Yengeç Burcu ve Evlilik

Konusu 'Yengeç Burcu' forumundadır ve Elif tarafından 24 Ekim 2009 başlatılmıştır.

  24 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.608
  Beğenildi:
  5.137
  Ödül Puanları:
  438
  Yengeç Kadını


  YENGEÇ BURCU KADINI KELİMENİN TAM ANLAMIYLA KENDİSİNİ ERKEĞİNE ADAR.
  O, bir dişi kuştur. Ürkek ve kırılgandır. Dedikoduya meraklıdır.Gevezelikleri dırdırcılığa varabilir. Anneleri, babaları, çocukları, eşleri için canlarını verirler. Kendisini ilişkisine adar.Maddi açıdan güçlü olan bir erkek, güvende hissetmesini sağlar.Kendini sevdiğine adar. Sevdiği insana ilgi göstermek, onu şımartmak hoşuna gider. Fakat hükmedici erkeklere katlanamaz. Onun değişen duygu hallerini anlayacak, dinleyecek bir erkek ister. Erkeği, onun çabalarını takdir edebilmeli, saygı duymalı ve onu çok sevmelidir. Eşinin yanında olduğunu bildiği sürece her işin üstesinden gelir. Sevdiği erkeğe kayıtsız şartsız bağlanır. Birini sevdiğinde, gözü başkasını görmez. Aynı tutumu eşinden bekler. Aldatılmayı asla kabul edemez. Zaten çok şüphe ettiği için de en ufak şeyi büyüterek acı çekebilir. Bu burcun kadınının ilişkilerini tanımlayan kelime; adanmışlıktır. Şen şakrak dış görünüşüne rağmen ürkek ve kırılgandır. Eşi onunla konuşurken çok dikkatli olmalıdır. Ağır sözleri kaldıramaz, tüm kederini içine atar, sonuçta hasta bile olabilir.

  Yengeç Erkeği


  SEVDİĞİ KADINA BAĞLANIR VE ONU BİR KEZ KISKAÇLARINA ALDIMI, ÖMÜR BOYU BIRAKMAK İSTEMEZ.


  Son derece duygusal hassas ve yumuşaktır. Zaman zaman huysuz ve müthiş kıskanç olurlar. Gönül almayı çok iyi bilirler.Annelerine çok düşkündürler. Evine bağlı, güvenilir, şefkatli, anlayışlı, neşeli bir kadın onu mutlu edebilir.Annesi gibi bir kadın arar Sahiplenicidir, kadını için her fedakârlığı yapabilir. Ancak şüpheci yapısı, beklediği sevgiden emin olmasını engeller. Bu onu zaman zaman huysuz ve müthiş kıskanç yapabilir. Tüm duyguları gibi güvensizlik ve kıskançlığını da gizlemeye çalıştığından bazı hareketlerine anlam verilemez. O kadar ilgiye düşkündür ki, kendisinden ayrı geçirdiğiniz zaman bile kıskanır. Bu sevgi, bazı ilişkilerde sorunlar yaratabilir. Annesine benzeyen, bakımlı, neşeli kadınlardan hoşlanır. Beraber olduğu kadın, anne şefkatiyle yaklaşmalı, ona hayatın hoş yanlarını gösterebilmelidir. Tartışma, onları evden kaçırabilecek tek şeydir. Yengeç erkeğinin eşi, iyi yemek yaptığı gibi yemeyi de sevmelidir. Bu erkek, hazırladığı lezzetli yemeklerle eşine jest yapmayı sever. Evde yapılan arkadaş toplantıları, yemekler, onu dışarıdaki renkli hayattan daha çok çeker. Güvenilir, şefkatli, neşeli, sevgisini gösteren bir kadınla ömür boyu mutlu olabilir.


  Aşk ve Evlilik


  Yengeç burcundakiler, çok duygusaldır ve âşık oldukları zaman olaylara dikkatle yaklaşırlar. Kırılmaktan çok korkarlar; bu nedenle partnerine kalplerinin kapılarını açmakta zorlanır, öncelikle ondan emin olmak isterler. İlişkiye bir kez başladı mı, bunun uzun süreli bir beraberlik olmasını isterler. Yengeç, hemen harekete geçmez. Çünkü karşılık göreceğinden emin olmak ister. Bu nedenle onları pasif aşıklar olarak görebilirsiniz. Düzenli bir ilişki ve aile özlemi çekerler. Aile onlar için dünyanın en önemli kavramıdır, bu kuruma değer verir ve korurlar. Eğer evliliklerinde bir problem varsa inatla bunu çözmeye çalışırlar. İlişkileri bittiği takdirde kırılır, yeni bir ilişkiye başlamakta güçlük çekerler. Evlilikte Yengeç kadını, genellikle klasik ev kadınını oynar. Eşi dışarıdayken çocuklarıyla ilgilenmekten, ev işleriyle uğraşmaktan büyük mutluluk duyar. Yengeç erkeği ise eşinin ihtiyaçlarını karşılamaktan hoşlanır. Eşinin hislerini ve düşüncelerini dikkate alır
  kalitelihayat.com