Yeni almış olduğum solotica nc mellerim....

Konusu 'Kontakt Lens, Gözlük' forumundadır ve sedefbyo tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

13 Aralık 2009
    Konu Sahibi : sedefbyo
  1. sedefbyo

sedefbyo Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar arkadaşlar forumdan beli belir yeni almıştım lensleri.Başkaları da dikkat etsin diye yazıyorum çünkü az para vermiyoruz
    Ben bugün doktora gittim .Gitmişken gözden chekh up a girdim .göz base cure :8.4 müş mafoldumbensenin bu aldıgın lensler normal ama sana büyük olmuş dedi.sonra baktım soloticalar 8.7 miş gercektende .Yani anlayacağınız solotica kullanamayacagım.Belki ilerde 8.4 lükleride düşünürler ..Bu arada lenslerimi satmaya karar verdim Düşünen olursa özelden konuşabiliriz.biliyormusunuz bu şekilde kullanırken bile çevremde çok olumlu tepki aldım.Gercekten de şu göz bebeğini büyütüyor olması çok güzel.satıp satmamakta kararsız kaldım ama .Doktorum bir süre sonra gözünü rahatsız edebilir dedi.O yüzden istemeyerek de olsa satayım dedim evde duracagına.Fotograf makinem makro çekim özürlü olduğundan net resimler çekemedim bir türlü.ama belki başka bir makina bulursam koyabilirim.

2. 13 Aralık 2009
  3. Yakamozzz33

Yakamozzz33 Bir kalpte üç aşk ... Üye

Beğenildi:
    586
    Ödül Puanları:
    238
    Ne kadar diyosun canım lenslere özelden yazabilirsin bana ...Benimde gözlerim öyle büyük değil bende bi doktora gidip öylemi düşünsem acaba ...

4. 13 Aralık 2009
  5. sedefbyo

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    benim çinliler gibi küçük bu seri bir bende büyük geldi zaten :KK43:çok istiyordum .sizlere sorun olmaz.Zaten lensler ya 8.4 ya 8.6 yada 8.7 imiş .bana boushlamp olabilirmiş ancak .o kadar lens içinden bir tek o 8.4 üretiyormuş .8.4 ve 8.6 üretiyormuş B and L

6. 13 Aralık 2009
  7. Yakamozzz33

Yakamozzz33 Bir kalpte üç aşk ... Üye

Beğenildi:
    586
    Ödül Puanları:
    238
    Yaa ama benim gözlerimde iri değilki lenslerin pupilinden kahverengi göz görünüyo malesef bende de o sorundan dolayımı arada öyle duruyo acaba :1rolleyes: bi doktora görünsem ii olcak desene ... kaydirigubbakcemile

8. 13 Aralık 2009
  9. sedefbyo

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ben aslında 2. el alıp kullanacaktım sonra memnun kalırsam 0 alacaktım .ama alacağım kişi arkadaşı çok begenmiş ona satmak zorunda kaldı:KK43:en azından 225 vermeyecektim.Deneme şansımız olmadığından böyle davranmakta fayda var diye düşünüyorum

10. 13 Aralık 2009
  11. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    benim gözlerim küçük değildir .ölçüm de,8.2 ama. miyop olduğundan dolayı. bu ölçüler göz irisinin büyüklüğüyle ilgili değildir. . . ve nc bana çok rahat geldi.hiç sorun yaşamıyorum.

12. 13 Aralık 2009
  13. sedefbyo

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım doktorum 2 ayrı şeffaf lens açtı taktı biri 8.4 diğeride 8.6 bunlardan hangisinde daha rahatsın dedi ama ona göre belirleyemedi .gözlerim lens tak çıkardan rahatsız olduğu için

yorum yapamadım o yada bu diye ,oda tekrar cihaza sokup 8.4 kullanacaksın dedi

14. 13 Aralık 2009
  15. cemre-fck

cemre-fck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimki 8.6 yazıor lens kutusunda.BC olan dimi?
    8.6 çapında byüük durmaz hrlde dimi?

16. 13 Aralık 2009
  17. sedefbyo

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    arakadaşlar bana özel bir durum bu .benim 3, lensim bu üstelik bir hafta içinde .benim 8,4 kullanmam lazım.O da sadece B&L da varmış:KK43:

18. 3 Aralık 2010
  19. pnremr

pnremr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    Kızlar ben bugün aldığım soloticaları sadece denemek amaçlı taktım ve satıyorum. Aslında çok beğendim ama bu ilk lens kullanışım olduğu için alışamadım gözümdeki ekstra birşeye :) lens quartzo rengi çok güzel bır renk gözlerim koyu kahve olmasına ragmen rengını fazlasıyla açtı. Çokta güzel durdu ama sanırım ben bir lens kullanıcısı olamam cunku sureklı gozlerle ugrasan bırısıyım:) Bugün ki faturasıyla beraber şişeler lens kutusu herşeyı var. dediğim gibi sadece denedım. Düşünen arkadaşlar pn.değerli@hotmail.com adresini ekleyebilir. normalde lensin fiyatı 175.000tl ama ben tabıkı bu fıyattan vermicem. Gözümde sadece 2 saat kaldı.