yeni doğan sarılıgı

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve Eylxuxl_ce tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

26 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Eylxuxl_ce
  1. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar ben 9 gun once dogum yaptım 3 gun sonra kızımı kontrole goturdugumuzde sarılık cıktı 11 mg dı 1 gun sonra tekrar goturduk 10.1 e dusmustu doktorumuz dususe gecmıs bir sorun yok 1 ay sonra kontrole gelin dedi. Ama bugun arastırdugumda normal degeim 1 -2 mg. oldugunu ogrendim bir de nıye kontrole cagırmadı tekrar ya tekrar yukselirse sarılık

2. 26 Şubat 2010
  3. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle geçmiş olsun.bebeğini de sağlıkla büyüt inşallah..eğer için rahat etmediyse başka bir doktora göster.ben eylülde doğum yaptım.bebeğimi pencerenin önündeki koltukta yatırdım bir süre.yani sarılığı kaybolana kadar.ama bizim normalin üstüne çıkmamıştı.şimdi güneş yok ama şunu önerrmek isterim.kuzenimin bebeğinin sarılığı yükseldiğinde odasına yatağının yanına beyaz ışık takmışlardı..en kısa sürede atlatmanız dileğiyle..

4. 26 Şubat 2010
  5. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    canım max değer 17 eğer düşüşe geçtiyse tekrar yükselmesi için bebeğin aç kalması lazım. Sen bol bol besle idrarını ve kakasını takip et. Günde 5-6 bez ıslatmış olması gerekiyor. Merak edilecek bişe yok benim teyzem doktor bana ilk 2 gün iyice yükselip fototerapiye alınmadıysa atlatır demişti hakikaten 5. gün düşüşe geçti..

6. 26 Şubat 2010
  7. Eylxuxl_ce

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Sağolunarkadaşlar iyice pimpirikli biri olmaya basladım ben bişi olacak diye odum kopuyor.

8. 26 Şubat 2010
  9. zlato

zlato Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sarılık değeriniz normalin üstünde ama tehlikeli değil şimdilik...ama yine de takip etmekte fayda var...içiniz rahat etmiyorsa yarın gidin acilde kan verin tahlil yapsınlar...

bildiğim kadarıyla 17-18 değerle fototerapi yapılıyor...ve sarılık kakayla atılıyor , o yüzden bebeğinizi sık sık emzirin ,bol bol kaka yapsın çiş yapsın...
    kendiniz de bol bol su için...

çok geçmiş olsun

10. 26 Şubat 2010
  11. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim benden sana tavsiye içebildgin kadar kayısı suyu iç
    inan son derece faydsasi oluyor senin sütünden bebegine geçiyor ve bebegin bol kaka yapınca sarılıgını atıyor
    biz 1 haftada atlattık hemde kayısı suyuyla
    üstelik sütüde arttiriyor

12. 26 Şubat 2010
  13. Eylxuxl_ce

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Emzirmek istiyorum ama surekli uyuyor kimisi uyandırma uyandıgı zaman emzir diyor kimisde uyandır emzzir diyor anlamadım ki ben ac kalmıyordur umarım kızım bugun 3 kere kakasını yaptı.

14. 26 Şubat 2010
  15. Eylxuxl_ce

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım cok sağol kayısı suyu faydalıysa içerim tabii niye içmeyeyim yeterki kızım iyi olsun cok teşekkür ederim canım .

16. 27 Şubat 2010
  17. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Canım sen kimsenin lafına bakma 2 saatte bir altını aç uyandırmak için emsin. Aç olsada olmasada emerken uyursada ayaklarını gıdıkla cenesinin altından faalan emmeye devam ederler öyle. 3 kaka biraz az gibi geldi bana 6-7 defa yapardı benim oğlum. Ama bebekten bebeğe değişir önemli olan bebeğin bolca beslenmesi sadece kaka kriter değil sonuçta bolca çiş yapmasıda önemli. Sen bol bol sıvı al. Kayısı kompostosu ya da suyu çok iyi geliyor gerçekten...

18. 27 Şubat 2010
  19. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım cok gecmıs olsun... sana emzırme ıcın dıyebılecegım benım cadı ıpekte ılk gunler guc bela emıyodu. mumkun degıl uyanmıyodu. oylekı hastaneyı bıle aramıstım bu cocuk uyanmıyo emmıyo dıye. sarılık olmaması ıcın 2 en gec 3 saatte bı beslenmesı lazım dedıler. altını ac topuklarını mıncıkla rahatsız et uyandır emzır dedıler. hıc uyandıramadıgım zamanlar sutumu sagdım kasık yada bıberon yardımıyla verdım ama yınede 3 saatı gecırmedım. cok sukur bugun 19. gunumuz hıc sarılık olmadık doktorumuz artık olmaz atlattınız dedı... ılk 12-13 gun uyandırmak ıcın kırk takla attık ama son 1 haftadır 3 saatte bı kendı uyanmaya emmeye basladı. sen pes etmeden 2-3 saate bı uyandır. açlık tokluk kavramını ogrenmeye basladıkları zaman kendılerı uyanıp meme ıstemeye baslıyolar. su an saat kurmuyorum ben gecelerı kendı acıkınca kaldırıyor benı oda cok cok 3 saat hatta o kadar bıle surmuyor. pes etmeden duzen kurmaya calıs cok gecmeden kendı alısıcaktır.