Ye tatlıyı doğur atlıyı ye ekşiyi doğur ayşeyi

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve mahperver tarafından 11 Aralık 2009 başlatılmıştır.

  11 Aralık 2009
  Konu Sahibi : mahperver
 1. mahperver

  mahperver Hayat ne enteresan . . . Üye

  Katılım:
  9 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  159
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  YE TATLIYI DOĞUR “ATLI”YI YE EKŞıYı DOĞUR “AYŞE”Yı :eek:

  EN DOGRUSUNU RABBIM BILIR..

  Bol pepsi içmek oğlunuz olacak anlamına mı gelir? Ya da kızınız olması için bol çikolata mı yemeniz lazım? Bunlar gibibüyükannelerin anlattığı hikayeler hakkında çok şeyler duymuşuzdur. Ve bu sorunun cevabını pek çoğumuz merak etmişizdir.Acaba çocuğumuzun cinsiyetini belirleyebilir miyiz? Şimdi burada size bu konu ile ilgili çeşitli görüşleri aktaracağız. Çocuğunuzun cinsiyetinde yediğiniz şeylerin etkisi var mı? Büyükannelerimizin ve teyzelerimizin anlattığına göre eşinizle ilişkiye girmeden önce neyi çok yerseniz çocuğunuzun cinsiyeti de ona göre oluşur. Örneğin:

  Erkek çocuk istiyorsanız:
  • Daha çok et yiyin (özellikle kırmızı eti)
  • Tuzlu yemişler ve cipsler yiyin.
  • Babalar bol soda için
  Eğer bir kız çocuk istiyorsanız:
  • Hem anne hem baba; bol balık ve sebze yiyin.
  • Anneler bol tatlı yiyin.

  Çocuğunuzun cinsiyetinde seks şeklinizin etkisi var mı?
  Yine büyükannelerin dediğine göre; eşinizle sevişme şekliniz de çocuğun cinsiyetini belirlemede etkin bir role sahip. ışte tavsiye edilenler,

  Bir oğlunuz olması için:
  • Sevişme sonrası bir süre yataktan kalkmadan uzanın.
  • Ayakta sevişin.
  • Eğer erkek daha istekli ve aktif ise oğlunuz olma ihtimali daha yüksek.
  • Eğer bebek yapma fikri babadan gelmişse yine erkek çocuk olma olasılığı fazla.
  • Kadın erkeğin solunda uyuyorsa.
  Kızınız olması için:
  • Kadının üstte olması
  • Kadının erkekten önce orgazm olması
  • Kadının seksi başlatan taraf olması önemli.

  Çocuğunuzun cinsiyetinde Astrolojinin etkisi var mı?
  Bizler gibi günlük horoskoplarını okuyan ve astrolojiye meraklı toplumların elbetteki bu konuda da inanacakları bir şeyler vardır.

  Bir erkek çocuk için:
  • Çeyrek ay varken sevişin.
  • Gece sevişin.
  • Ayın tek günlerinde sevişin
  Kız çocuk için:
  • Dolunayda sevişin.
  • Akşamüstleri sevişin.
  • Ayın çift günlerinde ilişkiye girin.


  Bu konuda uzman görüşleri
  Çocuğumuzun cinsiyetini seçebilirmiyiz? Belki evet, belki hayır. Yukarıda anlattığımız öykülerden çok daha güvenilir olanları çeşitli araştırmalar sonucunda tespit edilmiş ancak tüm tıp dünyası bu konuda ve bu konunun ne kadaretik (ahlaksal) olduğu konusunda ortak bir görüşe sahip değil.Bu konuda daha önce anlattığımız halk görüşleri şuna dayanmaktadır: Erkekkromozomu taşıyan sperm, kız kromozomu taşıyan spermden daha hızlı hareket eder.Peki bu konuda tıptaki ilerlemeler ne diyor? Kimi araştırmalar bu görüşü desteklerken kimileri geçerli olmadığı görüşünde.Human reproduction dergisinin eylül 1998 sayısında yayınlanan bir araştırmada; uzmanlar Flowsitometre denen bir yöntem ile bebeğin cinsiyetinin seçilebileceğini söylediler. Bu yöntemde DNA floresanlı bir boya ile boyanıyor ve miktarı ölçülüyor. DahaönceY-kromozomu taşıyan(erkek) spermin %2.8 daha az genetik materyyale sahip olduğu belirlenmiş. Böylece DNA’nın ölçümü ile istenen sekse ait genetik materyal elde ediliyor.

  Ancak bu yöntemler tam oturmuş değil. Bunun dışında tıpta belirlenen başka yöntemlerde var. Ama hiç bir yöntem size garanti vermiyor. Hatta bazıları birbirleri ile çelişiyor. Şimdi size üç doktorun bu konuda geliştirdikleri teorilerinden bahsedeceğiz. Ancak bunlar için kadının yumurtlamazamanının doğru tespit edilmesi şart. Bunun için iki yöntem var ve özellikle bu ikisi birlikte kullanıldığında çok daha doğru bir sonuca ulaşmak mümkün. Birincisi adet döneminizde vücut ısınızı hergün düzenli ölçerek bir tablo çıkarmanız. Tam yumurtlama zamanında vücut ısınız yükselme gösterir. Bunu tam olarak değerlendirebilmeniz için birkaç dönem bu çizelgeyi hazırlamanız ve alışmanız lazım. Bir ikincisi ise yumurtlama zamanında rahim ağzı servikal mukusun değişip, daha akışkan,berrak ve fazla miktarda olması. Bunları değerlendirip yumurtlama zamanını tespit edebilirseniz hamile kalmaya hazırsınız demektir.

