Yeni doğan bebişler

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve _DURU_24 tarafından 8 Şubat 2009 başlatılmıştır.

8 Şubat 2009
    Konu Sahibi : _DURU_24
  1. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba arkadaslar.....10 gün önce dogum yaptım...annelik cokk güzel bir duygu bi okadarda zor tabi....

Benim sizlere sorum şu...kac saatte bir bebişleri emziriyorsunuz altlarını değiştiriyorsunuz...gece uykuları nasıl...gündüz uykuları nasıl...emzik vermeye ne zaman baslanmalı...
    Ben 2 saatte bir uyandırıp emziriyorum ve altını değiştiriyorum geceleride aynı...emzik vermeye dün basladım..pek almıyor gerçi....

Nasıl alısabildinizmi bu marotona zor oluyormu...

2. 8 Şubat 2009
  3. mugumugu

mugumugu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Durucum bebişin hayırlı olsun , allah analı babalı büyütsün .
    Bende 21 ocak da doğum yaptım . Ben her istediğinde meme veriyorum . 3 saati geçirmeden uyuyosa uyandırıyorum emziriyorum . Emzirmeden önce altını açıyorum . Şİmdi şimdi geceleri açmamaya başladım . Geç saatte bi kere değiştiriyorum .Bide sabah 6 da falan açıyorum. Gaz da başaldı bizimkinde ağlıyo bağırıyo :)
    Emzik vermedim daha bence küçükler ve almıyo zaten benimki .
    Gündüz daha güzel uyuyo , gece sık sık uyanıyo bizimki .
    Bayağ zormuş annelik ya ama çok çok güzel bi duygu hiç yorulmuyorum .
    Olmayan herkese versin allahım...

4. 8 Şubat 2009
  5. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    duucum yaklaşık 3 saatte bir meme veriyorum gerçi bizimki almıyor sağıp veriyorum mecburen baktım yalanıyo birde 30 cc lik mama her memeden önce altını açıyorum gece uyumuyo desem yeridir gündüz uykuları daha güzel.emziğide alıyor hem damak gelişimi açısındanda çok iyi

6. 8 Şubat 2009
  7. kucukkedicik

kucukkedicik Guest

merhaba kızlar. benim bebişin sarılığı biraz ağır geçti. çok şükür düşmeye başladı hastaneye yatmaya gerek kalmadan. ama sarılık yüzünden biraz uykucuyuz. şimdi şimdi düzelmeye başladı.

3 saati geçirmemeye çalışıyorum. saatimi kuruyorum o kalkmazsa ben kaldırıyorum.

ayılması için önce altını açıyorum. cildi de çok hassas bebişimin o yüzden bekletmek istemyiroum. her seferinde bi kontrol ediyorum. genelde de bişeyler yapmış oluyo kerata.

bi de siz kaç dk. emziriyosunuz. bizimki her kalktığında toplam 25 dk. falan emiyo. gaz sancısı gelince ara verip tekrar emiyo. az emerse daha çabuk kaldırıyorum bi buçuk iki saatte kaldırıyorum az emdiğinde.

benim bi de sol göğsü tutmadı kerata. ama silikon uçla kandırdık biraz ara sıra yine huzursuzluk yapıyo solda ama genelde tutuyo onu da.

8. 8 Şubat 2009
  9. Nergis26

Nergis26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3.271
    Ödül Puanları:
    163
    ne güzel bebişlerininz 3 saate uyuyo bi de saat kurup kaldırıosunuz, bizimki 2saatten fazla hiç uyumadı o kadar sık emiyo ki bazen bi saatte 3kez emzirdiğim oluyo, üstelik sütüm de gayet ii geliyo, kilo alımı da iyi. emzik başta aldı, şimdi almıyo.gece gündüz çok az uyuyo umarım 40ından snra değişir, bebeklerin huyu tersine dönermiş genelde

10. 8 Şubat 2009
  11. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    canım bende sağıp veriyorum, sağdığını biberonla mı veiyorsun, yoksa kaşıkla mı

12. 8 Şubat 2009
  13. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    benim bebek emmiyor, ama 2 saate bir muhakkak sağıp veriyorum, arkasından da doktorun isteği ile mama takviyesi yapıyoruz, her beslememden sonra altını değiştiriyorum, çünkü çok hassas bir teni olduğu için altını ıslak ıslak bırakmaya gönlüm elvermiyor, günde en az 10 bez kirletiyoruz, bizimkinde uyku problemi yok çok şükür, bütün gün, bütün gece uyuyor, beslenme saatlerinde ben uyandırıyorum, biizm banyo sıklığımız az malesef, doktor 4-5 gün e bir banyo yaptır dedi, keşke herün yaptırsak, n kadar banyo yaparsa o kadar rahatlıyor ama bu rahatlığı 4-5 güne 1 yaşıyor bebeğim malesef

14. 8 Şubat 2009
  15. senemcik

senemcik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bende 7 gün oldu doğum yapalı ama bebişim mememin ucu olmadığından tutmadı bende ilk 2 gün pompa ile sağdım sonrada elek.ile sağıp vermeye başladım ama dünden bu yana göğsümü biraz biraz tutmaya başladı.emzik olayına gelince hastanede emziremeyince çenesi kuvvetlensin diye doktorumuz verdi emzik tuttu bebeğimde çok rahat oluyor uykusu ise maşallah iyi bende 2-3 saatte bir sütümü sağıp veriyorum artık gündüzleri memeyi tutuyor gerçi.gerçekten annelik çok zor ben çok duygusallaştım geçti şimdi ama herşeye değerler...

16. 8 Şubat 2009
  17. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    cnm ben biberonla veriyorum

18. 9 Şubat 2009
  19. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Benim kizim cok az uyuyor teyzeleri ya :çok üzgünüm: , Niye boyle bilmiyorum. Istiyor ki gece gunduz emeyim banada fenalik geliyor. Bu kiz buyumeyecek galiba? Buyume hormonlari uyurken salgilaniyormus, uyumuyorki hep kus uykusu?

Uyutmanin bi yolunu bilen varsa yardimci olabilir mi?