Yeni Çıkan Siyah Bulaşık Makineleri Nasıl Sizce?

Konusu 'Beyaz Eşya' forumundadır ve melda_bu tarafından 26 Mart 2009 başlatılmıştır.

26 Mart 2009
    Konu Sahibi : melda_bu
  1. melda_bu

melda_bu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar ben bugün bosch'tan SMS 53M08 Modelini 1500 tl'ye aldım.Ancak aklım siyah piano black modelinde kaldı özellikleri aynı tek fark rengi.Ama çok asil duruyo siyah'ta annem başımın etini yiyip:)çelik olanı aldırdı.Benimde şundan çekincem var siyah kullanan hiç yok ,çok yeni kullanımı fikrim yok.Birde buzdolabında siyah seçenek olmadığı için sadece bosch'un gardrop tipi var onuda daha 1 senemiz var nerede oturacağımız belli değil mutfak küçük olursa alamayız.O yüzden acayip kararsızım sizce ne yapmalıyım.Ve hangisi daha güzel?

Ekli Dosyalar:

2. 26 Mart 2009
  3. SuRMeLi

SuRMeLi yiğitim cennetteki yavrum.. Pro Üye

Beğenildi:
    140
    Ödül Puanları:
    153
    2. çok güzel bence ben begendim..

4. 26 Mart 2009
  5. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    hayırlı olsun canım güle güle kullan.. bunun sonu yok canım siyahı alırsın kırmızısı çıkar .teknoloji habire ilerliyo.. içinde kalmasın seninkide çok güzel..

6. 26 Mart 2009
  7. EU3

EU3 Guest

siyah mutfakta iç karartıcı olur bence..
    beyazın üzerine tanımam..
    iyi günlerde kullan cnm ..

8. 26 Mart 2009
  9. EU1

EU1 Guest

Değişikmiş, acaba leke tutuyor mu ya da kolay çizilebilir yapısı mı var kontrol etseydiniz keşke,
    CADIARZU
    çünkü biz de anneme inoxlar çıkar çıkmaz inox fırın aldık ve düğmeleri çizik içinde kaldı,
    bir sonraki kaplama inox versiyonuysa sapasağlam, ayrıca bizimkinin fiyatları da daha yüksekti
    a.s.
    umarım sizinki sorunsuz olur, gene haber vermeyi unutmayın bize memnun musunuz diye.

10. 26 Mart 2009
  11. zeysb

zeysb Umutlu :) Üye

Beğenildi:
    307
    Ödül Puanları:
    113
    canım güle güle kullan....bence iyi yapmışsın hiç aklında kalmasın...siyah şık durabilir ama iç açıcı değil..heleki mutfakta....canım bişey sorucam..hazır yeni gitmişsin.ürünün özelliklerini açarmısın...hani kampanya vardı 1500 e almışsın...ay fiatlarda bi haberim:)))

12. 26 Mart 2009
  13. MxuxebbetSevdam

MxuxebbetSevdam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle hayırlı olsun.bulaşık makinamız aynı.beyaz eşyanı tek tek alacaksan pahalıya gelir canım ben bu ürünleri aldım ve toplamda 7000lira tuttu.yarısını benim ailem ödedi yarısını nişanlımın ailesi ödeyecek.bu uygulamamız diğer mobilya-perde-halı içinde geçerli. siyah takıma gelince bende bütün hepsini siyah almayı istemiştim.bu konuda buraya başlık bile açmıştım ama hiç kimse tavsiye etmedi.bende biraz araştırdıktan sonra almaktan vazgeçtim ve hepsini inox aldım.çelik kaplamalısını. ve geçenlerde siyah bulaşık makinasının aynısı gördüm iyi ki almamışım dedim.mağazada durduğu yerde kapağında çizilmeler vardı mağaza ışığında bellilerdi.birde bizzat denedim parmak izi çok belli oluyordu.hem siyah ürünleri kullanmak istiyorsan mutfağın hem çok büyük olmalı hemde kesinlikle dolapları beyaz olmalı canım.yoksa başka renge uymaz siyah

14. 26 Mart 2009
  15. MxuxebbetSevdam

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

canım en önemli özelliği bütün programlarda 12 litre su harcaması.

diğerlerini de yazıyorum.

