Yengeç Burcu ve Sağlık

Konusu 'Yengeç Burcu' forumundadır ve Eylul tarafından 18 Aralık 2008 başlatılmıştır.

18 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Eylul
  1. Eylul

Eylul Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Yengeç burcu mideyi ve on iki parmak barsağını yönetir. Yengeç insanları kuruntulu ve çabuk üzülen kişiler olduklarından hazımsızlık çeker, ülser bile olabilirler. Süt bezleri çok iyi çalıştığı için Yengeç burcu " anneler burcu " olarak bilinir. Yengeç burcu yükselen kişilerin fiziksel yapıları: orta ya da kısa boylu, yuvarlak gözlü, soluk ve beyaz tenlidirler. Gözleri genellikle gri ya da çok açık mavidir. Saçları mat ve kahverengi olur. Yengeç'ler beslenmelerine dikkat eder ve beden eğitimi yaparlarsa sağlıklı olurlar. Zengin yiyeceklere düşkünlükleri ile tembellikleri özellikle orta yaşlarda şişmanlamalarına neden olabilir. Gastrit, barsak tembelliği ve böbrek hastalıkları da çekerler. Yengeç burcu mide, böbrek ve göğüsleri yönetir. Yengeç'ler acıya hiç dayanamazlar. Hastalıklarını abartır, endişe ile hastalığı çağırırlar. Hastalandıklarında kendilerine bakanları canlarından bezdirirler. Yengeç'lerin beslenmelerine özen göstermeleri gereklidir. Ancak özel günlerde yemekler ilgi göstermeye alışmalı, spor ve gündelik yürüyüşlerini her zaman yapmalıdırlar.

Alıntıdır
    Sağlıklı günler sizinle olsun :1hug:

Son düzenleme: 26 Mayıs 2009
  2. 18 Aralık 2008
  3. bebisim52

bebisim52 Tüm varlığım kızımmm... Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    gerçektende tam benlik hep midem rahatsızlanır vede böbreklerim iltihaplanır kum dökerim sistit olurum yani aynı ben yaaaa teşekkürler cnm

4. 20 Şubat 2009
  5. Eylul

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Kuzenimde öyle biliyormusun romatizmal ağrıları çekmiştir mide hep problemlidir böbreklerde öyle dikkat edin kendinize siz

6. 4 Nisan 2009
  7. nez12

nez12 SENDEN SONRA... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    cogu dogru benım de mıdem cok hassasdır hem gastırıt var hemde agrır en ufak bı cnm sıkılsın hemen mıdem rahatsızlanır yaa evet cook beyaz tenlıyım de ayrıca benneyaptımki

8. 4 Nisan 2009
  9. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    benim de midem cok hassastir ulser gecirdim 15-16 yasimda allaha sukr iyilestim ama hala hassasdir biseye uzulunce felan direk agrir.

10. 6 Nisan 2009
  11. Eylul

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    yengeçler gerçekten mide konusunda hassas demek ki geçmiş olsun canım:teselli:
    Geçmiş olsun canım sanada üzülmemeye stres yapmamaya çalış sağlığın için :1hug:

12. 12 Nisan 2009
  13. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    sagol canim artik daha cok dikkat ediyorum tabiki de, a.s.

14. 8 Kasım 2011
  15. adelia

adelia yengeç Pro Üye

Beğenildi:
    988
    Ödül Puanları:
    188
    ya ben burcuma göre mavi gözlü yada gri gözlü değilim kahveyim la ben kumralım :KK70: