiden yandık bu soruna çözüm bulan biri varsa vbizede söylesin ne olurr..

10. 17 Haziran 2009
  11. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Bebeğinin düzenini asla bozma.
    sonra çekecek olan sensin.
    Akşam saati geldiğinde evinize dönmüş olun.
    Biz nereye gitsek uyku saatinde evimizde olduk yada misafir gelecekse kızımın uyku saatini sölerdik o saatte kalkmış olurlardı. Kırılan gelmeyen de oldu ama olsun kızımdan önemli değil.
    Şimdi hak veriyorlar ki benim kızım rüzgar esse sesinden uyanan bir bebekti.
    Eğer o kadar uzun süre düzen bozarsan inan bebeğin bir daha aynı sistemi yakalamk istemez.

12. 18 Haziran 2009
  13. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    of ya korktum şimdi. bebeğimden önemli değil elbet. imkanları zorlıcam. dün gece misafirim vardı bebeğimi zamanında yatıramadım. gece kaç kere uyandı. bir gün bile çok etkiliyor. peki bebekler yatak değişikliğini yadırgar mı acaba?

14. 18 Haziran 2009
  15. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ay senin bebişin daha 15 günlük mü? Allah bağışlasın canım. sen daha lohusasın gülüm ya umarım o zamana kendini çok iyi hissedersin. lohusalık zaten bunalım dolu bi de elalemle uğraşmak çok zor olur.

16. 18 Haziran 2009
  17. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    hayatım kime diyim ben kucağa alma diye. topa tutarlar valla. kucağı bırak yalayıp yutuyolar. ilk defa görecekler. kucaktan indirmezler. bana kalsa hiç gitmicem de mecburum.

18. 18 Haziran 2009
  19. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    gideceğimiz yerlere gündüz gidelim bari. yatma saatinde evde olalım. misafir gelse de zamanında yatırmaya çalışayım. höfffffff -tatlicadiarzu-