yediklerimiz çocugun cinsiyetini belirler mi?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Nil tarafından 19 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : Nil
  1. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    Yedikleriniz bebeğinizin cinsiyetini belirler mi? Doğacak çocuğun cinsiyetinin önceden belirlenmesinin etik olup olmadığı konusu ülkemizde sürekli tartışılır. Peki, bu gerçekten mümkün mü? İşte yanıtı...

[​IMG]Doğacak çocuğun cinsiyetinin önceden belirlenmesinin etik olup olmadığı konusu ülkemizde sürekli tartışılır. Kimi ülkelerde çeşitli yöntemlerle istenilen cinsiyette bebek sahibi olmak mümkün olsa da Türkiye'nin de dahil olduğu pek çok ülkede bu tür yöntemlerin uygulanması yasalarla engellenmiş durumda. Ancak buna rağmen, yapılan araştırmalar yediğimiz besinlerin doğacak çocuğun cinsiyetinde etkili olduğunu ortaya koyuyor. İşte bu çarpıcı araştırmanın sonuçları!
    Bilim dünyası ilk kez hamilelikten önce anne adayının yediği yemeklerin çocuğun cinsiyetini belirlemede etkili olduğunu kanıtladı. Exeter Üniversitesi tarafından 740 anne arasında yapılan araştırmanın sonuçları şöyle:

• Potasyum (balık, tavuk, kırmızı et), C vitamini, B12 vitamini (Ciğer, süt, yumurta akı, peynir, uskumru, sardalya, kırmızı et, karides) ve kalsiyum içeren gıdaları hamilelik öncesinde bol bol tüketmek erkek çocuk şansını artırıyor.
    • Kahvaltıda mısır gevreği gibi yüksek enerji kaynağı olan besinleri tüketen kadınların erkek çocuk sahibi olma şansı yüzde 59 gibi çok yüksek bir düzeye çıkıyor.
    • Kahvaltı etmeyen anne adaylarının erkek çocuk sahibi olma şansı yüzde 43.
    • Günlük diyetlerini düşük kalorili besinlerden oluşturan anne adaylarının erkek çocuk sahibi olma şansı yüzde 45.

benim kızım var ama 2. yi erkek istiyoruz,denemiş-uygulanmış ve sonuca ulaşmış arkadaşlarım cvp bekliyorum

2. 20 Ağustos 2008
  3. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    valla sasirdim dogrusu ...
    ama bi de su var ,bebegin cinsiyeti sonradan belirlenmiyor ki,
    ta en basindan belli zaten spermin tasidigi kromozomda...
    yani demek istedigim ne kadar da bu seyleri yemeye dikkat etsek de bisey yapamayiz cunku bebisin cinsiyeti belirlenmis oluyor en basindan beri...
    ayrica anne cocugun cinsiyetini nasil belirler ki onu belirleyen sperm...

4. 20 Ağustos 2008
  5. nalam

nalam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim dogru olabilir bu diye dusunuyorum ben ve esim et obur insanlariz balik , tavuk ve kirmizi et agirlikli besleniriz , ben bol yumurta ve peynirde tuketirim ve bebegimin cinsiyeti erkek , sunuda soylemek istiyorum biz ailece et severiz ve daha cok oyle besleniriz , ailemizde erkek cocuk daha cok , hele bir dayim var 5 oglu var kuzenimin 4 oglu var , kiz bulacagiz diye ugrasip duruyorlar onlarda.
    neyse allahim hepimize saglikli bebekler nasip etsin cinsiyeti hic onemli degil aslinda ama
    yine 2.cocukta beslenmeme dikkat etmeye karar verdim bu yazidan sonra

6. 20 Ağustos 2008
  7. kafadar

kafadar yaşadık... gördük... Üye

Beğenildi:
    213
    Ödül Puanları:
    113
    evet bende duymuştum bunu.yani protein ağırlıklı beslenirsek çocuk erkek,
    karbonhidrat ağırlıklı beslenirsekte çocuk kız olurmuş.ben bunu bi yerde okumuştum kulaktan duyma değil yani. yalnız bu durum hamile olmadan önce için geçerli.hamile kaldıktan sonra ne yersen ye değişmez yani :)

8. 20 Ağustos 2008
  9. kelebek41

kelebek41 Kalbinurum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ben böyle birşeye inanmıyorum
    saçma
    bilimsel olarak bile kanıtlanamamış bir şeyin doğruluğundan nasıl söz ederiz arkadaşlar
    Allah neyi nasıl nasip ederse her şey öyle olur
    dünyanın çivisi çıktı
    köydeki kadınlar daha çok yumurta,tavuk ve peynir tüketiyor neden o zaman en çok onlarda kız çocuk oluyor
    en başta onların erkek çocuk sahibi olması gerekir,
    saçmalık başlı başına saçmalık...

10. 20 Ağustos 2008
  11. gulshenidil

gulshenidil düş hekimi !!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bir çoğu doğru tespitler.....evet cinsiyeti spermdeki kromozomlar belirliyor......ama spermler yolculuk esnasında ilerlerken bir çoğu yumurtaya bile ulaşamadan yolda pes ediyorlar.....yapılan araştırmalarda beslenme tarzı ile annenin rahim içi yapısının asidik olması durumunda erkek spermlerin yollarına daha rahat devam edebildikleri....yabana atılacak araştırmalar değil bunlar anlayacağımız.....

12. 20 Ağustos 2008
  13. BASAK0402

BASAK0402 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet kizlar yabana atmayin bende böyle bir yazi okudum.bi komşumuz bana canin ne istiyor dedi bende bişey istemiyor ama acayip et e düştüm öncedende severdim ama aşiri bi hal almişti. Senin oğlun olacak demişti.eskiden gelen bi inanişda var. Gerçi bebişimin cinsiyetini öğrenemeden kaybettik ama bunu dikkate alarak besleneceğim birkez daha hamile kalirsam.

14. 20 Ağustos 2008
  15. nefisem

nefisem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben hamilelikden önce potasyumdan zengin yiyeceklerpek yemezdim kahvaltida pek nadir,yani yani bu tezi ele alrsak,kizim olma ihtimali var,saglikli olsundan ne olursa olsun:Saruboceq:

16. 20 Ağustos 2008
  17. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    abartmayalım arkadaşlar

18. 20 Ağustos 2008
  19. cananur