yeni evleneceklere hangisini yavsiye edersiniz? doğum kontrol hapı mı,iğne mi?

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve violet06 tarafından 3 Eylül 2010 başlatılmıştır.

3 Eylül 2010
    Konu Sahibi : violet06
  1. violet06

violet06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle hepinize merhaba

ben 1 ay sonra evleneceğim ve siteden takip ettiğim kadarıyla hem iğneni hem de hapların bir sürü yan etkisi var..yine de hap daha masum geldi banabilmiyorumkismile
    en başta iğneyi tavsiye eder misiniz mesela?burda yazılanlardan sonra pek kullanma taraftarı değilim ama..prezervatif tabi ki kullanılır zaman zaman ama sürekli kullanılacak bişey değil..
    bir de haplardan hangisi daha iyi? yazz-yasmin-bolera?
    çok kararsızım yardım edineyvahedigeldismile

2. 3 Eylül 2010
  3. jenesuisquunechanson

jenesuisquunechanson Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    421
    Ödül Puanları:
    188

Bu seçim öylesine yapılmamalı. Bir doktora gitmelisin ve hangisini seçeceğine o senin bünyene göre karar vermeli.

4. 3 Eylül 2010
  5. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnmmm öncelikle hap kualnmak için geç kalmıssın 2-3 ay önceisnden kulanman gerekiyordu..igne ara kanamalara neden oluyor...
    yazz da her günnn ilaç içiyorsun adet oldugunda bırakma derdin yokkk yassminde falan adet olunca kulanmıyosunnnn insan 5-7 gün kulanmayınca ilacı sonradan unutabiliyor bi kaç gün almayı..bende 3 aylık evliyimmm..hormon ilaçlaır kullanmıyorummm yasık canımaaaaa..kondom en iyisiii..hem temizlik hemde saglık için iyi..

6. 16 Eylül 2010
  7. sadrain

sadrain vuslat Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    açıkcası bana da haplar hep daha masum ve daha uygun gibi geliyor..
    tabi o dönemdeki yan etkisine bakılması da gerekir..
    eğer çok fazla zararını görmezsen ilaçla daha çok devam etmeyi düşünüyorum..
    prezervatif:1rolleyes: ne bileyim ya..ilk zamanlar özellikle
    pek tercih edeceğimi sanmıyorum..
    yapay birşey ve sıkıntı da oluşturabilir..
    tabi yine de gerekirse mecburen..a.s.

8. 17 Eylül 2010
  9. yellowbomb

yellowbomb günün birinde!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    valla evlenecek olursam şayet korunmayı falan düşünmüorum hemencik çoluğa çocuğa karışayım ah ah zaten pko var:KK43:

10. 18 Eylül 2010
  11. niannian

niannian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bence de en iyisi bir doktora git ve o sana tavsiye etsin senin için en uygun yöntemi. ama hap en uygunu bence de eğer evlilikten önce deneyim yaşamadıysan ilk gün kesinlikle kondom kullanma o zaman sexten doğursun valla canın yanar bol bol ilk gün ya doğum kontrol yapına başlamaş ol ya da ertesi gün hapı kullan derim ben condom cidden hiç iyi olmaz senin için demedi deme! :eek:lmaz:

12. 22 Eylül 2010
  13. violet06

violet06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya ben de hiç düşünmüyorum ilk zamanar açıkçası,okuduğum kaarıyla da en iyisi doğum kontrol hapları anladığım kadaarıyla..gidip yazdırmaktan başka çare kalmadı zemuszemus

14. 22 Eylül 2010
  15. guldeseker

guldeseker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    doğ. kontrol hapı için geç kalmış sayılmazsın bence düğüden 1 ay önceki adetimde başlamıştım ben yasmin kullandım çokta memnun kaldım bende bi yan etki yapmadı 6 aydan sonra bıraktım bıraktıktan 2 ay sonrada hamile kaldım..
    ama yinede bi kadın doğumcuyla görüşmeni tavsiye ederim bu konuda çünkü kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyo ilçaların etkileri kullanırken bana hiçbi olumsuz etkisi olmadı ama bıraktığım ay ki adetim yaklaşık 20 gün sürdü..dr korkulacak bişey yok ilacın etkisidr demişti tek sıkıntım bu olmuştu yasminle alakalı

16. 22 Eylül 2010
  17. violet06

violet06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de yasmin diil de yazz kullanmayı düşünüyorum,bi arkadaşım tavsiye etti hiç bir yan etkisi olmamış ve koruyuculuğu da iyiymiş..doktora giderim de bugün ilk günüm,geç kaldım bi an önce başlamam lazım..o yüzden hemen gidip eczaneden alıcam..daha önce yaptırdığım testlerimde hiç bi sorun yoktu çok şükür,pko vb. hormonlarım da normaldi..inşallah bi sorun yaşamam..

18. 22 Eylül 2010
  19. guldeseker

guldeseker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    inş. yaşamazsın yazz ıda duymuştum kullanan biçok kişiden adetin 5. ci günüde başlanabiliyo bildiğim kadarıyla hakkında hayırlısı olsun