yeni dogan bebege SODA

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve necla_r tarafından 22 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

22 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : necla_r
  1. necla_r

necla_r Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşalar geçen gün bi arkadaşımdan bişey duydum paylaşmak istedim deneyeniz varsa yazsın
    yeni dogmuş bebegin agzına 1 2 damla soda bildigimiz dogal maden suyunu damalatıyorlarmış gaz sorunu olmuyormuş bebgin çıkarmada kolaylık saglıyormuş
    peki asitli nede olsa bebge zararı olmazmı acaba çok merak ettim

2. 22 Temmuz 2009
  3. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    bebeğe ilk 6 ay anne sütünden hariç hiç bir şey verilmemesi gerektiğini biliyorum.su dahi verilmezmiş.soda tabii ki zararlı.sakın böyle şeyler denemeyin kızlar.minicik bebeklerimize zarar vermeyelim.

4. 22 Temmuz 2009
  5. nobility

nobility Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de duymuştum..soda değil de doğal minarelli sular var ya yani maden suları onlardan içirilirse sarılık olma riskini azaltıyormuş diye. anne adaylarının da hamileyken içmesi iyiymiş..

6. 22 Temmuz 2009
  7. esin21

esin21 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bebege ilk aylar su bile verilmezmis...sadece anne sütü gerekliymis....

8. 22 Temmuz 2009
  9. ibolya

ibolya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuda net bir bilgim yok ama yeni doğmuş bir bebeğin sindirim sistemi henüz tam olarak gelişmediği için zarar ıolablir diye düşünüyorm, su meselesine gelince, ben bebeğime su verdim, doktorların bebeğe su verilmesini istememesinin nedeni bebeğin suyla doyarak anne sütünü yeterince alamayacağı içindir, ben her emzirmeden sonra ağzına birkaç çay kaşığı su verirdim, bu sayede ağzımız temizlenirdi, hiç de pamukçuk olmadık, doktorların bu konuda niye bu kadar katı olduklarını anlayamıyorum, biz 9 aylık olduk, 1 yaşından sonra maden suyuna pekmezi karıştırıp kola diye yutturmayı düşünüyorum, hem mineral vitamin alcak hem de pekmez içmiş olcak, yutturabilirsem tabi :))

10. 22 Temmuz 2009
  11. candy2009

candy2009 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Kızlar ben doğar doğmaz maden suyu vermeyi düşünüyorum. Zararı olacağını da zannetmiyorum. Gaz sorununu giderecekse süper çünkü çalışan anneleriz. Geceler boyu uykusuz bize de yazık yaaa

12. 23 Temmuz 2009
  13. mrftm

mrftm Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    akil var mantik var arkadaslar yaa yapmayin eski kafa adetleri bunlar bizler bile maden suyu gibi asitli icicekleri ictigimizde rahatsizlaniyoruz minnacik yeni dogmus bebegin ne kadarcik midesi var anne sutunden baska hicbirsey verilmez inanmayin boyle seylere lutfen arkadaslar maden suyu felan napiosunuz ...

14. 23 Temmuz 2009
  15. tramissu

tramissu göbiş değl artık bebiş :) Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende maden suyunu değilde bır ıkı tane nar suyu bebegın agzına damlatıldıgını duymustum ve yapanlarda cok vardı dogdugu gıbı bı ıkı damla nar suyu sonra süte devam ediliyormuş bı sakıncasıda yokmuş sonucta 1-2 tane nar taneciğinde de na zarar olabılır kı ???

16. 23 Temmuz 2009
  17. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canim sizede yazikta etme eyleme allah korusun bi yan etkisinin zararinin oldugunu düsünsene sonra vijdan azabi cekersin yazik günah bebege
    ben kizimi ne yazikki emziremedim bile sagli sorunlarimdan dolayi sütüm kesildi 1ay bile ememedi ona bile canim yanarken gaz derdinimi düsünücekktim
    sonucda anne olmaya karar vermissin ve bi bebek dünyaya getirixyosun gaz sorununuda göze almalisin

18. 23 Temmuz 2009
  19. benkibele

benkibele Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canim nari ben de duydum hatta bizim topikte bir arkadas denedi. kizi gazini kolayca cikariyormus. ben de aldim nar suyu. %100 nar suyu ama. icinde seker veya baska seyler yok. 3-4 damla damlatacagim emzirmeden once, bir defalik oluyor zaten.

dun dogum yapan baska arkadasima da verdim o da damlatti. bir kac damladan bir sey olmaz. ayrica eskilere laf atmis bir arkadas. eskiler genelde dogru yapmislar, yavas yavas yeniden onlarin yoluna geliyoruz bilimde de. o yuzden ben annem ne derse uygulamayi dusunuyorum. sonucta 3 cocuk buyutmus. biz hic hasta olmadik. ya da arkamizdan yemek yiyelim diye kosturmadi annem. demek ki birseyleri dogru yapmis.

narin sonuclari gorecegiz. bu cuma kizim doguyor insallah.