Yemiyor

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve gxuxnexsx 1 tarafından 7 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : gxuxnexsx 1
  1. gxuxnexsx 1

gxuxnexsx 1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Siteye yeni üye oldum herkese selam

7 aylik kizim var sadece çorba içiyor başka ek gida almayi kesinlikle istemiyor çok zayifladi yakinda işe başliyacağim çildirmak üzereyim ne yapmaliyim fikri olan var mi

2. 8 Ağustos 2008
  3. EU1

EU1 Guest

okadar canınızı sıkmayın o acıktıkça ne verseniz yemek zorunda kalacak..
    bide çorbaları daha besleyici hale getirin mesela mutlaka et veye tavuk suyuyla çorba yapın, (hatta bazı yerlerde balık çorbası yapanlar var.)bebeğinizin sevdiği hangi çorbalarsa onları sarımsaklı yapın mesela meyvalar için komposto deneyeblirisiniz..
    işe başladığınızda bakıcı mı kreş mi düşünüyorsunuz?

4. 14 Ağustos 2008
  5. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Merhabalar canım...
    Rabbım bebişinizi bağışlasın..Evet;yavrucuklarımız mınık bademlerımız yemegınce cok uzuluyoruz stres oluyoruz hatta oyun olsun dıye reddettıklerınde ya da ellerıne alıp mamalarla hamur gıbı oynadıklarında puskrttuklerınde kızıyoruz..Halbukıbu onların motor gelısımını gosterıyor;bebekler bu donemde en cok dokunarak ogrenırler;biz prensese muz veriyoruz eliyle onu bir güzel youruyor yoğuruyor oynuyor o kadar keyifalıyor ki belki ortalık batıyor ama bu herseye değer;onun kişiliğinin ve öğrenme yetiisinin zenginleşmesi harika..
    Anne olmak olağanüstü bir duygu arkadaşlar..Öyle değil mi...Onlar bizi cennete götürecek olan meleklerimiz.Kolay değil tabi ki uyku düzenimiz bozuluyor yepyeni bir programlar hatta programsızlıkla hareket ediyor (bebişler her an sürpriz yapaibiliyor) ve çok yoruluyoruz kimi zaman..O o ipeksi tene dokunduğumuzda;kokladığımızda birgülüşünde KAYBOLUVERIYORUZ ...;
    Değişik metodlar kullanın başta bizim minik kızımız da reddediyordu yemeyi hatta hala zaman zaman yapıyor bunun ustesınden gelmek ıcın bırtakım onerıler paylasacagım sızlerle;
    Bebeğinize asla zorla yemek yedirmeyin. Bu aranızdaki ilişkiyi bile zedeleyebilir. - Bebeğinizi oyalayarak yedirebilirsiniz. Mesela resimli bir kitaba bakabilirsiniz, uçak hangara insin gibi oyunlar oynayabilirsiniz.
    - Bebeğinizin iştahının size rehberlik etmesine izin verin. Tıpkı yetişkinler gibi bebeklerde bazen iştahsız, bazen de iştahlı olabilirler. Bebeğiniz yemek yemeyi kesinlikle reddediyorsa bir sonraki öğüne kadar bekleyin. Bebekler diş çıkardıklarında, boy attıklarında iştahsız olabilirler. Bebeğiniz birkaç gün yemek yemiyorsa üzülmeyin. Ertesi gün arayı kapatacaktır.
    - Bebeklerin de bir damak tadı vardır. Bebeğinizi tanıyın ve yemeklerini ona göre hazırlayın. Mesela peynir sevmeyen bir bebeğe yoğurt yedirin. Ancak yemeklerini hazırlarken mutlaka dengeli beslendiğinden emin olun.
    - Yemek yemediği zaman üzüldüğünüzü belli etmeyin. Durumu kabullenin. Neşenizden bir şey eksilmesin. İlerde bunu size karşı koz olarak kullanabilir.
    - Bebeğinizin peşinden koşarak ona yemek yedirmeye çalışmayın. Kendisi için yemek yemesi gerektiğini öğrensin. Bebeğinizi gerektiğinde aç bırakmaktan korkmayın.
    - Yemeğini yemeyen bir bebeğe abur cubur vermeyin. Aslında bu tür gıdaları hiçbir zaman vermemelisiniz. Önemli olan onun bir şekilde karnını doyurması değil dengeli beslenmesidir. Aç kalmayan bir bebek yemeğini yemeye hiçbir zaman heveslenmeyecektir. Bebeğiniz acıktığında yemeğini yedirin. Kendi kendine yemek yemesine izin verin."

Sevgiler...

6. 21 Ağustos 2008
  7. gxuxnexsx 1

gxuxnexsx 1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    başardım artık azda olsa yemeye başladı . tavsiyem inatlaşmayın ama ara ara yedirmeye çalışın çok farklı tatlar vermemeye çalışın yemek yediremeyen anneler Allah kolaylık versin ben 2 aydır uğraşıyorum
    Can-Canan arkadaşım işe başlayınca bakıcı düşünüyorum ama henüz bulamadım
    :sm_cool::sm_cool::sm_cool:

8. 21 Ağustos 2008
  9. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    biraz moral oldu bana.. 2 gündür sadece su içiyor. Ne annesütü ne başka bişey. Elimde kaşığı görünce ağzını kilitliyo resmen. ağlamıyor bile ağzını açarsa mama veririm diyenaniknanik
    bir kere boğuluyor diye korktum çok sıkışırsa bana öyle numara yapıyor.:KK46: