Yazz 244+4 doğum kontrol hapı

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Mmebruke tarafından 10 Mart 2010 başlatılmıştır.

10 Mart 2010
    Konu Sahibi : Mmebruke
  1. Mmebruke

Mmebruke Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Slm arkadaşlar ben yeni üyeyim. bir şey sormak istiyorum. bilenler varsa yardımcı olursa sevinirim. ben bekarım adet düzensizliği nedeniyle doktora gitmiştim. Yazz 24+4 diye bi doğum kontrol hapı verdi. ama ben onu nasıl kullanacağımı bilmiyorum. 24 tane pembe 4 tane beyaz tablet var. ben hangisinden başlayacağım. ne zaman başlayacağım, adetliyken mi bitince mi?hiç aralıksız mı devam edeceğim? bu konularda bilginiz varsa ayrıntılı anlatırsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler:)))

2. 11 Mart 2010
  3. nazalp

nazalp yemekcininmekani.blogspot Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım doktorun nasıl kullanılacagını anlatmadımı
    ben yasmin kullanıyorum bunda 21 tane var
    senınkınde 28 tane yanı ara vermden sürekli kullanıcaksın
    bunlardan bildigim kadarıyla 21i hormon 7side mineral destegi falan olması lazım
    adetin ilk gunu başlamam gerktıgını söylemişti doktor
    adetin bittigınde değil tatlım

4. 11 Mart 2010
  5. gultun

gultun allahım şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    slm ben kullandım canım.üst sol baştaki pembe tabletten başlıyosun zaten oklar var iyi bakarsan gorursun nasıl takip ettiğini 24 tane pembe bitince 4 beyaz hap başlıo sırayla onlarıda alcan hergun aynı saatte almaya özen goster tok karna al.adetten sonra başla zaten hap bitince adet olucaksın.

6. 11 Mart 2010
  7. mavi_lina

mavi_lina *** FENERBAHÇE *** Üye

Beğenildi:
    616
    Ödül Puanları:
    113
    Adetinin ilk günü pembe haplarla başlıyorsun. Beyazları kullanırken adet görüyorsun.Beyazlar bitince ara vermeden 2.kutuya yine pembe haplarla başlıyorsun. Hiç ara verme yok.

8. 12 Mart 2010
  9. Mmebruke

Mmebruke Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorm. doktor bişey solemedi. herkes farklı bişey demişti de kafam karıştı benim de. artık içim rahat. rahatlıkla kullanabilirm. fazla yan etkisi yoktur inş.