Yeni doğan sünneti yaptıran var mı?

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve satinezgi tarafından 2 Ekim 2010 başlatılmıştır.

2 Ekim 2010
    Konu Sahibi : satinezgi
  1. satinezgi

satinezgi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar yaklaşık 1 ay sonra bebişimi kucağıma alıcam inşallah. oğluşumuzun sünnetini ilk hafta içinde yaptıralım diyoruz. en sağlıklısının bu olduğunu ve ayrıca bebeğin ilk aylarda acı hissetmediğini duyduk.

yeni doğan bebeğine sünnet yaptıran anneler yada konu hakkında bilgisi olanlar var mı acaba aramızda???

2. 2 Ekim 2010
  3. TozToprak

TozToprak 06.07.2013 hedef-79 Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    annemin tanıdığıda küçükken sünnet yaptırmış bebeğini altını bezlerken çok zorluk çekmiş

4. 3 Ekim 2010
  5. ingilizceci

ingilizceci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende merak edıyorum yaptıran var mı baska?

6. 5 Ekim 2010
  7. dtbernat

dtbernat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben oğlum 10 günlükken elektro koter yöntemiyle kanamasız yaptırdım 3 günde iyileşti ilk akşam biraz bacaklarını kendine çekti o kadar çok ağlamadı bile hep uyuyodu zaten 2 kremi pipisinin etrafına sürdüm 2 günde fitil verdim yarım o kadar iyiki yaptırmışım tavsiye ederim yine olsa yaptırırım

8. 5 Ekim 2010
  9. dtbernat

dtbernat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bezlemek falanda problem olmadı zaten küçücük pipisi kesilincede bişi kalmadıydı :)))

10. 6 Ekim 2010
  11. mefunihi

mefunihi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Görümcem ABD de doğum yaptı, ona oradaki hastanede yeni doğan sünneti önermişler (hristiyan doktorlar!), bir sorun yaşamamıştı.

12. 6 Ekim 2010
  13. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenildi:
    239
    Ödül Puanları:
    153
    Ben oğlumu doğduğunun ertesi günü sünnet ettirdim, herhangi bir problem yaşamadık. Bana kalırsa daha da iyi oldu diyebilirim, ben hiç olmazsa göbeği düşsün diye bekleme taraftarıydım ama eşim hemen olsun diye ısrar etti. İyi ki de etmiş, hastaneden çıkmadan halletmiş olduk, sonrasında kıyıp da yaptırmak benim açımdan zor olacaktı. Göbeği düşmediği halde ikisinin de bakımını yaparken zorlanmadım, doktor sünnet bölgesine sürmemiz için bir krem vermişti, her altını açtığımızda sürdük, bir de temiz tutulduğu sürece bir problem olmuyor. İyileşme süreci de kısa oldu, 10 gün sonra kontrole çağırmıştı, yapışıklık olup olmadığı kontrol edildi, her şey normal çıktı. Ben tavsiye ederim...

14. 8 Ekim 2010
  15. begonvil07

begonvil07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canim biz dogduktan 2 saat sonra sunnet ettirdik inan gobeginden once iyilesti
    iyiki de yaptirmisiz sonradan yaptirmak zor oluyor en azindan hareket etmeye basladiktan
    sonra aciyormus yaptiranlardan duydum ama doktorun bakmasi gerekiyor zaten
    yeterli kiloda mi ? sunnet olmasina engel bir durum var mi? biz cerrah getirtip
    baktirmistik o da olur deyince yaptirdik sukur...

16. 8 Ocak 2013
  17. Fotofiker

Fotofiker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    43
    Bizde oğlumu ne zaman sünnet ettirmesi konusunda emin olamamıştık ama çevremizden ve doktorumuzdan aldığımız öneri ile doğum ile birlikte yaptırmaya karar verdik. Eşimin tabiriyle anahtar teslim alacağız inşallah oğlumu :)
    Buradaki yorumlardan da anlaşıldığı üzere mantıklı bir karar gibi görünüyor. Herkese teekkürler.

18. 10 Ocak 2013
  19. korsanmartxix

korsanmartxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    Ben de doğumdan sonra,en geç 10 gün içinde yaptırmak istiyorum.dün baya tartıştık eşimle.her konuda fikirlerimiz taban tabana zıt.büyüyünce olmalıymış,sünnet kıyafeti giydirecekmiş vs.