(Yeni evli)-aile olamamak korkutuyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve triminnos tarafından 24 Eylül 2010 başlatılmıştır.

24 Eylül 2010
    Konu Sahibi : triminnos
  1. triminnos

triminnos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba baslıktanda anlaşıldıgı uzre yeni evliyim 4 ay oldu..8 senelik beraberligin (ben izmirde eşim istanbulda yaşamasına ragmen) ardından gelen evliligim de hiçbir zaman gerçek bir aile olamayacagımız korkusu oluştu...dogup büyüdügüm çevremin ailemin yaşadıgı izmirden sonra kalkıp istanbulda olmak zaten başlı başına kendi kendime yaşadıgım bir problem oldu evliligimde...üstüne eşimin anlayışsızlıgı ve umursamazlıgı evliligim konusunda hata mı yaptım düşüncelerini beraberiinde getirdi.yaklaiık 2 saat önce tartıştık ve o şimdi horul horul uyuyor..sebep mi ?geçen bayram ailemden ilk defa uzaktaydım ve bayram benim icin cok üzücü geçti ..eşim bayram akraba ziyareti hal hatır sorma konularında oldukca kıtt maalesef.. gelicek bayram için izmire gidebilir miyiz dedim bana off durumları biliyosun dedi ve yatakta belime dolanmış elini kolunu çekti bu tarz durumları cok yaşıyorum ailemin beni araması bile onu rahatsız ediyor hic bir zaman bana gerçek bir koca aileme de gerçek bir damat olmayacagını düşündürüyor..oysa ben onun ailesine saygıda kusur etmemeye gayret gösteriyorum ne gerekiyorsaa yapıyorum.ama o bi telefon acıp konusmuyor bile bayramda aranır onlar büyük diyorum öf püf dio zehir ediyo...ben uyuyamazken o içerde gayet rahat uyuyor şimdi.... ne yapmam gerekiyor mutsuzumm?.....

2. 24 Eylül 2010
  3. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    canım bende izmirliyim ,orada büyüdüm ,ama tayin dolayısyla geziyoruz...zordu elbet...
    bir süre sonra bu duruma alışılıyor..huzurlu ,mutlu bir evlilik bunları üstünü örtüyor...

henüz çok yenisiniz evlilikte..
    sen 8 senelik ilişkini baz alma,4 ay ı düşün ...
    zamanla oturur genelde bu problemler..
    doğrü iletişim kurmaya çalış eşinle,seni anlayabilmesini sağla..
    bazı erkekler ne yazık ki bu konular da da bencil davranıyor,eşini ailesinden sakınıp ,saklıyor,uzaklaştırmaya çalışıyor aklınca ...
    senin ailene ,ondan daha çok değer verdiğini düşünüp böyle davranıyor olabilir,çocuk gibiler çünkü bazen ...imzayı attı mı ,paylaşmak istemez,kaşını kaldırıp,höt demeye başlarlar..
    ama sen bu konu da taviz vermeden eşine bu durumdan rahatsız olduğunu hissettirip, çeşitli yollarla anlat..
    öyle birşey ki ,bazen bir çocuğu alıp karşına anlatırsın ya böyle olmalı şöyle yapılmalı,böyle olursa hoş olmaz bize-sana yakışmaz diye ,onlarada böyle anlatmak gerekiyor bazen işte..:KK1:

4. 24 Eylül 2010
  5. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    aslında ailenizin de üerine titremesi laazım.

ailenizle düğün zamanı bir sürtüşme yaşandı mı?

6. 24 Eylül 2010
  7. triminnos

triminnos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    konusmayı denedim,ama tavsiyeni dinleyecegim .. içimi dökmeseydim rahatlamıcaktım ..cok cok teşekkür ederim

8. 24 Eylül 2010
  9. triminnos

triminnos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    evet ufak tefek sorunlar oldu ama inan onun ailesinin iş bilmemesinden kaynaklı..bencil oldugumu düşünme gerçekten böyle..onun ailesinde bi düzen yok anne baba ilişkisi problemli..zaten eşim de nişanlıylen senede 1 kere ya gelirdi ya gelmezdi izmire,ailesi de arayıp sormaz dı zaten annemi babamı ..o zaman esime bunları söyledigimde onlar kendi öz anne babasını aramıyolar sen sadece baana bak bunlara üzülme derdi..şimdi kendisi aynı oldu....

10. 24 Eylül 2010
  11. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bir de şu var. evliliğin ilk ayları hep zordur. zor geçer.
    iki kişinin kendi çabaları ile bir evde yaşamaya alışma süreci biraz zor olabiliyor.
    ailene karşı tedbirli uzak davranışının altında yatan bir soru vardır mutlaka
    ya kayınvaliden baskın geliyordur?
    yada düğün zamanı yaşanan bir gerginlik?
    ya aileden birinden çekiniyordur?
    yada eski kafalı biridir.ailesi gelemesin gidemesin tavırlı durayım düşüncesi

ama siz tüm bunları bir süre takmayın görmezlikten gelin. ama sadece bir süre.
    bu süre içinde sadece birbinizi anlamaya çalışın. hoş süprizlder yapın övgüler yağdırın.
    mutluyum ve iyi ki varsın sözcüklerini kullanın. bu sözcükler iki kişiyi de çok mutlu eder.
    sen omasan bu şehri sevmezdim, gibi sözlerle onu yüceltin..
    siz onu övüp yücelttikçe değişmiyorsa çekin resti..
    ama tatlı dil yılanı deliğinden çıkaracaktır.
    bazı şeyler aileden gelen alışkanlıktır ama emin olun aşılmayacak sorun yoktur.

12. 24 Eylül 2010
  13. triminnos

triminnos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    cok sabırlı davranmam ve üzüntülerimi ne aileme ne de ona hissettirmeden bi bakıma rol yapmam gerekiyor ..daha önce hep kulak arkası yaptım sustum ama banada agır gelmeye başladı... .aslında bu gece rest cekme raddesine gelmistim ama yine son bir kere elimden geleni yapıcam..umarım aşarız bu sorunu.. en yakınım dururken siz rahatlattınız beni gerçekten cok teşekkür ederim...

14. 24 Eylül 2010
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım bazı konuları artık en yakınlarımıza açmak yerine buraya açıyoru. bir bakıma daha iyi oluyor.
    en yakınım sandıklarımız iki gün sonra yaşadığımız sorunu yüzümüze vurabilir. pozitif yaklaşmak yerine yıpratabilir.
    burada dilediğin kadar şeffaf olabilirsin.ve burada çok kişiden fikir alacağın için geniş bir fikir yelpazen olacak.

lütfen üzülme. ve tadını çıkarmaya bak hayatın.
    bugün nasıl olsa geçecek öyle yada böyle.. neden mutlu huzurlu geçirmeyelim.
    sen bir süre poitif ol süper bir yaklaşım içinde ol bakalım. eğer etki tepki olmaz ise çek resti konuş.

16. 24 Eylül 2010
  17. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    burcu eşinin ailesiyle olan ilişkileride zayıfmış zaten,adam buna alışmış ..
    adam bir haber aile kavramından ...
    seni de kendi düzenine uydurmaya çalışıyor, belki de istemsizce ,art niyet taşımadan ..çünkü kendi aile bağlarının zayıf olması ona bunu öğretmiş..
    senin aile anlayışın ile eşinin ki arasında dağlar kadar fark olması muhtemel ...
    dolayısıyla,aslında burada bir kültür çatışması var ufaktan ...

18. 24 Eylül 2010
  19. triminnos

triminnos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    maalesef aynen öle..ah biir anlasa aile kavramını kendi de mutlu olucak..