Enerji performansı: A Yıkama performansı: A Kurutma performansı: A
    5 Programlı: yoğun 70 °C, Auto 45-65 °C, eko 50 °C, hızlı yıkama 45 °C, ön yıkama
    2 özel fonksiyon: yarım yük, varioSpeed zaman kısaltma (program sürelerinden %50' ye varan oranda tasarruf)
    4 ayrı yıkama sıcaklık derecesi
    Tüketim Program eko 50: 12 l Su / 1.05 kWh Elektrik
    Ses: 48 dB (re 1 pW)Tezgah altina gömülebilir solo
    kapasite: 13 kişilik
    DosageAssist
    Deterjan otomatiği
    AquaSensor, Yük sensörü
    anti-fingerprint yüzey
    Dönüşümlü yıkama tekniği
    yenileme elektroniği
    VarioFlex sepetler
    Rackmatic
    XXL gümüş sepetler
    Katlanır raf, üst sepette: 2
    Katlanır raf, alt sepette: 4
    alt sepette esnek çatal bıçak sepeti
    yatay bıçaklık
    üst sepette bardak rafı: 2 adet
    bardak koruma sistemi
    çocuk emniyet kilidi
    tuş kilidi
    Servo kilit
    AquaStop
    başlama zamanını erteleme özelliği: 1-24 saat
    LED'li program takip göstergesi
    LED'li parlatıcı göstergesi
    eksik tuz göstergesi
    kendinden temizlenen filtre

16. 30 Mart 2009
  17. melda_bu

melda_bu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sağolun kızlar yaaa içime su serptiniz hepinize ayrı ayrı teşekkürler...ıçim şimdi daha rahat.Müebbet sevdam bende o buzdolabından düşünüyorum.Ayrıca ocağına bayıldım.Hepsi çok güzel umarım mutlu günlerde aşkınla ,sevdiklerinle doya doya kullanırsın.Senin evlenmen yakın mı? Benim daha 1,5 senem var o yüzden parça parça almak zorundayım.Kullandıktan sonra yorumlarını yazarsan çok sevinirim.Hangilerinden memnun kaldın diye.Peki aldıklarının ayrı ayrı fiyatları ne kadardı yazabilirmisin canım?

18. 30 Mart 2009
  19. MxuxebbetSevdam

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah canım.şahsım adına rica ederim canım yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.tatlım bu tarz tepetaklak buzdolaplarının çok modelleri var.ben aylarca internetten araştırıp özelliklerine baktım.en sonunda bu modelde karar kıldık.özellikleri çok güzel çünkü.evet canım düğünüm yakın.inşallah 10 temmuz düğünüm.daha önceleri annem bana hep bulaşık,çamaşır ve fırınlı ocakları alalım derdi ben istemezdim iyi ki almamışım diyorum çünkü her sene yeni bi özellikli eşya çıkıyor.düğünden sonra inşallah kullandıkça yazarım canım hangilerinden memnun kalıp kalmadığımı.buarada bulaşık makinası,çamaşır makinası ve buzdolabımla fırınımın bir farklı modeli reklamlara çıkmış zamanında.netten araştırıp bunlarıda teyit ettim. canım hepsinin fiyatlarını tek tek bilmiyorum sadece buzdolabı 1900 ondan eminim bulaşık ve çamaşır makinasından da birisi 1100 birisi 1200 civarı ama birebir bilmiyorum canım toplamda 8600 tutmuştu 7000e aldık canım.benim ailem yarısını ödedi yarısını da nişanlım ödüyor.