yemeyince sütüm olmuyor :::(

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sevilzgr tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

16 Ekim 2010
    Konu Sahibi : sevilzgr
  1. sevilzgr

sevilzgr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar oğlum şuan 7.5 aylık emziyorum ama bir sorunum var yemeğime dikkat etmezsem sütüm pek olmuyor çok su içsem de ; halbuki bazı arkakadaşlarımla paylaşıyorum durumu ben öyle değildm dolu dolu olurdu aç da kalsam diyorlar.ben de sürekli yediğim için kilo veremyorum.bir de emzirmek kilo kaybettirir derler ben buna inanmıyorum.sizlern de fikirlerini öğrenmek istiyorum.

2. 16 Ekim 2010
  3. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    üzülme canım bende öyleydim.
    tıka basa yersem sütüm gelirdi.onu da beceremedim doğrusu.çocuk emecek diye dobiş olmak akıl karı değil:)
    zaten 7.5 aylık olmuş
    ben 5-6 ay zor emzirdim

4. 16 Ekim 2010
  5. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bünye meselesi aslında.
    çocuğu 1 yaşını geçmiş ama hala emzirenleri kıskanıyorum nasıl sütleri geliyo şaşıyorum

6. 16 Ekim 2010
  7. cemresum

cemresum hayallerim hayal oldu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    ya emzirmek kilo kaybettirir diyolarda onu diyenler zaten ömrü billah zayıf yaşamış insanlar günde 2 ekmek yiyipte hiiiç kilo almayan insanlar hamileyken biraz kilo alıyolar doğumdan sonrada yeselerde yemeselerde emzirselerde emzirmeselerde yine eski kilolarına dönüyolar 1 2 ay içinde onlarda zannediyoki emzirince kilo veriyoruz benim çevremde emziren hiç kimse 1gr bile veremedi aksine süt gelsin diye hep yediler kilo aldılar ayrıca ben ilk çocukta yedim yedim sütüm gene az geldi 2. çocukta hiiç yemedim hep su içtim gene aynı az geldi yani hani yedikçe gelir diyolarya öyle olmuyo varsa vardır yoksada yoktur
    bence sen süt arttırıcı çaylardan iç bolbol çok fazla yeme sütartsın diye karnını doyur yeter sütün artıcaksa artar zaten belkide artık azalıcaktır

8. 16 Ekim 2010
  9. sevilzgr

sevilzgr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    humananın çaylarından çok içtim ben ilk aylarda ama faydası olmadı bana malesef.biraz da bünye meselesi olabilir ama benim bünyem sadece yemekle süt üretiyor.hatta bunu bile kendime ispatladım 1 gün boyunca normal beslendim sütüm gelmedi o gün.en azından 1 yaşına kadar beslenmeme dikkat edicem artım ondan sonra kendşme yönelicem.bebişlerimiz için kendmizden fedakarlık ediyoruz umarım bunun karşılığını kilolarımızı vererek alırız arkaaşlar:):):) amin dedğinizi duyar gbiyim :):):):

10. 16 Ekim 2010
  11. cemresum

cemresum hayallerim hayal oldu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    doğum sonrası alınan kilolar 8 ay içerisinde verilmezse ondan sonrası kalıcı oluyormuş yani vermek çooook zorlaşıyor ama napıcaksın bebişler daha önemli dimi bulgur süt arttırırmış rezene çayı tahin helvası boza denemişsindir belkide.
    o süt arttırıcı çayı bende kullanmıştım hiç işe yaramamıştı bendede bünye meselesi olduğu doğru yani

12. 17 Ekim 2010
  13. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    ye canım madem sütün yemekle geliyor bırak emsin yavrucak
    ben 4 ay emzirebildim yedim su içtim humana çayından içtim hiçbiri kar etmedi
    kilolar nasıl olsa gider yeterki emzirme yi kestiğinde boğazını tutmayı bil
    bence sakın kilo vericem diye bebeğini sütsüz bırakma

14. 17 Ekim 2010
  15. TaDukHePa

TaDukHePa ♫♥♥_GLaM_Fa!rY_♥♥&#9 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Boğazından kesme canım, aynı şey bende de var. Hamişliğimde 17 kilo aldım (hepsi yağ değildi, çok miktarda su toplamıştım. Çatı darlığından acil sezeryana aldılar. Göbeğim bayağı vardı; 15 kilo verdim 2,5 ay içinde. Rezene çayı iç, süt yapar. Bol bol ye, kiloyu her zaman verirsin. Bebeğin doysun yeter ki...

16. 17 Ekim 2010
  17. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    benim de yemezsem sutum azaliyor,su icsen yeter diyenlere cok sasiyorum

18. 17 Ekim 2010
  19. mltmi

mltmi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    malt içecekleri de çok süt yapıyor..ramazan ayında oruçluyken ikindiden sonra sütüm kalmıyordu..iftarda malt içeceği içtim ertesi gün iftara kadar göğüslerim taş gibiydi diyebilirim..