Yemediği halde şişen hamişler var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve cicekcik tarafından 2 Ocak 2010 başlatılmıştır.

2 Ocak 2010
    Konu Sahibi : cicekcik
  1. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba kızlar 7 haftalık hamileyim 4.haftada öğrendim lakin 4. haftada kilom 58 di sonrasında daha bir dikkat ettim kabızlık sorunum olduğu için hep sebze salata yedim kilo yapıcak birşey inanın yemedim ama şimdi 61 küsürdü bu sabah ben bu işi anlamadım üstelik hergün 30 dakika yürüyorum en az bazı günler daha fazla hareketsizde değilim ayrıca iştahım çok artsa gam yemiycem ama gayet normal hatta çok normal besleniyorum bulantılarım oluyor ama çokça olmadığı için kusmam yok yani gayet dikkatli beslendiğim halde bu şekilde olan varmı ben anlamadım bir fikri olan varsa lütfen yardımcı olsun kızlar :sm_confused:

2. 2 Ocak 2010
  3. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Olabilir yani hiç sorun dgil bende 7 haftalık hamileyken 58 kilo olmuştum 54 ile hamile kaldım şimdi sorma 74 kiloyum doguma 7 hafta var

4. 2 Ocak 2010
  5. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    canım senin daha yeni şiş olabilirsin ben de şişmiştim gaz felan vardır ama dikkat et sen yine de hamur işi felan fazla yeme

6. 2 Ocak 2010
  7. april_sun

april_sun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim de ilk 8. haftama kadar tuhaf bir kilo artışım vardı, 3 kilo birden almıştım hiç ekstra bişe yemediğim halde.
    ama sonra kendiliğinden gitti, sanırım su fazla tutuyo vücut bazen. yoksa 3 kilonun baska türlü birden gidişi nası olabilird ki:ecrin_bebek:
    şimdi 14 haftaya girdim ve cok yavaş 2 kilo aldım ama normal buluyorum bu kadarını çünkü karnım çıkmaya başladı.

8. 2 Ocak 2010
  9. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canlarım hamilelikte sindirim sistemimiz daha farklı çalışıyor.. midede ve ince barsaklarda yediğimiz herşey en ufak zerresine kadar emiliyormuş.... yani normal zamandaki gibi standart bi döngü olmuyormuş...
    hamileler çok yiyerek kilo almıyorlar ki zaten.. sonuçta normal yediklerimizi yiyoruz.. işte bebeğe her türlü vitamini temin etmek için, vücudumuza Cenab-ı Allah bu şekil bi görev veriyormuş... bize kilo gibi görünen fazlalıklar, bebek doğduğunda süt yapımı için kullanılıyormuş... düzenli beslendikten sonra fazla takmaya değmez..cokacimcoook

10. 3 Ocak 2010
  11. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    saolun kızlar verdiğiniz bilgiler için

hamur işi tüketmiyorumki sadece sabahları kepekli yarım dilim ekmek yiyorum pilav makarna yemiyorum bir tek dün makarna yedim o kadar yani neyse şişiyom işte sağlıklı olsunda şişlikler elbet gider sonra yapılcak bişey yok yarın doktora gidicem onada sorucam bu durumu bakalım

12. 3 Ocak 2010
  13. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    manyak böle konu mu olur?? allam yaaaa yimiomuş da şişiomuşşş pehhhh!! sen kendini çaaaala şıkel mi sandın cicimmmm alcen tabee kilo yağ ne varsa neyim.:roflol::roflol: hahahahhaaa hem o ilk haftalardaki kuru şişlik ondan öle kilolu duruon onlar sonra inio anacım ama 12. haftaya kadar anca iner şişlikk..zemuszemuszemuszemuszemuszemus

14. 3 Ocak 2010
  15. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    hahaha olur anacım olurr böle soruda olur fazla bişey yemediğim halde kilo alırsam merak ederim diğer hamişlerede bal gibide sorarımmmmmmmmmm