Yeni evliler için korunma yöntemi

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve crazy tarafından 29 Nisan 2008 başlatılmıştır.

29 Nisan 2008
    Konu Sahibi : crazy
  1. crazy

crazy Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar iki ay sonra evlenicem hangi korunma yöntemini önerirsiniz en zararsızı ve etkilisi nedir ? ben hap kullanmak istiyorum ama annem hap kullanmanın sakıncalı olduğunu daha sonra çocuk istediğimde zorlanabileceğimi söylüyor bu arada yaşım 30 kararsızım ne yapmalıyım yardım edermisiniz hap kullananlar ne düşünüyor acaba?

2. 29 Nisan 2008
  3. kusura bakmazsan ve ukalalık kabul etmezsen madem yaşın 30 bence korunmasan iyi olur, hemen hamile kalacağının garantisi yok , üstelik artık hormonların ve metabolizman yavaş çalışmaya başlamak üzere , bir an önce anne olsan güzel olur gibi geliyor bana, ben 27 yaşında evlendim, 2 sene korundum, keşke korunmasaydım sonradan çok istememe rağmen olmadı, tüp bebek ile hamile kaldım ve şu an 34 yaşındayım hamilelik de zor geliyor, çookkk pişmanım korunduğum için,
    Bu arada özür dilerim şartların nedir ne değildir bilmeden ahkam kestim ama yaşadığım için söyledim, herşey gönlünce olur dilerim , korunma yöntemine gelince bence bir doktordan tavsiye alman en doğrusu, çünkü kişiye göre , şartlara göre değişebilir diye biliyorum

4. 29 Nisan 2008
  5. beyazmelek

beyazmelek Candan öte,candan ziyade Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım öncelikle çakıltaşına katılıyorum, ilk ilişkide hamile kalınmıyor genellikle. Korunma yöntemi olarakta her yöntemin kendine göre artıları eksileri var diye biliyorum, o yüzden bir doktora danışmak en iyisi ama en doğal yöntem ya da zararsız prezervatif diye duymuştum. Ben de aynı şekilde düşünüyorum.

6. 29 Nisan 2008
  7. brn

brn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende çakıltaşına katılıyorum bencede bebiş ertelememelisin artık ben şartlardan ziyade iş vs.. hayallerim nedeni ile ertelediğim 4 yıl için bile pişmanım ,çok şükür şimdi tadıyorum hamilelik duygusunu.ama nice problem yaşayan arkadaşlarımız da var.yaşıda gözardı etmemeliyiz.yinede korunmak istersen hap kullanma derim

8. 29 Nisan 2008
  9. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    evlendiğimden beri ben hapla korunuyorum çünkü bu iki tarafıda mutlu ediyor bu bir gerçek ama yaşın 30 olmuş eğer borcunuz vs olmayacaksa korunma bence. ayrıca annenin dediğine katılmıyorum haplar gebeliği o kullandığın ay için engelliyor yani hormonlarını durduruyor amaaaaaa o hapı bıraktığın anda hormonlar hemen çalışmaya başlar ve mutlu son

10. 29 Nisan 2008
  11. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    yaşın ne olursa olsun 1-2 sene evliliğin tadını çıkar bence.bebek olunca ister istemez engel oluyor.biz condom kullandık korunmayı bıraktıktan sonra 2. ayda hamile kaldım.dediğim gibi biraz gez toz eşinle paylaşımların çoğalsın bebek nasıl olsa oluyor.er yada geç.

12. 29 Nisan 2008
  13. Huysuz

Huysuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    başka önerisi olan yokmu bnde yaza evlenıcem ?

14. 29 Nisan 2008
  15. smiter

smiter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    bence de hiç korunma derim güzelim.....
    nelerin seni beklediğini bilemezsin....

16. 29 Nisan 2008
  17. NaZo_GeLiN

NaZo_GeLiN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben 19 yaşında olduğum halde asla korunmayı düşünmedim ve 8. ayda gebe kalabildim,istediğimiz anda olması çok düşük bir olasılık,bildiğiniz gibi de %25 lik bir şansımız var gebelik için,ben acizane düşüncelerimi bildirdim takdir sizin.

18. 29 Nisan 2008
  19. zynp.ZEYNEP

zynp.ZEYNEP KOKOŞ BERRA 'M Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hamile kalmak giderek zorlaşıyo..bakıyorum etrafımada ha deyince hamile kalabilen gittikçe azalıyo...eğer çocuk istemiyorsan vede korunmayı bıraktığım gibi hamile kalmak istiyorum dersen prezervatif öneririm..ben 4 sene kullandım ve 9 aydır uğraşıyorum olmuyo...ama prezervatif hormonlara bişey yapmadığı için en zararsız yöntem...fikrimide soracak olursan sakınnnn korunma....ne çok yazdım ya ne dertliymişim bu konuda