Yazz doum kontrol hap ve ibh

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve birsen2505 tarafından 19 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : birsen2505
  1. birsen2505

birsen2505 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    merhaba kızlar 1,5 ay sonra düğünüm var ve dün kadın doğum doktoruna başvurdum doktor bana yazz diye bi ilaç verdi yeni çıkmış ama bu ilacın prospektüsünde bağırsak hastalığı olanlar kullanmasın yazıyo
    bu ilacı kullanan varmı
    ne gibi zararları var
    bana yardımcı olun lütfen
    :bbo::bbo:

2. 19 Ağustos 2009
  3. basharfiben

basharfiben Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende doğum yaptım 7 ay önce yasmin kullandım,kanama yaptı,doktor bana yazz isimli ilacı tavsiye etti,yan etkileri daha azmış.hiç ara vermeden kullanılıyormuş.bende almadım daha kullanmadım,kullanan varsa bizimle paylaşabilirmi arkadaşlar?

4. 19 Ağustos 2009
  5. berceste06

berceste06 :(( Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben kullandım arkadaslar ama sadece 9gün dayanabildim o ilaca...
    doktor esmen üstümde denedi zaten saglık defterine yazamıyor eczaneden parayla alıyorsunuz..
    her gün midem bulandı,hep kötü şeyler düşündüm kafamı sıyırıcaktım...adetim 4günde biterken 10gün sürdü ve bu da yetmezmiş gibi bugün yeniden kanama başladı ..sakın almayın bence bu yeni çıkan ilaçları üstümüzde deniyorlar...
    eşim korunuyor inanın bu en sağlıklısı..bir daha doğum kontrol ilacı almayı düşünmüyorum..

6. 19 Ağustos 2009
  7. basharfiben

basharfiben Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yasminde aynı yazz 24+4 doğum kontrol ilacıda aynı demekki.benimde kanamam halen sürüyor.iğrenç bi durum.kan kalmadı vücudumda.bende kullanmıycam d.kontrol hapı artı.zaten bugün bitti hapım.yazz 24+4 ü almama gerek yok o zaman.

8. 19 Ağustos 2009
  9. berceste06

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence gerek yok ama istersen dene ben de cok kötü etkileri oldu senin bünyeni bilemem...
    eşin kabul ederse o korunsun aslında en saglıklısı bu...kadınlar tüm yükü çekiyor zaten bi de bu haplar hormonlarımızı mahvediyor saglıklı olması mümkün değil ki...geçmiş olsun sana da..

10. 19 Ağustos 2009
  11. basharfiben

basharfiben Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zaten doğumdan sonra troit yetmezliği çıktı bende.yani hormon yetmezliği.hormon kalmamış vucudumda.doktor bu yüzden kanaman olmuştur diyor.yazz 24+4 ü kullan eğer kanaman devam ederse bakıcak herhangi bi problemmi var diye yumurtalıklarda yada rahimde.ay nebileyim şaşırdım walla napsam.dediğin gibi tüm yükü kadınlar çekiyor. laelaelaelaelae offff

12. 19 Ağustos 2009
  13. berceste06

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım senin durumun farklıymış ama istersen bi daha doktora görün..benim bazı doktorlara güvenim de kalmadı testsiz pat diye yazdı bana bu ilacı bi şey sormadan...
    neyse cok geçmiş olsun sana..

14. 19 Ağustos 2009
  15. basharfiben

basharfiben Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zaten hep baştan sağma herşey.sağlıklı günler sanada :)

16. 24 Ağustos 2009
  17. tutkufb1907

tutkufb1907 Fenerbahçe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 6 gündür bu ilacı kullanıyorum. Normalde 3 gün süren reglim 7 gün oldu hala devam ediyor. Başka herhangi bir yan etki görmedim. Az önce doktorumu aradım ama ameliyattaydı. 1 saat sonra tekrar arayıp soracağım. Bakalım ne diyecek.

18. 24 Ağustos 2009
  19. tutkufb1907

tutkufb1907 Fenerbahçe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Az önce doktorumla görüştüm, şikayetimi söyledim. ( bu arada bana bu ilacı bir dizi test sonucuma göre yazmıştı ) 24+4 non stop kullanılan bir d.kontrol ilacı olduğundan ilk kullanımda böyle bir etki yapıyormuş. Sonuçta hormon ilacı dedi. Başka herhangi bir etki olup olmadığını sordu,yok dedim. O zaman ilacı almaya devam etmemi ve 3 gün boyunca günde 3 defa apranax almamı önerdi , kan dengeleyici özelliği varmış. 3 günün sonunda geçmezse ona göre bir yol izleyeceğiz dedi.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.