yeğenim yemek yemiyor...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve compass_rose tarafından 6 Nisan 2007 başlatılmıştır.

  6 Nisan 2007
  Konu Sahibi : compass_rose
 1. compass_rose

  compass_rose Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  410
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  bayanlar,
  Yeğenim şu anda 4.5 aylık ve ablamın sütü gelmiyor artık o yüzden diğer mamalara başladılar aynı zamanda meyve suyuna da. Ama yeğenim daha şimdiden yemek seçmeye başladı. Mesela elma suyunu çok güzel içiyor ama diğer şeyleri zorla yediriyorlar. Şu an piyasada olan bütün mamaları denediler. Normalde bu dönemlerdeki çocuklara göre az yiyor. Hepimiz çok üzlüyoruz o yemek yemedikçe :çok üzgünüm: . Dr.a da gidiyor düzenli olarak. Dr. da napın ne edin yedirin diyormuş. Ama yemiyor. Ağzına alıyor mamayı sakız gibi ağzında dolandırıyor, yutmuyor.
  Deneyimli arkadaşlar yardımınızı bekliyorum. Çok çaresiz kaldık:sm_confused: .
  Sevgiler
   
 2. 7 Nisan 2007
  Konu Sahibi : compass_rose
 3. compass_rose

  compass_rose Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  410
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  yani aşağı yukarı alıyor 1 kilo. Bi ay 1 kgdan fazla alıyor 1 ay daha az alıyor. Aldığı kilo standartların içinde yani az kilo almıyor ama dr. daha çok alsa daha iyi olur demiş. Zaten dr. demiş bu çocuk hiç bir zaman toplu bir çocuk olmaz zayıf olur ilerde de. Ama biz şimdi iyi beslensin ki büyümesinde herhangi bir eksiklik olmasın diye uğraşıyoruz.
  Daha önce de yazdım ablamın artık sütü gelmiyordu o yüzden başladılar mamaya mecburiyet, yoksa ablam mutlaka 6 ay vermek istiyordu.
  Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Peki onun içtağı için herhangi bildiğiniz birşey var mı?