yeni doğanda emzik kullanımı

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve berrinyy tarafından 15 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : berrinyy
  1. berrinyy

berrinyy Guest

kızlar benim bebeğim galiba emzik istiyo.çünkü karnı tok olduğu halde sürekli aranıyor ve hemen göğsümü verincede uyuyakalıyor uyuduğunda karnı tok olduğundan sütü yutamıyor ve biriktiriyo bende çekiyorum göğsümü birde buna sinirlenip uyanıyo hemen iyice ağlıyo dün hiç durduramadık oğlumu sürekli bana yapışık olmak istiyo.napim sizce?
    arkadaşım daha erken olduğunu söyledi az emer emzik verirsen yeterli kilo alamaz belki kırkı çıkınca uyuyacağı sıra verebilirsin dedi eşim ise çene ve diş yapısını bozar diye kesinlikle emizk kullandırtmak istemiyo.ama bende kıyamıyorum çok huzursuz oluyo oğlum kesik kesik uyuyo sinirleniyor fikirlerinizi bekliyorum...

2. 15 Temmuz 2008
  3. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    dr lar bıle emzık kullanabılırsınz dıyor benımksıde meme delısı dr bana emzık ver dedı cunku bebeklerde doysalar bıle emme refleksı oldugu ıcınn sureklı cork cork emmek ıstıyorlar o nedenle emzıgı emebılırr cenesı kuvvetlenır hem.. ben alıstırmaya calısıyorum ama zor yanı bazı bebekler hıc emzık ıstemıyorlar

4. 15 Temmuz 2008
  5. kuzuzuzubambino

kuzuzuzubambino Anne Şeni Çok Şeviyom.... Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Berriny bende aynı durumdan muzdaribim benimki 43 günlük oldu durum ilk günkü gibi memede uyumak istiyor bende emzik vermeyi düşünüyorum aramızda bizden tecrübeliler vardır mutlaka bu durum normal mi? Ayrıca hastanelerde, sağlık ocaklarında üstüne bastıra bastıra emzik vermeyin diyorlar açıkcası çekiniyorum bende.

6. 15 Temmuz 2008
  7. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    benim oğluşumda bayılıyor memede uyumaya
    kıyamet kopuyor memeden çektiğimde..
    bende daha 2. gun emzik verdim..cork cork emiyor, bazen bakıyor süt yok cok sinirleniyor..
    benim bildigim kadarıyla emzik zararlı degil..cunku emzikle olmasa bebekler emme refleksini bir sekilde gideriyor, ya elini yada kıyafetlerini emerek

8. 15 Temmuz 2008
  9. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ben doğrusu hem emmeyi hemde biberon almayı emzik sayesinde öğrettim kızımabenim kızım ilk günlerde emmeyi hiç bilemedi de.doğrumu bilmem ama yararını gördüm veriyoruö artık .ağlamasınıdakesiyor hem uyutuyorda.

10. 15 Temmuz 2008
  11. berrinyy

berrinyy Guest

hımm eşimi bir ikna etsem hemen vericem benim oğluışum da garibim eldivenini emip duruyo üzülüyorum ya

12. 16 Temmuz 2008
  13. kuzuzuzubambino

kuzuzuzubambino Anne Şeni Çok Şeviyom.... Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Ben bugün ilk denememi yaptım. Emziği almayacak gibi. Tutamıyor birde süt gelmiyor diye kaşlarını bir çatıp ağlamaya başlıyor vay benim halimee

14. 17 Temmuz 2008
  15. berrinyy

berrinyy Guest

bir pediatri sitesine bu sorunumu anlattım oraya üye uzman doktora sordum kesinlikle emzik vermeyin dedi bilginize..

16. 17 Temmuz 2008
  17. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    drlara kalırsaaa 2 saatte bır emzırın dıyorlar ha haa benımkı hayattaa uyanıkkn ıkı saatte bır duramazz delırı mosmor olur kı cogu bebek öleee. ztn uyurken bıle uyanıp elını emmeye baslıyor aglıyr hemen 1 satte bır emıyor bnm oglan bazen 30 dak sora yıne emmek ıstıyor . valal bugune kadara emzık emen cocuklarda bır rahatsızlık gormedım ben..
    dr lar şunun ıcın ıstemıyorlar emzık emen bebek uyurkende emıyorsa emzıgı uyudugu esnada eger agzından duşerse uyanıp aglamaya başlıorlar veya emzık duşup yanakklarına batabılıyor bu da bebegın uyanmasına nedn olabılıyor .. bunun ıcınde bebegınız uyurken emzıgı yavaşca agzından alabılırsınızz .
    benımkı keşkee alışsaa kerata almıyor

bu arada hala eldıvenmı takıyoırsunuz bebeklerınıze yazıktır bu sıcaklar kızlar yaaa ben 3. gun kestım tırnaklarını ellerı ozgur guven duygusu cok gelışıyor bu şekılde . tutmayıda cabuk ogrenıyorlar hemde sıcakta o mınık pamuk ellerını o eldıvenleere sokamam bebegımın... he bu arada bunuda dr tavsıye etmıstı bence cıkarın eldıvenlerı

18. 17 Temmuz 2008
  19. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bende 20 günlükken yolculuk yaptıgımız için yanıma emzilk aldım..benim kızımda dünden razı zaten..ama geceleri çıkarıyorum bende..