Yeni annelere bilenler yardım etsin, zira çok panikliyoruz kızlar.

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Ms.Eda tarafından 16 Ocak 2008 başlatılmıştır.

16 Ocak 2008
    Konu Sahibi : Ms.Eda
  1. Ms.Eda

Ms.Eda Annedir yüreği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Selam kızlar, ben çok yeni (1.5 haftalık) bir anneyim ve maalesef çok acemiyim, panikliyor, bocalıyor ve kendimi çaresiz hissediyorum, eminim benim gibi hisseden bir sürü anne vardır. Bebeğin dilini öğrenmek zaman alacak bu süreci daha rahat geçirmek için bilmediklerimiz hakkında (emin olduğunuz konularda) tecrübelerinizi paylaşmanızı istiyorum.
    Biz yeni anneler sorunlarımızı ve sorularımızı buraya yazalım, ben başlıyorum.

Bebekleri gece uykusuna alıştırmak için yapabileceğimiz neler var?

Bebeğimizin ufak tefek huzursuzluklarının sebeplerini nasıl anlarız. Mesela ayaklarını toplarsa gazı var, bunu hemen öğrendik. Ama gaz için yeni doğan bebeklerde neler kullanabiliriz.

Ya bir sürü şey var aklımda ama ilgilenen olmazsa boşa yazmış olmak istemem. Umarım ilgi görür ve yeni annelere yardımcı sürekli bir başlık haline gelir. Hepinizi öpüyorum

2. 16 Ocak 2008
  3. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    hayırlı olsun bebişin allah bağışlasın alışırsın inş canım bende anne değil anne adayıyım bende aynı şeyleri yalşasyacağıma eminim ama anneme güveniyom yanımda olcak bebişin dilinden anlar diye

4. 16 Ocak 2008
  5. kristal70

kristal70 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    gülüm benim 40 çıkana kada.yeni doğanlara anason çayı verirler ama sen yinede dr. sor bebişin analı babalı olsun .birde arkasına sıvazlayıp gazını çıkartıyorsun değilm..emziriyorsundur sanırım sende kendine ve yediklerine dikkat et yediklerinden de gazlana bilir tamam mı canım...kolay gelsin bide resmini koyda görelim...r bazı problemler olabilir ama hepsi düzelir

6. 16 Ocak 2008
  7. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım uykusu hemen düzene girmez kırkına kadar belkı üç ayına kadar sürer gece uykusuzlukları ben hatırlıyordum da gecede 20 defa kalktığım oluyodu gündüz o uyuyodu ben sersem sersem evin içinde dolanıyodum ama yinede güzel günlerdi allah yardımcın olsun bence bu güzel günlerin değerini bil çünkü hemen geçiyo............

8. 16 Ocak 2008
  9. ilktuxgx

ilktuxgx HAYATIM DAHA GÜZEL OLACAK Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bebeğin hayırlı uğurlu olsun öncelikle rabbim analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.Gece uykusuna alıştırmayı şöyle 3-4 ay unut canım o şimdi daha çok ufak olduğu için.emerken yorulur sık sık uyanır ve emmek ister.o uyanmasa bile sen onu uyandır bu aylar çok çok önemli.Gaz için en iyi çözümü dr.bilir.arkadaşların dediği gibi sen yediklerine ve kendine çok dikkat edeceksin.Ayaklarından çorabın hiç eksik olmasın.Pişiğe dikkat et.Bezini değiştiriken yanında ılık su ve yumuşak bir bezin olsun.onlarla temizle.temizlik mendilleri de iyi ama çok sık kullanma taraftarı değilim ben.sakın sakın anne sütünü ihmal etme.çok mecbur kalırsan sütünü sağ ama biberonla verme çay kaşığınla ver.şimdilik aklıma gelenler bunlar sağlıkla kalın canım.a.s.

10. 16 Ocak 2008
  11. xoxzxuxm

xoxzxuxm three 'M' in my life:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Gece loş ışıkta, gündüz aydınlıkta uyut, perdeyi kapatma canım. Gece gündüz farkını anlıyolar öyle olunca. Gündüz konuş onunla ama gece konuşmadan sessizce emzir.
    Birinci ayın sonuna gelince ondaki değişikliklere inanamıycaksın, sabahları gülümsemesine bayılacaksın mesela! Allah analı babalı büyütsün, kolay gelsin, zaman çabuk geçiyor, her saniye onlarla güzel.

12. 16 Ocak 2008
  13. mykids

mykids Guest

canım ALLAH anneli babalı saglıklı büyütmek kısmet etsin bebegini.
    yolun çok başındasın daha bebegin ve sen daha yeni alışıyorsunuz birbirinize yanlızca içinden gelen sesilerini kullan dogruyu bulacaksın.ilerleyen zamanda bebişin büyüdükçe ufak tefek sorunların çogalacak.gazını şu anda piyasada okadar çok gaz önleyici ilaçlar varki bunun bebegine uygun olanı dr tavsiye eder.benim ogluşum 5 yaşında ben ona gaz olmasın diye masajlar var onları çok yaptım yararınıda gördüm.uykuya gelince sana tek tavsiyem gece uykusunda kesinlikle loş bir ortamda uyut lambayı yakma(şimdi daha çok küçük bebegin)emmek için uyanınca konuşma emmesi bitince yatagına yatır.gece ile gündüzü ayırt etsin.ben bunu bebegi olan bütün arkadaşlarıma söyledim hepsi daha huzurlu gece geçirdiler.biraz uzun oldu galiba annelik olunca konuşulacak çok şey var tabiki.ben 2 tane büyüttügüm için tecrübeliyim...ALLAH size saglık mutluluk versin canım..

14. 17 Ocak 2008
  15. Joy

Joy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    113
    öncelikle geçmiş olsun allah analı babalı büyütmek nasip etsin.gerçi ben bebek işini halledeli 13-14 yıl oluyo ama bildiğim kadarıyla yardımcı olıyım.
    öncelikle gece uykusuna alıştırmak die bişey yok şimdilik.bu zamanla olacak bebek gece gündüz ayrımını kendi öğrenecek.gazı olunca ewet bacaklarını yukarı çeker.sen şimdi öğrenmişsindir sırtını sıvazlayıp gazını çıkarmayı.eğer çıkaramıyosan.karın ağrısı yapmıştır.karnına ılık tülbent koy ve yuvarlak dairelerle ovala karnını.anasonda verebilirsin ama dr.danış.ben bebeğime hiç vermedim tavsiyede etmemdoğrusu.çok gazı olursa metsil damla var dr.danış.
    güle güle büyüt inş.bebeşini

16. 17 Ocak 2008
  17. funda6706

funda6706 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçmiş olsun cnm.arkadaşların söledikleri doğru ama anason çayı verme benim dr.um zararlı olduğunu sölemişti.

18. 17 Ocak 2008
  19. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Allah analı babalı büyütsün bebeğini, gazı için ufak ufak iki havluyu ütüyle ısıt biri soğuyunca diğerini bebişinin karnına koy, rahatlayacaktır.....