yeni evli olmak ve eşini anlamak

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve gxuxlxuxmse_21 tarafından 23 Eylül 2010 başlatılmıştır.

23 Eylül 2010
    Konu Sahibi : gxuxlxuxmse_21
  1. gxuxlxuxmse_21

gxuxlxuxmse_21 Sevdan hep tutkudur . Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben 2 aylık evliyim ve çok mutluyumama bazen öyle garip şeyler oluyoki içim çok acıyo kendime gelemiyorumö benmi çok büyütüyorumki.
    mesela eşim işten erken çıkıyo ve ben gelene kadar eve gelmiyo çünküğ sıkılyo anlıyorum bişiyde demiyorumama gittiği yerde dükkanlarında duruyo parfümericide.ve eski arkadaşları kızlar falan oh muhabbet iyi oluyo onada yani.extra yol parası veriyo .ve sevmediğim bi akrabası var yılışık bi kız kuzeni.sürekli ondan bahseder ben elektirk alamdım die yakınlaştırmaya çalışıyo falan.ve geliyoruz işten yemek ye bulaşık evi toparla duş al çay demle derken yatma saati geliyo ben hep onunla ilgileniyorum o elinde tlf sürekli arkadaşlarıyla mesajlaşır.2 sarılır bana gönlümü alşır sonra devam ablasını över herşeyi onun gişbi yapmamı ister sanki.yada nbe bilim ben çok büyütüyorum .ama zaten çalışlıp eve gelmek yorucu oluyo sakin ilgili bi hayat bekliyoum çokmu .ben herkese saygılıyım oda öyle ama hergün tartışıyoruz saçma endenlerden yıpranıyoruz yok yere.evliliğe alışamadım anlamıyorumki ..sonra mutsuz mu ediyorum seni die o üzülüyo napcam bilmiyomama ikimizinde çeki düz<n vermesigerek bundan eminim

2. 23 Eylül 2010
  3. EftelyaSanem

EftelyaSanem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yani tabiki çok sıkıntı yapılacak bi konu degil belki ama insanın yinede canı sıkılıyor bazı durumlarda..eski arkadaşalrıyla kızlarla muhabbet falan etmesindense ben eve gelmesini tercih ederdim.sen ondan çok mu geç geliyorsun eve.ama büyütülecek bişe degil hoşlanmadıgın şeylei yıpratmadan kendinizi laf aralarında dile getirin.anlayacagını anlasın yeter.fazla üstünde durmayın

4. 23 Eylül 2010
  5. gulsan38

gulsan38 güneş doğuyor.... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    canım ilk zamanlar olur bunlar. bekar hayatından iki kişilik hayata geçiyo eşin. biz kadınlar evliliğin ne olduğunu evlenmeden önce anlarız bişeylerden fedekarlık etmemiz gerektiğini artık evine bağlı kocasına bağlı yaşamamız gerektiğini ama erkekler bağımsız yaşamak ister, kurallardan baskılardan kaçar, eski hayatını sürdürmeye çalışır ama zamanla rayına oturur merak etme. çok üstüne gidip bunaltma bi süre sonra oda alışır evliliğin bi paylaşım olduğunu tatlı dille anlatmaya çalış sıkıntılarını ona anlat birikmesin çünkü birikince sen yıpranırsın.

6. 23 Eylül 2010
  7. Boswer

Boswer Annemi çok özledimm Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Ben olsam bende sinir olurum.Haftada bir gitse anlarım ama hergün.İkinizde çalışıyorsanız sana yardım etmek zorunda.Ufak gibi gözüküyor konular ama can sıkıyor seni anlıyorum

8. 23 Eylül 2010
  9. nunna

nunna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    sende eşinin yanında eşine msj çek nasılsın günün nasıl geçti falan diye belki biraz anlar ne yaptığını ve ne yapması gerektiğini

10. 23 Eylül 2010
  11. Tarcin...

Tarcin... canım kuzularim... Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    iş çıkışı eve gitmeyen eşim

evet eşiö işten erken çıkyo o 4te ben 7 de evdeyim. evimize gitmek yerine 20 dk uzaklıkta olan annesine gitmeyi tercihe diyo bide dükkanları var parfümeri ablasının orda vakit geçiriyo .benim evde olduğum saatte geliyo aynı anda eve giriyoz ama bengenede bu duruma sinir oluyorum.delircem sona eve geliyo küçük biişiyden patlıyom

çok değil 3 gün önceki konun..
    konuşmayı dene yoksa daha çok konu açarsınız..

12. 23 Eylül 2010
  13. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben çalışan kadınları anlamıyorum, niye evde her işi yüklenıyorsunuz ki? yemeği sen yapıp sofroyı sen kurduysan oda toplası, bırak çamaşırları o assın, canı çok çay içmek istiyorsa yapsın sanada doldursun, mutfaktan meyve getirmek çokta zor değil bırak getirsin. canım daha yeni evlisin nasıl alıştırırsan öyle gider.

14. 23 Eylül 2010
  15. Boswer

Boswer Annemi çok özledimm Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    4 aylık evliyim.Eşime sen benimle ev ile ilgili işleri yapmak zorundasın diyorum.İlk zamanlar eve gelirdik.O salona ben mutfağa geçerdi.Şimdi anladı.Ya sofrayı kurar yada kaldırır.Evi süpürme işi onundur.Çamaşırları yerleştirme işide.Baştan işi sıkı tutmak lazım sanırım

16. 23 Eylül 2010
  17. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

kesinlikle tabiki yapmak zorunda, bende hiç hırpalamam kendimi, canı çay isterse banada sorar istermsin diye gider mutfağa yapar, meyve istermisin der, "soyarsan yerim kaydirigubbakcemile3" derim, soyup ağzıma verir, sofrayı toplar, yemeği birlikte yaparız, kendi ütüsünü kendi yapar, evi toplar, süpürür, vs. vs.

konu sahibi arkadaşım, yukarda saydıklarımı eşinde yapabilir, saat 4 te çıkıyorsa eve gidip yemekleri ısıtabilir yada ocağa yemek koyabilir. sonuçta onunda onunda eli ayaği tutuyor heralde. bence anlat, ben yorgunum, sen bana acımıyorsun falan de.

18. 23 Eylül 2010
  19. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.180
    Ödül Puanları:
    463
    bence ablasıyla kuzeniyle ilgili konulara hiç takılma, ama eski bekar arkadaşlarıyla çok görüşmesi sorun çıkarabilir, sonuçta erkek muhabbeti yapıyor olma ihtimalleri yüksek, gerçi eşini tanımıyorum ama genel anlamda böyle olur ya
    ay ayrıca zaten gün içinde görüp akşamda mesajlaşmak neyin nesi yahu liseliler gibi, bence eşinle sohbet havasında rahatsız olduğun bu arkadaş konusunu mesaj konusunu konuşmalısın