Yeni doğan bebeğim ve emme sorunu :(

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve office tarafından 22 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

22 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : office
  1. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.892
    Ödül Puanları:
    463
    merhaba kızlar
    1 haftalık bebeğim var. sorun saatlerce göğsümde kalmak istiyor. bazen gece 1 de emzirmeye başlıyorum sabah 5 oluyor hala emiyor. göğsümde uyuyor ama çeker çekmez uyanıp ağlıyor. acaba doymuyor mu? yarım saatte bir kaka yapıyor, altını değiştirmeme bile sabredemiyor. hemen bağırmaya başlıyor. diğer bir sorunum ise emzik vermeyi denedim almıyor. nuk,avent,chicco denemediğim kalmadı. beni emzik olarak kullanıyor gibi geliyor. artık uykusuzluktan bitik vaziyetteyim :KK43:( sizce ne yapabilirim? teşekkürler...

2. 22 Ağustos 2009
  3. alhan

alhan dünyama hoşgeldin meleğim Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelıkle bebegın hayırlı olsun.rabbım saglıklı gunlerde büyütmeyı nasıp etsın.
    bence sütün tam olarak gelmedıgı için doymuyor olabılır.benımde kızım ıkı aylık bende de aynısı olmustu.humananın süt arttırıcı cayını içtıkten sonra sütüm düzene gırdı.emzık olayına gelınce mutlaka alıstırmaya bak ben 50 gun boyunca neler cektım aglama nöbetlerı gecırırdı kızım emzıge alıstı şimdı agzından düşünce aglıyor.anneler için velinimet gercekten.rahatlıgını göreceksın emın ol...

4. 22 Ağustos 2009
  5. ceyrem

ceyrem EyMeN eFe'lerin efesi.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    sütün azdır bencede o yuzden fazla kalıyodur ama pompayla falan çeksen hemen yetmiyo deyip maam verme bence belkide gaz sancısı vardır o durumdada bebk sürekli emme isteği içinde olurr..muş

6. 22 Ağustos 2009
  7. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Umarım sadece gaz sorunu vardır ya da sÜtÜnle ılgılı bır durumdu.eĞer benımkı gıbı kolık bır bebekse ıstemeyerek aramıza hoŞgeldın dıyeceĞım...
    ÇÜnkÜ Şu an saat 23.30 ve saat 22den berı emıyor.aslında 6 da baŞladı da ara ara memeden ayırıp uyutmaya ÇalıŞtık.olmadı tabıı...Şu an aĞzında meme kucaĞımda uyuyor Çeksem uyanıp zır zıra devam.......sabııııııııııııııııır......................sabııııııııııııııııııııııır........

8. 24 Ağustos 2009
  9. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle sütünün miktarını ölç canım. pompayla sağ bak yeterince geliyorsa sorun yoktur. söylediklerin bana o kadar tanıdık geldi ki. benim oğlum da beni saatlerce emerdi. gece yanına yatır bebeği istediği kadar emsin. ben uykusuz gecelerimden sonra yatarak emzirmeyi akıl ettim hem bebeğim hem ben rahat ettik. acıkınca dayıyordum ağzına memeyi istediğinde emip uyuyordu tabi burnunun kapanmaması lazım yoksa havasız kalır allah korusun. benim sütüm ilk başlarda çok fazlaydı. sezeryan olduğum halde. bunu da bebeğimin sürekli emmesine borçluyum sanırım. emsin bişey olmaz. ama gazının olmaması da önemli tabi. ben bebeğimi yanıma yatırırdım gazını çıkarmazdım çünkü gayet rahat uyuyordu. emzik konusuna gelince benim bebeğim hiç emzik almadı. ben de alıştırmadım. şimdi iyi ki alıştırmamışım diyorum 3-4 yaşında çocukların hala ağzında emzikle gezdiğini görünce. ama emzik yerine seni kullanacaktı bu da bebeğinin iyi kilo almasını sağlar. bunun kolayı da yanına yatırmak. ben kendi yaptıklarımı anlattım. belki işine yarar. umarım ruh sağlığın iyidir canım.

10. 24 Ağustos 2009
  11. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bence sütün var yoksa yarım saatte bir kaka yapmaz.doyuyodur ama benimkide o zamanlarda fazla emmek istiyodu.dr emme isteği fazla bi çocuk emzik ver demişti ama benimkide emzik almadı.şimdi şimdi yemesi düzene girdi.henüz seninki daha çok küçük gaz problemi olmaz.ama 3 haftadan sonra gaz olayı başlayacak.ozaman yarım saatten fazla emizme.gaz yapar.şimdi bırak emsin seni.çenesi çabuk yoruluyodur doymadan uyuyodur.uyanınca tekrar emiyodur.biraz saberedeceksin.hem emdikçe sütün dahada artar,ilk zamanlar çok önemli.sarılık varsa emmesi sarığıda bitirir.kısacası bence şimdilik bırak emsin annesi,senin kokunu hissetmek,kalp atışlarını hissetmek için emmek istiyodur.üzme yavrunu,birazcık sabır..

12. 17 Ekim 2009
  13. ..AYBXIXKE..

..AYBXIXKE.. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşar merhaba bi sorum olcakkk
    bebeğim 3 buçuk aylık sütüm var çok şükür ama emmek istemiyor mememi verince ağlıyor ve kafasını çekmeye çalışıo başına boyle bişi gelen varmı ne yapabilirimm?

14. 17 Ekim 2009
  15. acigul

acigul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda aynıydı canım ve 20 gun boyunca hep göğsümde uyudu farkettimki beni yalancı emzik yerine kullanıyor. ama emziğide hiç almıyordu sevinmiştim tabi almadığına ama benide uyutmuyordu. çok aç bir zamanına denk getirip verdim ondan sonra rahatladım. sütün içinde humana çayını dene faydası oluyor.

bebeğin normal süt çekerek emmiyordur zaten uyuyunca yalancı emzik gibi emiyordur çekincede ağlıyor benim kızımda yaptı aynısını emzik vermeni tavsiye ederim yoksa perişan olursun.

16. 17 Ekim 2009
  17. acigul

acigul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    biberonla mama felan verdinmi hiç ona alıştıysa ondan istemeyebilir seni. eğer çok inat ediyorsa makinayla sağ içir çünkü süt zamanla azalıyor bebek emmeyince en azından 6 ayını doldurmuş olursun.

18. 17 Ekim 2009
  19. kocayanak

kocayanak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayırlı olsun bebegin okadar dogal bi süreçki benimde üç buçuk aylık memeyi almamasından çok iyi her istediginde ver o kendiliginden düzeliyo istesende veremiyosun zorla