Yazlığın mı var derdin var

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve you_know tarafından 8 Nisan 2010 başlatılmıştır.

8 Nisan 2010
    Konu Sahibi : you_know
  1. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    Malum yaz geliyor arkadaslar
    Aylarca yüzünü görmediginiz insanlar yazın kapınızı çalıyor mu?
    Tatil amaçlı gittiğiniz evinizde hizmetçi muamelesi görüyormusunuz?,
    Bu durumda neler yapıosunuz?
    Sizde bu durumdan şikayetciyseniz burada derdimizi paylaşalım
    Dökün içinizi düşüncesiz misafirlerinizi haykırın:eek:lmaz:​

Son düzenleme: 8 Nisan 2010
  2. 8 Nisan 2010
  3. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Ah be canım. Ben zaten tatil terinde oturuyorum. Yıllarca yaz mevsimi burnumdan geldi. Gece uykularına hasret kaldım, hizmet etmekten, ev temizlemekten, koltyklarıma bulaşan güneş yağlarını çıkarmak için her misafir gidişinde koltuk yıkamakdan, kendimi kaybettim. ınanmazsın gece yatarken ayaklarımı basamayacak durumda oluyordum ve sabah 07:30 işe gidiyordum. Ha bir de gelenler 15-20 gün kalıyor yaklaşık bir ay sonra bir daha geliyorlardı. Maddi olarak olanlardan ise hiç bahsetmeyeyim. Allahıma şükür bitti bunlar.

4. 8 Nisan 2010
  5. you_know

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    bende çocukluğumdan beri yazlığımızda tek kaldığımızı hatırlamam zaten

6. 8 Nisan 2010
  7. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.258
    Ödül Puanları:
    238
    Çocukluktan kalma iki fobim var birisi piknik, diğeri yazlık ev.ıkisini de duyunca ayar oluyorum.Bizde piknik aşiret gibi olurdu, inanmazsınız koskoca ev halısını bagaja koyar ,onu bile götürür üstünde piknik yapardık, bardaklar, tabaklar, şişler, çatal, bıçak off Allahım eve bir gelirdik 3 makine bulaşık, halı pisliği, kıyafet pisliği, banyo-duş off tam kabus.Piknik lafını duydukça o sahneler gelir aklıma, bunu aştım, kendin pişir kendin ye tarzı yerlere gidip hem doğa özlemimi gideriyorum hem de bulaşık, iş güç çıkarmadan eğleniyorum.
    Diğeri de yazlık sendromuydu, gene aşiret gibi bir baba tarafıyla çocukluk ve gençlik yıllarım yazlık evde krizlerle geçerdi.Herkes koş koş gelirdi, kumlu ayaklarla eve girmeler, pis bırakılan banyolar, "yemekte şu yok mu? Yarına da bunu pişirin" direktifleri, gelen kişilerin bir de akrabalarını davet etmeleri,(Fare giremediği deliğe bir de kuyruğuna teneke bağlayarak girmeye çalışırmış hesabı), bitmeyen bulaşık yıkama seansları, sıcak altında sürekli çamaşır yıkama seansları, onca kişiye yatak aç, topla, yastık, nevresim yıka olayları, offf yazdıkça ayar oluyorum.Herkesin kişisel tercihidir ama yazlık alacak extra param olsa dahi onu yılda bir hafta dahi olsa otellerde geçirecek tatil parası diye her yıl bir miktar kullanır, gene de bu eziyete girmem.Hayır arkadaş, gelen akraba-eş dost, git desen olmaz, biraz yardım et desen olmaz, surat yapıp çemkirsen olmaz, sıcağın alnında tatil zamanında da onlara hizmet edip, iş görsen ee ne anladım ben bu tatil işinden? O yüzden no piknik no yazlık ev :)

8. 8 Nisan 2010
  9. jean

jean xoxo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    aynen kızlar aynen wistonlight çok iyi anlatmışsın yazlığa vereceğin parayla tatil yap en güzeli o,al kocanı git daha ne zemuszemus yazlığı olanlarda satabiliyorsa satsın valla,bu çile çekilmez etrafımda olumlu bir şey söyleyen hiç duymadım

10. 8 Nisan 2010
  11. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Kesinlikle haklısınız da kızlar benim ki yazlık değil, oturduğum ev. Esasında bazen acba evden kaçıp pansiyonda filan mı kalsam, yada işlerim çok diye eve sadece yatmaya gitsem diye düşündüm? Allahım ben eler yaşadım öyle ya... Şimdi bile aklıma gelince saçlarım dimdik oluyor...

12. 8 Nisan 2010
  13. you_know

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    wınstonlıght yazdıklarını okudumda geriye gittim birden
    aynı seyler ya bütün düşüncesizlikler
    yazlık evimiz 2 katlı bizim normalde misafir gelince üst katta yatarlar salon mutfak teras yatak odası var çatı katı gibi yani bi sefer evin anahtarını halamlara vermiştik annem ben yokken gitsinler hizmetcilik yapamam dedigi için neyse 1 hafta kaldılar 1 hafta sonunda eve bi gittik annemlerin yatagı kum içinde orda yatmışlar:eek:lmaz: bizim yatagımız kum içinde çarşaflar deniz kokuyor 2 buzdolabı 1 dondurucu var içleri bomboşşş gerçi haklarını yemiyim labne peynir kalmıstı 1 ekmeğin üzerine sürülecek kadar:eek:lmaz: terliklerimiz eksik bikinilerimiz giyilmiş taraklar saç dolu:eek:lmaz: daha bunlar aklıma gelenler eve girdigimizde annem bi kere daha kriz geçirdi bizde arkadaşlardan duyuyoruz eviniz çocuk bahcesiydi die bizim kıyafetlerimiz giyilmiş misafir ağırlanmıs daha neler

14. 8 Nisan 2010
  15. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    yazlıgımız yok derdimizde yok oh rahat kafam ozaman.....

ama şu piknik varmı yokmu işte o benim için büyük bir dert...

16. 8 Nisan 2010
  17. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ışte sırf o yüzden yazlık almadım, devremülk aldık, ohhh misss. her yıl 15 gün yazlığımız bizi bekliyor tamirat derdi yok, suyu aktı elektriği kesildi derdi yok her yıl gidince tozu toprağı temizle giderken eşyaları toparla üzerlerini çarşafla kapla derdi yok.. Hem ev rahatlığı, hem otel konforu hemde sıfır misafir sıfır yazlıkçı :))

18. 8 Nisan 2010
  19. jean

jean xoxo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ay you_knowcum sizinkilerde betermiş yav,güzelim başına ne gelirse iyi niyetten geliyor bak senden öğrendiğimi sana söylediğim gün de geldi olumunekankayizsmile