Yemek yapmayı kimden öğrendiniz? Tariflerinizin kaynağı nedir?

Konusu 'Yemek Tarifleri' forumundadır ve Efla tarafından 3 Ekim 2009 başlatılmıştır.

3 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Efla
  1. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    cokacimcoook

Mutfakta acemi veya usta bayanlar,

Yemek yapmayı kimden öğrendiniz ve tariflerinizin kaynağı nedir? Tecrübelerimizi paylaşalım.

Ben temel yemek bilgilerini annemden öğrendim.

Tariflerimi ise; annemden, netteki yemek sitelerinden ve yemek kitaplarımdan öğrendim.

Kadınlar Kulübü' nden denediğim güzel tarifler de oldu. kaydirigubbakcemile5

Netten aldığım tariflerde mutlaka yorumlara da bakarım; kötü sürprizlerle karşılaşmıyorum böylece.

Gönül Candaş, Oktay Usta' nın tariflerini deniyorum. Tavsiye ederim.

Sizin tecrübeleriniz nedir?

a.s.

2. 3 Ekim 2009
  3. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    biraz annemden,biraz kaynanamdan ,biraz kitaplardan öğrendim.şimdide merak ettiğim tarifi hemen internetten bakıp uyguluyorum

4. 3 Ekim 2009
  5. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ilk uygulamalarimi annemden ogrendim sonra yavas yavas yeni tarifler yapmaya basladim mantim ve zyagli dolmam cig boregim annemle kayinvalidemi bile solladi, ardindan internette tarifleri denedim simdi iyi bir asciyim Ingilterede 7 ay dunya mutfaklarini ogreten bir kursa gittim sertifika aldim cin meksika hint tai italyan ingiliz ispanyol mutfaklarindan yemekler yapabiliyorum esim arkadaslarim cok begeniyor

6. 3 Ekim 2009
  7. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Yemege daır ılk deneyımlerımı abımden ogrendım... :)
    Sonra kendım gelıstırdım... ama ogrettıklerı yemek konusundakı en temel seylerdı.....
    Evlendıkten sonra pek tarıflere bakmadım.. genelde kendım turettım..gayet basarılıda oldum esım bayılıyor.. :)
    Sımdı yemekten zıyade cay saatı tarıflerıne baktıgım oluyor, onuda tarıflerınden cok memnun kaldıgım bır sıteden alıyorum genelde ama burada sıte adı vermek yasak tabıkı :)
    Kadınlar klubunde de tarıflerını deneyıp cok memnun kaldıgım arkadaslar oldu...

8. 3 Ekim 2009
  9. estel

estel Guest

ilk yemeklerim tamamen ennemin tariflerindendi..

şimdi tamamına yakınını kendim uyduruyorum diyebilirm ve her tadan çook beğenir seviyorum kendi tarifleerimi yapmayı..

netten annemin tariflerinden ilham alıyorum zaman zaman:)

10. 3 Ekim 2009
  11. estel

estel Guest

işte benimde hayalim profesyonelleşmek ne şanslısın..

oğlum biraz daha büyüsün kesinlikle çok istiyorum bende dünya mutfaklarını öğrenmeyi ve kendime ait butik bi yer açmayı:)

12. 5 Ekim 2009
  13. temmuzsendromu

temmuzsendromu sil baştan başlamak gerek Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    annemden öğrendim şimdi onu sollamışım öyle diyor tarifleri tvden netten arkadaşlardan alırım ama mutlaka değiştiririm ve göz kararı çalışırım

14. 5 Ekim 2009
  15. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    annemden ,daha doğrusu mecburiyetten,
    annem göz ameliyatı olmuştu,yaşım daha 13,14 benden başkada yapabilecek kimse yoktu çoğu zaman o tarif etti ben yaptım....
    ama değişiklikler yaparım her zaman,yabancı mutfaklarada göz atarım....mutfakta zaman harcamaktan hoşlanan biri olmasamda bu onuda iyiyim diyebilirim....

16. 5 Ekim 2009
  17. EU3

EU3 Guest

evlenmeden önce yemk yaptım desem yalan olur evlendıkten sonra ögrendım ne ogrendıysem anneme baktım ama hep o yapmasanızda bakın nasıl yaptıgıma derdi,
    annemde evlenemdne önc eyemk yapmmaış onada annesı ole dermiş annemler halı dokurlarmş annanem yemek yaprmiş.
    evlendıkten sonra kayınvalidem sağolsun o naısl yapıyo dıye ona bakrdım bikmiyom anne derdim oda olsun ögrenırsın derdi hıç bizman kötu olmuş demdi yaptıgım yemege.hala bakrım kayınvalidme nasıl yemk yapr diye.
    kayınvalidem der şimdi kadriye ogrendı artık yemek yapmayı gzule yemek yapıyor aferın der över beni.

18. 5 Ekim 2009
  19. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    213
    ben annemden öğrendim ilk yemeklerimi sonra bir arkadaşımdan dahada geliştirdim şimdilerde kayınvalidem siteler sağolsun kk tarifleri de deniyorum çok iyi bir aşçı değilim ama yeniyor en azındankaydirigubbakcemile3