Yeni Evlendim, Nasıl Korunmalıyım?

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve sezer06 tarafından 4 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2011
    Konu Sahibi : sezer06
  1. sezer06

sezer06 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba arkadaşlar yeni evlendim daha bir ay olmadı.şuan korunmak için ilaç iğne vs... kullanmıyorum.eşim dışarı boşalıyo.bu yöntem vajinadakuruma yaparmış doğrumu acaba bilenler varsa yardımcı olabilirmi.birde iğnemi hapmı hangisini kullanıyım bunun için bi jinekoloğa gitmeme gerek varmı yoksa kafama göre kullanabilirmiyim.ben yaklaşık 2,5 sene çocuk düşünmüyorum 26 yaşındayım.bildiğim kadarıyla hiç çocuk yapmadan bu ilaçları kullanmak zararlıymış öylemi.
  2. 4 Ağustos 2011
  3. beybifeys

beybifeys doktorunuz sizlerle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bence eşinle ortak yapın bu işi.tabi önce bi kadın doğumcuya git..bana kalırsa doğum kontrol hapı kullan 3 4 ay fln sonra eşin korunsun böyle böyle ilerleyin...bi gün tutamaz kendini ve hamile kalırsın yani sölimmm:KK33:
  4. 4 Ağustos 2011
  5. merve02

merve02 AŞK'sın Sen! CAN'sın Sen! Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    canım geri çekilme zaten korunma yöntemi değilki hem sana hemde eşine yazık valla bu yöntemle.doğum yapmamış kadınların korunması doğru değil.eşin korunsun yani prezervatif en masum olanı bence.
  6. 4 Ağustos 2011
  7. sezer06

sezer06 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    o tehlikeli bu tehlikeli valla napıcam şaşırdım:KK43: peki prezervatif kullanınca geri çekilme yöntemiyle aynı değilmi eğer vajinada kuruma oluyosa of kadın olmak ne zoooor.erkeğin başka korunma yönetemi yokmudur acaba mesela onlara iğne felan.
  8. 4 Ağustos 2011
  9. ilk_

ilk_ kara hillorık beren'im Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım prezervatif ile korunmak erkek için problem olmuyosa (ki çok erkek sevmez prezervatifle ilişkiye girmeyi) en mantıklısı. Hap içinde kadın doğuma başvur ben 2 yıllık evliyim ilk 3 ay korundum hapla. yasmin diye bir hap kullanıyordum adetinle beraber başlıyosun 1 ay içtikten sonra normal birliktelik kurabilirsin eşinle. ama kullandığın ilk 1 ay boyunca eşin prezdervatifle korunsun bu şekilde dışarıya boşalmasına da gerek kalmaz. 3 aydan sonra sen cinselliğe alışmış olursun ve prezervatifle devam edersin benim sana tavsiyem bu.
  10. 4 Ağustos 2011
  11. sezer06

sezer06 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    prezervatiften nefret ediyo eşim:KK43:
  12. 5 Ağustos 2011
  13. tr_lelli

tr_lelli Kanatlarım var Ruhumda.. Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    63
    Özel Mesaj At
    Hiç doğum yapmamaış birinin hap kullanmasını ben doğru bulmuyorum..
    Yumurtalıkları uyutuyormuş..
    Sonra da çocuğumuz olmuyor diye hastane hastane gezinip duran bolca insan var çevremde..
    Eşinz korunsun
  14. 5 Ağustos 2011
  15. sezer06

sezer06 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At

peki eşimin prezervatiften başka koruncağı bi yöntem yokmu:KK76:erkelere olmuyo bu iğneler
  16. 5 Ağustos 2011
  17. tr_lelli

tr_lelli Kanatlarım var Ruhumda.. Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    63
    Özel Mesaj At
    geriçekilme ve prezervatif başka ben bilmiyorum erkeklerede yöntem kısırlaştırmak lazım
    Geriçekilmeyi doğru bulmuyorlar fakat ben 5 sene bu yöntemle korundum dikkat edilirse sorun çıkamıyo
    1 yıldırda hap kullanıyorum ama bir tane oğlum var..
    Önce yavrumu kucağıma aldım sonra korunmaya baktım
    Hastanelerde çocuğum olmuyor diye dolanıp çocuğu olanları izlemek ve iç geçirmek daha zor..
  18. 5 Ağustos 2011
  19. dilek19u

dilek19u aşkın tenime çok yakışıoo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    implant denen bişi var kızlar 3 tane kürdan düşünün onu az kullandığınız kolun dirsek üstüne içe takıolar 3 5 yıl arası koruo istersen 1 yıl sonra çıkar çıkardıktan sonra hemen hamile kalabiliosun die bilioum fiyatı biraz pahalı ama aslında aynı hesaba gelir diğer yöntemlerle 300 tl o iğnelerin fiyatı taktırmaya da 50 100 verilir sanırım.
    Bu yöntem erkeklere uygulansa süper olur ama maalesef bu da biz kadınlara kalıo :KK59: