yedim kafayı yardım

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve Karagxoxzlxux tarafından 13 Haziran 2010 başlatılmıştır.

13 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Karagxoxzlxux
  1. Karagxoxzlxux

Karagxoxzlxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benneyaptımkiçok dertliyim çoook kızlar oğlum okadar uslu bir bebektiki yemesinden içmessine uykusundan insanlara olan tutumuna heranlamda süper bir oğlandı benim için taki 15 gün öncesi oğluma olanlar oldu bildiğin bir canavar kesildi ne eve biri gelsin istiyor ne başka bir evin kapısından içeriye girmek istiyor elindeki herşeyi sıpıtıp atıyor bol bol vede uzun çığlıklar atıyor kafasına vuruyor yerde tepinirken ve kucağıma aldğımda resmen 8 şeklini alıyor sakinleştirmeye çalıştıkça daha çok sinirleniyor ağlıyorda ağlıyor kalabalık bir ortama asla ama asla sokamıyoruz yemelerindede sorun var herşeyi ağzıda tutuyor belki yarım saat yutmuyor bilmiyorum ne yapacağım inanın sabrım yetmiyor geçen gün ağladım artık dayanamadım biryere gittik neden gitmişiz odadada 3 kişi falan hep tanıdığı kişiler teyzesi anneannesi falan belki 1 saat çığlık ata ata tepine tepine ağladı durum bu 2 yaş sendromumu bilemem ama yakında ben ne sendromuna girerim bilmiyorum

2. 13 Haziran 2010
  3. KUBSEN

KUBSEN prensimmm geliyorrr =)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Allah yardımcın olsunnnnnnnnnnn

4. 13 Haziran 2010
  5. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    ah canım benim yaaa ,bu çocuklar günden güne değişiyor ,her geçen gün yeni huyları çıkıyor ,bende bilemedim ki şimdi neden böyle yapıyor ,tuhaf davranışlar gerçektende ,ne sıkıntısı var acaba ,yani dediğin 2 yaş sendromu belki ama eğer böyle olacaksa ben bu sendromları yaşamak istemiyorum doğrusu ,yapılacak tek şey bir süre kimse gelmeyecek ,biryere çıkmayacaksın ,evde onu sakinleştirecek oyunlar yapacaksın ve bol bol konuşacaksın oğlunla ,inan konuşmak çok işe yarıyor ,ben herşeyi konuşarak öğretiyorum ,ciddi ciddi karşımda büyük bir insan varmış gibi ,sende bir dene ,herşeyi anlıyorlar artık ,bence işe yarayacaktır ,allah sabır versin ..
    ayrıca daha öncede söylemiştim sana ,çok yakın oturuyoruz ,neden bana gelmiyorsun ,belki yaşıtı birini görmek onunla oynamak hoşuna gider ..

6. 13 Haziran 2010
  7. LENA26

LENA26 seni her gördüğümde... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arnavutluk varsa arnavut damarı, lazlık varsa laz damarı, ikisi de yoksa gördüğüm kadar sarışın sarı damarı deriz çok gördüm etrafımda böyle bebişler allah kolaylık versin canım....

8. 13 Haziran 2010
  9. sedack

sedack Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    belkide nazar değmiştir önceden çok iyidi diyosun..eve kapanmak çare olmaz ağlasada götür heryere alışsın bence..ağlayıncada çok ilgi gösterme

10. 13 Haziran 2010
  11. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim oğlumu tarf etmişsin
    hatta benimki iyice zıvanadan çıkıp kendini kusturuyo

benim oğlum 2.5 yaşında dediğin gibi önceleri çok sakindi
    sonra çocuğa bi haller oldu
    onunla asla mağazalara giremem feryat figan
    başkalarının evlerne giedemem
    ama bize gelenlere bişi demiyo hakkını yemiyimbide benimki konuşamıyo

ben 2 kere çocuk psikatristine
    götürdüm

ilk gittiğimizde iletişim kopukluğu var dedi bazı önerilerde bulundu
    kesinlikle kreşe başlıycak dedi

ben yeni doğum yapmıştı gönderemedim

2. gittiğimizde daha iyi dedi ama kreşe mümkün olduğunca erken başlatın dedi

şimdi karar verdik
    1 aya kadar kreşe başlıycak

12. 13 Haziran 2010
  13. rengarenkrengarenk

rengarenkrengarenk evli mutlu çocuklu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm enerjisini dışarı atmasını sağlayacak bişeyler yap hoplasın zıplasın yorulsun
    ayrıca yaşıtı çocuklarla aynı ortam da bulunmaya çalış onlarla da bişeyler paylaşsın
    kendi gibi küçük insanlar onu rahatlatır belki

14. 13 Haziran 2010
  15. beyazmelek

beyazmelek Candan öte,candan ziyade Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bence 2 yaş sendromu, eğer bu dönemlerde her zamankinden farklı bir durum yaşanmadıysa evde 2 yaşla alakalıdır diye düşünüyorum, mesela aile içi şiddetli bir kavga, çocuğa şiddet,ayrılık vs... böyle şeyler olmadıysa her zamanki normal seyrinde gidiyorsa hayat o zaman başka açıklaması yok gibi geliyor bana

özerkli dönemine giriyorlar artık ve bağımsızlaşmak istiyorlar herşeyi ben yaparım ben bilirim havalarındalar bu bir
    ikincisi konuşamadıkları için dertlerini tam anlatamamaktan dolayı çok sinirleniyorlar, bebek benmerkezciliği olduğu için empati kuramıyorlar,kendisi nasıl düşünüyorsa annesi de öyle düşünüyordur, kendince bir dilde konuşsada dediğini anlamız gerektiğini sanıyorlar ve anlamadığımız için çok sinirleniyorlar

tamda dönemsel durumlar yani, benim oğlumda seninkinden farklı değil arkadaşların hepsi bilir gayet sakin uyumlu sorunsuz bir bebekti, ama artık bebek değil,olmamaya çalışıyor sıkıntıda orada başlıyor,bende çok bunalıyorum bu değişikliği kaldıramıyorum ama sabredeceğiz sükunetimizi koruyacağız ve geçecek inanıyorum ki geçecek

fakat bu dönemde onunla beraber sende çıldırırsan,öfke krizlerine girer bunu ona yaşatırsan bu karakter yerleşebilir beni en çok endişelendiren bu şuanda özellikle buna dikkat etmek istiyorum

16. 13 Haziran 2010
  17. Karagxoxzlxux

Karagxoxzlxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yaşıtları ile bir arada olduğu zaman eğer 1 2 çocuk varsa sorun yok ama daha fazla olduğu zaman direk bana yöneliyor gözü ne oyuncak ne arkadaş ne başka birşey görmüyor çevremde yaşıtı denecek birçok arkadaşı var fakat onun için bir önemi yok çok sinirli ya 3.5 yaşına kadar sürüyormuş galiba bu 2 yaş DELıLıĞı yandık yani

18. 14 Haziran 2010
  19. LAVXIXNYA4134

LAVXIXNYA4134 mutluluk=kızım ve kocişim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aynı problemi bende yaşıyorum 1 haftadır beşiğine bıraktığımda uyuyan kız canavar kesildi gece 50 kez uyanıyoır nerdeyse mızmız oldu çok durmadan bi yerlere bişeyler fırlatıyor ve bana vuruyor hemde hiç acımadan yemek yemede şuan bi problem yok ama çok mızmız inşallah düzelirler yaaa