Yeni evlenip borç içinde olan var mı?..:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve MeLiSimmm tarafından 30 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : MeLiSimmm
  1. MeLiSimmm

MeLiSimmm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    mrb henüz 4 aylık evliyim dünya kadar borca girip evlendik...20 bin ytl ye yakın borcumuz var...eşimin ailesi hiçbişeye el sürmedi...düğünde takılan altınlarım bileziklerim hepsi gitti...şimdide eşimin işleri ii gitmiyo...boğulmak üzereyim...sabahtan beri iş yerinde ağlamaktan gözlerim şişti...kimseye bişey anlatamıyorum ...ölücem kahrımdan...zaten depresyon rahatsızlığı geçirdim şiddetli...tekrar başa dönücem sanırım...kafamı yastığa koyduğumda rahat uyumayı özledim...haciz gelir herhalde yakında...üstelik borçlar hep benim adıma...ne yapacağımı bilemiyorum gerçi artık yapılacak bişeyde yok...bu borçlar evliliğimide yıkacak böle giderse...öle sevdikki birbirimizi ama daha bi defa yemek yiyemedim eşimle dışarıda...her günümüz hesapla geçiyor...oda bende yorulduk...çare aramak için yazmadım sadece paylaşmak için yazdım...eşimin ailesini bekleseydik ayrılırdık bekleyemedik...hoş bekleseydikte bişey yapmayacaklardı...çok canım sıkkın ya...kabusta gibiyim...bıktım artık mücadele etmekten...
    Son düzenleyen: Moderatör: 28 Kasım 2008
  2. 30 Temmuz 2008
  3. canin ne yaptiniz böle neden bukadar abartiya gittiniz kesenize göre neden hareket etmedinizzz :KK43: yorganiniza göre ayağinizi eden uzattamadiniz:KK43:
  4. 30 Temmuz 2008
  5. Seloxsx

Seloxsx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    düğünde takılanları birine mi nerdiniz canım?
  6. 30 Temmuz 2008
  7. MeLiSimmm

MeLiSimmm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    evt...borçlara verdik...:KK43:
  8. 30 Temmuz 2008
  9. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım bizim de çok borcumuz vardı, eşyalarımızın taksidini evlendikten sonra ödedik hep. ama planımızı yapmıştık. ve ilk sene çok yoğun çalışmıştık, inan ben de evliliğimin ilk yılı=çalışmak olarak görüyorum.
    biz de sosyal hayatımızı çok kısıtlamıştık. yemeği falan düşünme şimdi. inş eşin de işlerini toparlar kısa sürede. altınların gitmesine de üzülme,yerine gelirler. sağlığına dikkat et yeter ki.
    yakın akraba ya da dost varsa ; acil ödemeleriniz için onlardan borç alabilirsiniz.alırken de ödemenin gecikeceğini söyleyerek alın. ailelerin,kardeşlerin durumu uygunsa onlardan da borç almayı deneyin.
    Allah yardımcınız olsun.
  10. 30 Temmuz 2008
  11. MeLiSimmm

MeLiSimmm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    dinlemediler beni...dinlemediler...kayınvalidemin gösteriş merakından oldu bunlar...neymiş gelin evi şöle olurmuş...gelin evi böle olurmuş...erkek evladı 5 bin le evlendiren gördünüzmü hiç siz...5 binden bir kuruş fazla ödemedi...düğün yapıcam die tutturdu oysa ben nikah olsun die davetiyeleri bile bastırmıştım...gitti salon tuttu onunda parasını biz ödedik...kuaförü ben vericem ben vericem dedi beni arkadaşına götürdü...bana kimseyi alma yanına dedi...kendi bütün yeğenlerini aldı yaptırdı...düğünden sonrada telefon açtı oğluna kuaför parası verilecek die...
  12. 30 Temmuz 2008
  13. MeLiSimmm

MeLiSimmm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ama artık insanlardan para istemek ağırıma gidio ya...öle bi zamanki herkes yok dio...:KK43:
  14. 30 Temmuz 2008
  15. MonaPisa

MonaPisa Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Canım, evlenip de borca girmeyen bir tane çift zor bulursun herhalde. Herkesin vardır borçları sanma ki bi tek siz bu durumdasınız. Ama 20 bin de pek bi fazlaymış. Keşke biraz daha hesaplı gitseydiniz diyeceğim ama artık olan olmuş. Güvendiğiniz bildiğiniz birileri yok mu acaba borç alabileceğiniz? Çalışır düzenli olarak ödersiniz geri. En azından haciz korkunuz kalmaz. Allah yardımcınız olsun. Zor bu devirde.
  16. 30 Temmuz 2008
  17. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım benim hemen öyle koyverme kendini. kendini de eşini de mutsuz etme. daha kötü hissetmen için demiyorum ama inan bu borç meselesi yeni evlendiğin için olmuyor yani sadece yeni evlilerin başına gelmiyor. hayatın ve evliliğin her döneminde bu borçlar olacak. napalım hayat bu, Allah güç kuvvet versin , öncelikle de sağlık versin, bi şekilde üstesinden gelirsiniz, Allah yardımcınız olsun canım....
  18. 30 Temmuz 2008
  19. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    20 Bin ytl diyor kızlar!! beyaz eşya mobilya düğün gelinlik vs...derken bu tutarı bulması çok normal!!
    Canım üzüldüm keşke sana birşeyler diyebilsem...
    Bizde çok borçlanmjıştık ama taksitlendirdik ve yavaş yavaş ödüyoruz...
    Ailesinden asla yardım görmedik düğünümüzü eşyamızı hep kendimiz aldık
    Belkiş böylesi daha iyi oldu...
    Bizde çoğu zaman dışarı çıkamadık yada canımızın istediğini alamadık
    Ama zamanla oturuyor inan
    borçları taksitlendirirsiniz mesaiye falan kalırsınız
    rahatlıyana kadar..sonra artık kendiniz için çalışırsınız...
    Kimseden fayda bekleme boşuna,yüzüne bile bakmıyolar..
    Gerçi artık ben umursamıyorum
    Allaha şükür Dağ gibi eşim var
    Elimiz ayağımız tutuyor...

Güçlü olmaya çalış sende pes etme...Borçsuz kimse yok canım..
    Düğün yapmak kolay değilki..
    Rabbim hakkında hayırlısını versin cnm