  Shettlesmetod (Dr. Landrom Shettles ve Dr. David Rorvik)
  Bu yöntemin %75 etkili olduğu belirtiliyor.Y kromozomu taşıyan erkek sperm diğerinden daha hızlı hareket eder, ancak X kromozomu taşıyan (kız ) spermde diğerinden daha uzun yaşar.Bundan yola çıkarak yumurtlama zamanına ne kadar yakın ilşkiye girerseniz erkek spermi daha hızlı hareket ettiği için yumurtanızı dölleyecek ve oğlunuz olabilecektir. Eğer yumurtlama zamanından 2-4 gün önce ilişkiye girerseniz erkek spermler yumurtlama zamanına dek yaşayamayacağından ve ancak kız kromozomu taşıyanlar dayanabileceğinden kızınız olma şansı yükselir. Yinede hiç bir şey %100 değildir.

  Whelan metodu (Dr. Elisabeth Whelan)
  Bu metod biraz önce anlattığımızın tam tersini söyler. Bu metoda göre erkek spermin oluşumundaki bazı biyokimyasal değişiklikler adet döneminin erken safhasında daha etkili olur. Yani bir oğlunuz olsun istiyorsanız yumurtlama zamanından 4-6 gün önce ilişkiye girin. Whelan bu metodun erkek çocuk oluşumunda %68 başarılı olduğunu öne sürüyor.

  Ericsson metodu (Dr. Ronald Ericsson)
  Dr. Ronald Ericsson birçok kadın doğum merkezinde kullanılan bu yöntemin patent sahibi. Bu yöntem daha bilimsel şartlarda gerçekleştiriliyor. Babadan alınan spermler özel bir yöntemle filtre ediliyor yada sentrifuje ediliyor. Bu işlemden sonra hafif olan Y kromozomu(erkek) tüpün üstünde kalırken; ağır X kromozomu dibe çöküyor. Hangi cinsiyeti istiyorsanız daha sonra o alınıyor ve yapay döllenme ile rahminize bırakılıyor.

  Anlattığımız tüm bu yöntemleri kullanmasanız bile yapılan araştırmalar göstermiş ki her yıl hamile kalan çiftlerin erkek çocuk yapma olasılıkları %51.2 iken, kız çocuk olasılığı %48.8 dir. Yani ufak bir farkla oğlunuz olma olasılığı daha yüksek.
   
 2. 11 Aralık 2009
  Konu Sahibi : mahperver
 3. TaDukHePa

  TaDukHePa ♫♥♥_GLaM_Fa!rY_♥♥&#9 Üye

  Katılım:
  18 Eylül 2009
  Mesajlar:
  5.670
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  148
  ılginç bilgilermiş... Eskiden çikolata delisiydim, hamile kaldıktan sonra tiksinmeye başladım... Hele et kokusuna hiç tahammülüm kalmadı... Allah hayırlısını versin de kızmış, erkekmiş o kadar önemli değil.
   
 4. 11 Aralık 2009
  Konu Sahibi : mahperver
 5. mercan76

  mercan76 kızımın kızkardeşi geliyo Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2008
  Mesajlar:
  680
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  valla bende ilk ham,leliğimde senin gibiydim kızım oldu ama su gercekki kızı olacak olan etten tiksiniyo ben etten tiksindim kızım oldu eltim bol bol et yiyodu oglu oldu Ama endogrusunu Allahım bilir tabii
   
 6. 12 Aralık 2009
  Konu Sahibi : mahperver
 7. sorr

  sorr Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  123
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  bence arkadaşlar şu YE TATLIYI DOĞUR “ATLI”YI YE EKŞİYİ DOĞUR “AYŞE”Yİ ben hamileliğim boyunca hep ekşi şeyler yedim özelliklede limon ama 2 gün önce öğrendiğime göre oğluşum olacakmış ben artık inanmıyorum bu tür şeylere...
   
 8. 12 Aralık 2009
  Konu Sahibi : mahperver
 9. Egem

  Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

  Katılım:
  26 Aralık 2007
  Mesajlar:
  21.623
  Beğenildi:
  9.435
  Ödül Puanları:
  238
  ben 2 hamileliğimdede ekşi yedim.2.hamileliğimde etten tiksindim.2 hamileliğimde çok farklıydı birbirinden amaaaaaaaaaa 2 oğlum oldu.herşey bünyeyle ilgili galiba
   
 10. 9 Ağustos 2012
  Konu Sahibi : mahperver
 11. tegmen

  tegmen Üye Üye

  Katılım:
  7 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  2
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  ayın 22 sınde korunmayı bıraktık ve bugun adet olmam gerektı benım normalde belım ılk gunagrır baska agırımaz kac gundur belım agrıyordu ayın 30 nda emar gırecegım ıcın test yaptırdım sonuc<1 cıktı bende ayın 7 sınde evde test yaptım cunku bel agrım ve kasıkta atıslar devam edıyordu goguslerımde her zamankınden daha fazla hassasıyet var cıft cızgı cıktı mahalladekı polıklınıkte kan tahlılı yaptırdım sonucu 4 de telde ogrendım bhcg degerım 43du gebelık var 2haftalık dendı sonra esım eve gelırken tahlıl sonucu aldı labarutuvar gorevlısı gebelık olabılır ama degerı dusuk dıs gebelık olabılır dedı bana 7-10 sonra tekrar tekrar yapın dedı aynı yerlede yaptırın dedı olasılık vermıs olsada cok uzuldum sureklı kasıklarım atıyor lutfen bana yorumlarınızı ıletırmısınız huzursuzum sevıncım kursagımda kaldı...
   
 12. 10 Ağustos 2012
  Konu Sahibi : mahperver
 13. tegmen

  tegmen Üye Üye

  Katılım:
  7 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  2
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Lutfen biri cvp versin sitede yeniyim sesimi duyan varmi