yeni doğum yapıp tekrar bebek isteyen var mı?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve ysmnshn tarafından 5 Haziran 2010 başlatılmıştır.

5 Haziran 2010
    Konu Sahibi : ysmnshn
  1. ysmnshn

ysmnshn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    birbuçuk ay önce doğum yaptım. normal oldu. çok da rahat geçti.40 ım çıkana kadar annem hep yanımdaydı ve nasıl geçtiğini anlamadım.kayınvalidem ve eltim de üst katta oturuyor.kızıma benden ii bakıyorlar. ne zaman istersem bırakıyorum. tabi kızım da uslu teyzeleri. eşimle bir bebek daha düşünüyorduk. tam zamanı diyoruz.bir daha cesaret edemem ben zaman geçtikçe.adet de oldum 40 başında.annem ve kaynanamlar da sen yap biz bakarız ikisi birlikte büyür rahat edersin diyorlar.ben de öyle düşünüyorum. her zaman onları yanımda bulamam ki.siz ne dersiniz ;?benim gibi düşünen var mı?

2. 5 Haziran 2010
  3. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    cnm benim de normal doğum oldu ve ben de kolay bir doğum yaşadım oğlum da uslu ama sakın baştaki usluluğuna inanma:) bizimki 7 aylık oldu ne dur dinliyor ne durak emekliyor da her yeri karıştırıyor kesinlikle yalnız bırakamıyorum. her gün farklı birşey deniyor ben de ikinci çocuk hemen istiyorum yaşım da ilerliyor çünkü ama benim bildiğim kadarıyla hamilelik ve emzirme döneminde vücudumuzdaki bütün kaynaklar bebeğe gidiyor ve bizim boşalan kaynakları doldurmamız iki yıl alıyor ewvet sık aralıklarla çocuk yapılabilir ama ilerde bunun sıkıntısını biz çekeriz kemik erimesi daha çok olur mesela. ondan dolayı iyi beslenip kaynaklarımızı doldurmamız lazım dr lar da iki yıl ara öneriyorlar hem şimdi tam sna ihtiyacı var bakacak birileri olması güzel bir şey benm de annem gelecek işe başladığımda ama anneye duyulan ihtiyaç hiç bitmez yine de sen bilirsin tabii ama bence biraz bekle ki vücudun kendini toparlasın rahim iç organlar hepsi yerinden oynadı öyle düşün. dıştan bi sıkıntı yok ama iç organların da düzelmesi lazım

4. 5 Haziran 2010
  5. ZuZuu

ZuZuu kelebeğimm koynumda Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    henüz bedenen hazır diilsinizdir buna..yazık kendinizi yormayın bukadar erken..bence en az 1 sene daha beklemelisiniz..

6. 5 Haziran 2010
  7. ysmnshn

ysmnshn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yapmayın be kızlar korkutmayın beni.çok mu zor ki.biz 3 kardeşiz ve aramızda 1 yıl bile yok :KK70: insan doğumdan sonra kendini yeniden doğmuş gibi hissediyor :)) ben dr a sormadım bile bana kızar die. yengem de yeni doğum yapmıştı hemen adet de oldu bilmeden 2. bebeğe hamile kaldı ve doğurdu bile.Allah kolaylığını verir die düşünüyorum.Bir de daha sonrası için bakıcı olursa ayrı ayrı uğraşmam ikisine birden bakılır. hı???

8. 5 Haziran 2010
  9. sedack

sedack Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    emzirmiyomusun bebeğini?bencede çok erken,ilgilenen birileri vardır muhakkak ama hazır büyüsü
    n diye çocuk doğrulmaz..hem vücudun dinlenmesi gerek en azından 1 sene..

10. 5 Haziran 2010
  11. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ilk defa böyle doğum yapar yapmaz tekrar bebek düşünen birini gördüm
    az bişey bekle hele dur bi dinlen güzelim

12. 5 Haziran 2010
  13. tubatubatubatuba

tubatubatubatuba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sen şaka yapıyon gibi geldi yada hiç geceleri kalkmıyon bebek için , ben de 1 ay önce doğum yaptım ,asla düşünmüyorum ikinci bebeği ,sinirlerim yıprandı şu bir ayda

14. 5 Haziran 2010
  15. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    oglum2yas 4 aylık 2 cı bebegı bana asla dusundurtmuyorrr sızzzze sasırdım dogrusuuu masllah ne dıyımmm

16. 5 Haziran 2010
  17. ysmnshn

ysmnshn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yapmayın ya nie bu kadar yıprandınız ki bir bebekte. ya da ben mi çok rahatım gerçekten.valla sorduğuma pişman oldum.yani kız gece bi kere uyanıyor emzirmiyorum benim bebeğim yarık dudaklı. ama sıkıntımız yok. 3 ay sonra bir ameliyat geçirecek ve bitecek.mama ile besliyorum.öğlen 2-3 saat uyuyunca evin işerini ayarlıyorum.yemeği koyuyorum. sonra uyanınca onunla ilgileniyorum.ikindi uykusuna yatırıyorum.dinleniyorum işim varsa yapıyorum.akşam babamız geliyo.yemeğimizi yiyip onunla ilgileniyoruz.saat 11 den sonra uyutuyorum.biz böyle bi düzen otutturduk. ben işimi de yemeğimi de çok rahat yapıyorum. ekstra kaynanam üst katta zorda kalınca ona bırakıyorum ya da özel bi yere giderken. o yüzden herhalde 2.çocuğu hemen düşünmem bu arada yaşım neredeyse 30 oldu.çok geçe bırakamam.ama şimdi yapmazsam da tekrar rahatı bırakıp hamile kalmak istemem gibi geliyo.

18. 5 Haziran 2010
  19. summerarabian

summerarabian İdilim güzel bebeğim. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    3 aylık bebeğim henüz
    çektiğim ve hala daha çekmekte olduğum acıları unutunca belki
    bir kardeş veririm kızıma
    ama şuan hiç istekli değilim
    rabbim çocuk sahibi olamayanlara nasip etsin.