Yeni bir ev yaptracaz, eimin ailesinin evinin st katna

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve boundary tarafından 18 Haziran 2009 başlatılmıştır.

18 Haziran 2009
    Konu Sahibi : boundary
  1. boundary

boundary Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.002
    Ödül Puanları:
    238
    Merhaba kızlar ben 15 aylık evliyim.Eşimle de 4 yıla yakındır tanışıyoruz.Şimdiye kadar beni hiç üzmedi aynı şekilde ailesinden de hiçbirşey görmedim.Hep beni sevdiler aynı zamanda saydılar da.Eşimle hep evlenme fikriyle görüştük.O hep ailesinin üst katında yaşamayı hayal etmiş.Orada kendi ve eşinin isteği üzerine bir ev inşa etmek ve orada yaşamak.Ve büyüdüğü yerden ayrılmamak.Birde eşimin çiçek böcek sevgisi çok fazla.Babasının evde bahçe içerisinde.

Ama ben orada yaşamayı istemedim.Yaşadığımız yerler birbirine yakın olmasına rağmen evlenmeden önce.Ben hep bekarken yaşadığımız yerlerden uzak ve daha yeni gelişmiş bir mahallede yaşamak istedim.O da saolsun kiralık ev tuttu istediğim mahallede.Ama ben eşimin hala aynı isteği taşıdığını orda yaşamak istediğini hissediyorum.Adamın iklimi değişiyor oraya gittiğinde kendini hemen bahçeye atıyor.3- 4 yıllık kira parası kadar bir parayla inşaatı tamamlayabilir.Ve orada oturabilirim.Ve eşim çok çok mutlu olucak.Aynı zamanda bir bebeğimiz olucak ve ben çalışıyorum.Bebeğime de kayınvalidem bakıcak.Ne dersiniz ne yapabilirim?Fikir verin bana lütfen.

Son düzenleme: 18 Haziran 2009
  2. 18 Haziran 2009
  3. birsam

birsam Guest

iyi düşün derim.eşin mutlu olcak tamam ama kayınvalidenlerle ha altlı üstlü olmuşsun ha aynı evde bence pek bi fark olmuycak.beraber yemeler içmeler falan felan yani.

4. 18 Haziran 2009
  5. isolde

isolde sadece kızım.... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    çok açık konuşucam canım....ben kayınvalidemle baraber oturuorum 11 aylık evliyimm...rabbim nasip kısmet ederse evimizi ayırıcas ama eşim evlerimiz uzak olmaz dedi..muhtemelen aynı binada falan oluruz dedi..bende hoooooooppp dur bakalım orda dedim....çok aşık evlendim kocama aynı evde oturucas dediğinde itiraz etmedim kabul ettim..ama etmez olaydım...kaynanam ii biri öle ahım şahım bişeini görmedim ama öle laflar sokarki donup kalırsın...böle böle olaylar yaşadıktan sonra sdc şuan biarn önce ayrı eve çıkmak için dua ediorum..eşimede söledim diil aynı binada oturmak aynı mahallede bile oturamayız dedim....yürüyerek gidip gelebilce mesafede istemiorum dedim..oda anladıa anlıcanı..yani dicem okii...bir düşünme iki defa düşün bu altlı üstlü oturma olayını..iiken kötü olmakda var...kaldıki burda okadar çok okuorumki kaynanasıyla altlı üstlü oturuptta problem yaşayanları.ha bu senin yaşıcan anlamına tabikide gelmio..ama ii düşün gülüm ii düşün..

6. 18 Haziran 2009
  7. e_pack

e_pack Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    197
    Ödül Puanları:
    163
    ben kaynanamla yaşamıyorum ama allah o konuma getirmesin beni...ondan çok uzağım.yılda 1 yada 2 kez görüyorum ama sağolsun kaynanam bu 1 2 görmelerde bile bezdirdi kendinden...işi gücü laf sokmak ... bence iyi düşün ...

8. 18 Haziran 2009
  9. boundary

boundary Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.002
    Ödül Puanları:
    238
    15 aydır düşünüyoum bir yere varamadım canlarım.hayırlısı olsun.Rabbim yardımcın olsun.Fikirleriniz için teşekkürler

10. 18 Haziran 2009
  11. tugceeeee

tugceeeee ****AŞIK**** Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kaynanaya bağlı....

12. 18 Haziran 2009
  13. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    uzakta olmak en iyisi.
    eşinin mutluluğunu düşünüyorsun ama,
    ilerde ben burda mutsuzum dersen,
    oda aynı inceliği düşünürmü senin için acaba?

14. 18 Haziran 2009
  15. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    bende beraber oturuyorum canım sakın oturma eşin mutlu olacak ama sen öyle olacakmısın bakalım.şimdiye kadar bi yanlışını görmedin tamam ama bu hiç görmeyeceğin anlamına gelmez.fazla muhabbet tez ayrılır getirir demişler büyüklerimiz çok doğru bi söz.şimdi beraber olunca herşey çok farklı olacak inan istersen yemen içmen ayrı olsun gene olmuyo kavganızı uyarlar koşar gelirlersana suç bulurlar hep oğullarını haklı bulurlar eşine göre hava hoş nede olsa ailesi ama senin için bi yabancı olur. ne kadar birbirinizi sevseniz bile o senin ailen değil çünkü özel hayatınızda kalmaz herşeye ister istemez şahit olurlar canım.ben yaşadığım için bunları uyardım.pişman oldum hemde çok bari sen mutlu ola.s. sen hiç eşine bişey söyleme söylersede oturma biz burda tecrübelerimizi paylaştık.karar senin

16. 18 Haziran 2009
  17. MargaRin

MargaRin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kayınvalidem çok iyi bir insan altlı üstlü oturuyoruz ama eşim ailesiyle baştan konuştu kendi kızınıza nasıl davranılmasını istiyorsanız öyle davranıcaksınız bir ters hareketinizi görmicem dedi:)))
    şuan çok iyiyiz allah da bozmaz inş...yani kayınvaliden ve eşinden eminsen bence problem olmaz aynı apartmanda yaşamak...

18. 18 Haziran 2009
  19. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    canım herkes kaynanasından uzaklaşmaya çalışıyor sen üst katı düşünüyorsun. benim kaynanamda üst katımda... azıcık aşım ağrısız başım derim mümkünse uzakta otururum ama bende evlenmeden önce herkese kulaklarımı kapattım eşim buralarda yaşamayı çok istiyordu bende boşuna kira ödemeyelim dedim 9 sene oldu hala alışamadım muhite.. eşin mutlu olacak diye hayatının hatasını yapma.. şimdi daha yeni sayılırızsınız ama zorlanırsın. onlar hep güler yüzlü sevgi dolu olmayacaklar.. gün gelecek dairenin anahtarını kayınvalidene vereceksiniz cocuk olunca kayınvalide zamnalı zamansız dalacak evinize .. zorlanırsın