Yazz kullanıyorum, akşamları halsizlik ve baş ağrısı

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve carpediem19 tarafından 27 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    27 Nisan 2010
    Konu Sahibi : carpediem19
  1. carpediem19

carpediem19 huyyysuuzzz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    dr hanım merhaba daha önce yazz adlı doğum kontrol hapına başlıyacağımı size yazmıştım tam 2 haftadır hapı kullanıyorum ilk bir hafta akşamları halsizlik ve baş ağrısı oldu ama bunun hapla ilgili olacağı aklıma bile gelmedi bahar geldiği için havalardan olduğunu düşündüm sonra tesadüfen hapın prospektüsüne bakarken baş ağrısı ve halsizliğin olma ihtimalinin olduğunu gördüm ve bu yan etkilerin olması durumunda doktora başvurulması gerektiği de yazıyodu ama ben biraz daha beklemeyi deneyeyim dedim 2 gün öle bi sorunum olmadı ama şimdi de başladı aynı şikayetler hapı gündüz 4 te almıştım ilk hep o saatlerde almaya özen gösteriyorum o saatten sonra yani akşam 8 9 gibi bu şikayetlerim oluyo sizce napmalıyım?

2. 29 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam bunlar çok önemli şikayetler değil ve ilk bir iki kutuda devam etse de sonra vucudunuz adaptasyon gösterecektir. Migren gibi tanı almış şiddetli başağrısı olan hastalarada ataklarını arttırıyor ise sadece kesmesini öneriririz. Siz bence ilacınıza devam edin.

4. 29 Nisan 2010
  5. carpediem19

carpediem19 huyyysuuzzz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim dr hanım

6. 29 Nisan 2010
  7. ay_os066

ay_os066 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doktor hanım ben romortaid artrit hastasıyım..hamile kalmak istediğim için doktorum bazı ilaçlarımı kesti.şuan endol ve deltacortril kullanıyorum..içmeyince ayağa bile kalkamıyorum..hamile kalınca da ağrılarım olursa napıcam...ve bu ilaçları ilk bir ay yani hamile olduğumu öğrenene kadar kullansam bebeğe ne gibi zararları olur..lütfen bana bi cevappppp

8. 30 Nisan 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, geçmiş olsun. endolü gebelikte 6 aya kadar kullanabiliyoruz bu nedenle gebeliğinizin başlangıcında kullanabilirsiniz. deltakortili ise iki ucu keskin bıcak bibi olacağından belli bir süre kullanmamanızı öneririrm.

10. 30 Nisan 2010
  11. ay_os066

ay_os066 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tşk ederim doktor hanım..için biraz rahatladı sayenizde..

12. 1 Mayıs 2010
  13. ay_os066

ay_os066 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doktor hanım bir sorum daha var..ben 1,5 senelik evliyim ve 4 aydır bebek planlıyoruz..fakat hamile kalamıyorum.adetim çok düzensiz.doktora gittim bi sorun yok dedi..ama ben korkuyorum..kullandığım ilaçların etkisi olabilir mi sizce..

14. 2 Mayıs 2010
  15. ccckader

ccckader bebeğimi istiyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşım aynı sorun bende de var ama benim adetim düzenli 3 yıldır bende hamile kalamıyorum ne yapacağım bilmiyorum

16. 3 Mayıs 2010
  17. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam 4 ay korunmasız birliktelik gebelik olmuyor demek için çok erken eğer yaşınız 35in altında ise 1 yıla kadar bekleyebiliriz. ancak adet düzensizliği önemli bir durum ve onun düzene konması şart çünkü yumurtlama olmadığından ya da geciktiğinden gebelik şansınızı azaltıyor olabilirsiniz. sevgiler.

18. 3 Mayıs 2010
  19. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam size de sizin ki bence farklı ve önemli eğer 3 yıldır çocuk istemi var ama olmuyor ise uzman hekimlerden yardım alma zamanı gelmiş demektir. infertilite uzmanlarıyla görüşmenizi öneririm.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.